Skip to main content

Topic: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA (Read 33156 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA

Reply #75
Dakle.

napravio par stvari, zadovoljan pilom i mogućnostima.
[attach=1]

No jedan problem.

naime nisam znao da postoje pile s pinovima i pinless pile.
Ova moja je s pinovima.
E sada to predstavlja problem kada treba pilicu provući kroz malu rupu da bi se napravio vrlo mali rez, a pin je širok cca 7-8 mm.

Da li netko ima ideju, iskustvo?

Pila se postavlja , kaći za taj pin, ali ima imbus koji stišće pilicu još s strane.
No nekako sumnjam ako stavim pinless pilu da će taj bočni stisak biti dovoljan.

Jedina opcija je kod svake rupe vadii pin iz pilice što nije lako, pa provući je kroz rupu i vratii ga nazad. No previše posla.

Ideje?


Odg: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA

Reply #76
Ovo izgleda super,svaka čast!

Odg: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA

Reply #77
Ovo izgleda super,svaka čast!

Hvala, svakim danom ide sve bolje...kad imam vremena. U biti ovo je druga neka stvarčica koju sam probao da se istreniram.

Do sada sam tražio samo šperove od 3-5mm sada sam poćeo tražiti mahagonij, trešnju, i slično od 2.5cm:)

Izgleda da pila može primiti i bez pinova pilice, ima stezaljku na imbus (moram još provjeriti sto posto da budem siguran).
AKo je tako, stvarno ne mogu vjerovati što čovjekt dobije za 1100kuna.
No eto pričekati ćemo da pila potraje barem par mjeseci pa ponoviti gore navedeno:)

Sada su na redu rebra koja čekaju za par mojih projekata koja eto nikako da krenu.



Odg: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA

Reply #79
Pozdrav svima!
Negdiprije mi je bio rođendan i teta mi je odlučila kupiti modelarsku pilu kako bih joj mogao izrezivati nekakve ukrase,te rezbariti poklopce za drvene kutije da bi ih ona mogla dalje ukrašavati...
Da neduljim uzela mi je ovu pilu
http://www.trutanic.hr/shop/1725/proxxon-njisuca-pila-dsh-px28092
i bas je od tamo i narucila,sve super brzo je stigla,upakirana perfektno (da padne sa 5m visine doslovno joj nebi nista bilo).

E sad sto se tice same pile...ona je super,stvarno je masivna i čvrsta,dosta je teska kako pise cca.20kg
radna ploha mi je malo uska,no vec sam nasao nacin kako ju proširiti,naginjat se moze do 45° i vrlo je precizna skala!
Uz nju nedobijete nikakve vodilice,no to sam vec napravio cim je stigla (vodilicu za uzdužno rezanje),stol je onako malo hrapaviji-sto meni odgovara.
Postavljanje listova pile-nije riješeno bas neznam sta ima imbus šarafe da se stegne na pocetku i kraju pile...bolje riješenje je sa šarafima koji na sebi imaju kao leptir maticu (jednostavnije je i brže) no ovako traje opet samo minuticu.
Prima pile sa i bez pinova sto je super,samo treba paziti kod odabira pila-isprobao sam sve listove sto imaju u ponudi i shvatio da najbolje reze najgrublji list pile (nije bitno sto,na svemu sam isprobao).
Dakle ovaj list pile (vrlo fino ozubljene)
http://www.trutanic.hr/shop/3144/proxxon-list-pile-px28106
je shit,pre,pre fin je nije niti za drvo,ni aluminij,niti željezo...po meni bacen novac!
Danas je bilo samo nekoliko testova rezanje aluminija 5mm (reze super  i to sa najgrubljim listom)
Drvo-jelovina 25mm ide ko' u sir,a tanje drvo da nepricam,hrastovina 32mm debljine treba se malo sporije gurati ali reze nema sta i rez je jako čist...mediapan 3mm,i šperploča 4mm doslovce mozes gurati ko' sivonja nezastaje pila ni trena...
kada budem nabavio nesto vise materijala za testove bit ce jos postova :)
I za kraj pila je super,samo treba paziti sa odabirom listova!
Kada budem imao materijala malo cu i vjezbati pa cu postaviti i koju slicicu!  :)

Odg: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA

Reply #80
Ovakvu istu frend ima, stvarno je odlična. I još ti piri po rezu da vidiš kaj radiš :D

Odg: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA

Reply #81
Ovakvu istu frend ima, stvarno je odlična. I još ti piri po rezu da vidiš kaj radiš :D

Da,da piri samo dosta slabo da je bar jedno 2 bara :D

Odg: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA

Reply #82
kad je potjeraš na maskimum dovoljno. Ali bilo bi bolje da je jača.
Najveći problem trenutno mi je svijetlo. Moram smisliti neki sistem da nabacim ledice ili neko normalno svijetlo s obje strane pile.

pitao trutanic.hr da li može ipak primiti Herkules i obične pilice, rekli su mi da će provjeriti. Oni imaju Elektro Maschinen ali u biti ista stvar.

Odg: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA

Reply #83
Ako imate mogucnost drzati pilu na nekakvom stolu,stolna lampa je super ja sam si tako napravio.
Jedino moram jos malo iskemijat sta stavit protiv vibracija pod pilu,stavio sam nekakvu malo tvrđu spuzvu,ali to nevalja...mozda nekakvu gumu ili pluto da je stavit?

 

Odg: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA

Reply #84
par uradaka. ostale sam podijelio već.
Trebalo mi je za griffina cca 2 sata sada ga napravim za 2 sata s svim finišem. Ovaj treba još ići u par slojeva laka.

kao i gargoyle:)

Brutalno zabavno, ali samo za one sa živcima i turbo mirnom rukom.
GRIFFIN
[attach=1]

GARGOYLE
[attach=2]

DRAGON ili ti ZMAJ;)
[attach=3]

Odg: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA

Reply #85
Zmaj je brutala!!

Imas negdje za kupit one gume za ispod ves masine stavit, to mi se cini ideala!

Odg: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA

Reply #86
@Moriaty---Svaka Vam čast!!!  Ne da je savršeno nego perfektno :) nadam se da cu ja moci jednom izrezati tako nesto,samo me malo muce ruke koje se nekada tresu i bez povoda :D :D a živce riješim normabelicama ;D

@Zed---dobra ideja,bas cu pogledat tu gumu!
Hvala!

Odg: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA

Reply #87
Guma nije rješenje jer omogućava stroju gibanje na podlozi, u ovom slučaju vibraciju. Podloga stroja koji vibrira mora biti čvrsta i, po mogućnosti, masivna. Težak drveni stol (hobelbank) i pričvršćivanje stroja vijcima bilo bi pravo rješenje.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA

Reply #88
Guma nije rješenje jer omogućava stroju gibanje na podlozi, u ovom slučaju vibraciju. Podloga stroja koji vibrira mora biti čvrsta i, po mogućnosti, masivna. Težak drveni stol (hobelbank) i pričvršćivanje stroja vijcima bilo bi pravo rješenje.

Sve to stoji,ali na drvetu ipak ima vibracija...a da se napravi sendvič (pila,guma,stol) i onda stegnit vijcima,mislim da bi to moglo biti ok.

Odg: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA

Reply #89
Čemu bi poslužila ta guma u sendviču? Guma, spužva ili koji drugi elastični materijal ili sklop služe da sprijeće prenošenje vibracija između dva povezana dijela. Budući da je ovdje vibrirajući ujedno i radni dio, nemaš što odijeliti od čega. Slijedi, ne trebaju ti gume spužve i sl. Jaći drveni stol, deblja daska ili koje drugo teško postolje i čvrsto spajanje na isto rješit će tvoj problem.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša