Skip to main content

Topic: Pitanje u vezi materijala za zagi (Read 5084 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pitanje u vezi materijala za zagi

Pitam se zašto niko ne radi zagi od deprona , izoflora itd. ::) ::)
Ja mislim radit od izoflora. Ima li tu nedostatak ili iz nekog
razloga svi rade od stiropora?
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Pitanje u vezi materijala za zagi

Reply #1
Radimo od deprona Zagiće.... samo je tada drugačiji profil (Kf) i malo je drugačija konstrukcija za istu veličinu modela.
Potraži nacrte na RCgroups po nazivom 'Divinity', a evo i slika
http://web.vip.hr/385915861879.vip/h243.jpg

Damir

Odg: Pitanje u vezi materijala za zagi

Reply #2
ja sam od drvenog kupio jednog zagia napravljenog od deprona i presvucenog u pakirnu traku,i model je bio mrak!lagan i sve,sleto sam si u ruku i pado je i sve,da da,g.damir,sleto sam u ruku,i znm da je opasno inace ne bi to radio jer nebi bilo fora :P hahaha razmisljam napravit jos jednog takvog istog al prvo moram drvenog pitat po kojem je nacrtu radio,onom iz glave ili nekom sa neta  ;) drveni?

Odg: Pitanje u vezi materijala za zagi

Reply #3
Ja i MH43 slijećem u ruku, par puta me fino opalio jer zna biti brz na slijetanju, ali sve je to ništa u usporedbi s nenormalnim Majkom koji si slijeće 550ku u ruku!
MAK Zapad

Odg: Pitanje u vezi materijala za zagi

Reply #4
Nacrti za depronskog zagija mogu se naći ovdje :http://home1.gte.net/texhills/index.html, a ima i drugih depronskih letećih krila... popuit recimo JINX :http://diydrones.com/profiles/blogs/jynx-depron-made-glider
jedno krilo po uzoru na jynx-a, samo s pogonom očekuje probni let ovih dana raspon krila 1.5 m, masa modela spremnog za let 320 grama, profil krila simetrični

Inače u RC Soaring Digest-u ima dio posvećen bezrepnim letjelicama... pročačkajte stare brojeve.. ima puno članaka vezanih uz teoriju i izvedbu tih letjelica.  mislim da su čak članci skupljeni i u knjigu koja se kao pdf može skinuti.

Odg: Pitanje u vezi materijala za zagi

Reply #5
Hvala svima na odgovorima, pokušat ću napravit jednog.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Pitanje u vezi materijala za zagi

Reply #6
Da ne otvaram novu temu imam još jedno pitanje.Kako saviti depron?
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Pitanje u vezi materijala za zagi

Reply #7
Da i kako pričvrstiti servo za stiropor , u mom slučaju depron?
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Pitanje u vezi materijala za zagi

Reply #8
najjednostavnije je vrucim ljepilom iako ono ima dve mane..ajde tri..prvo je tezina..drugo ti je da i ne drzi bas uvijek najbolje dva razlicita materijala a trece je da taman kad se lijepo slijepi skuzis da ga trebas odljepiti  :D

a i ima nezgodnu naviku da kada ti crkne servo recimo, kada ga izvlacis a ljepljen je vruce onda potrga obvezno i dio stiropora..

C-A foam frendly ljepilo je jos bolja stvar.

a dvokomponentno kaj zaljepi i drzi.

isto tako ako stavljas servace u nesto tvrdo mozes ih i zaserafiti.

eto..tak stvari stoje u mojoj radionici  ;D
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Pitanje u vezi materijala za zagi

Reply #9
Hvala građanin , a sad još ostaje kako saviti depron? ZnamDa je ewan ili netko ravno depron sa utezima i fenom za kosu.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Pitanje u vezi materijala za zagi

Reply #10
gle,ako mislis raditi kostur od deprona onda te ne treba zamarati savijanje jer ce se sam saviti prema kosturu a drzat ce ga ljepilo-recimo epoxy.

a kako je depron sam po sebi relativno savitljiv nebi trebalo biti problema oko toga.

mada neznam zakaj za svoj prvi zagi ne ides u stiro varijanti..pa kad slozis par komada i izvjezbas letenje s njime i uopce vidis jel te zadovoljava i jel ti pase za letenje onda krenes u neki ekzibicijski model zagija ;)

stiropor je vrlo zahvalan za zagija jer ga uz minimalni rad napravis i posle lagano odrzavas citaj krpas..ako pretjeras najlakse i definitivno najbrze je izrezati novi stiropor, ubaciti setup i eto zagija u zraku.

ovo ti pricam iz iskustva jer sam i ja krenuo s prvim kao da radim izlozbeni primjerak..te balza kutija za setup, pa staklo na nos, pa remenjace, pa tri sloja trake bla bla..a kad je pao isti tren je i meni pao mrak na oci kad sam vidio kako super izgleda kada se lijepo uredeni zagi raspadne  :'( tak da prvo uci i vjezbaj modelarstvo na jednostvan nacin a onda predi na finese..ali izbor je tvoj, ovo je samo savjet  :)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Pitanje u vezi materijala za zagi

Reply #11
Depron savijaj tako da ga zagriješ fenom
MAK Zapad

Odg: Pitanje u vezi materijala za zagi

Reply #12
Opet hvala ,ja sam izabro depronskog  zagija i sad sam savio prvo krilo sa fenom.
Razlog što nisam napravio od stiropora je :1. Nemam hot wire cuter
                                                              2. Nekima je ovo čudno no meni je lakše izrezat rebra krilo         
                                                                  iz deprona nego iz stiropora  8)
                                                              3.  a za rezanje deprona mi je
                                                                   potrebno samo skalpel i ravnalo.


Robi hvala i napravio sam što ste mi savjetovali a vidio sam to ovdje:http://www.flyfreak.net/samogradnja/ravnanje-deprona/
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Pitanje u vezi materijala za zagi

Reply #13
Pa zašto ne, ja vjerujem da je lakše napravit krilo od deprona nego od stira. Ako ništa drugo brže se napravi. A vjerujem da je sporije od klasičnog zagija, jeftiniji setup itd.
Samo radi kaj te veseli
MAK Zapad