Skip to main content

Topic: Aurora9 & Telemetry System (Read 6756 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Aurora9 & Telemetry System

Reply #1
koliko košta prijemnik + svi ti senzori?



Odg: Aurora9 & Telemetry System

Reply #3
lol.. gledam malo cjene .. čista pljačka... tabla deprona 5€?, o stanicama da ne govorim.. 400€ Aurora/Optima9 čista bez ičega očto... naspram 500$ full box.

Odg: Aurora9 & Telemetry System

Reply #4
lol.. gledam malo cjene .. čista pljačka... tabla deprona 5€?, o stanicama da ne govorim.. 400€ Aurora/Optima9 čista bez ičega očto... naspram 500$ full box.

€/$ problem :D


Odg: Aurora9 & Telemetry System

Reply #6
lol.. gledam malo cjene .. čista pljačka... tabla deprona 5€?, o stanicama da ne govorim.. 400€ Aurora/Optima9 čista bez ičega očto... naspram 500$ full box.
ajde ne pricaj gluposti, cijena za depron je ko i svugdje u svijetu, da ga ima kod nas za kupit bio bi sigurno 50-70kn tabla
puno ti 400€ za auroru sa 9 kanalnim prijemnikom? kupis HK ili Turnigy sa 8 kanala za 60 dolara ili narucis ovu za 500$ pa kad ti dodje ovamo sa carinom i postarinom urlat ces na mjesec i to ako ces imat srece da je uvezes uopce

Odg: Aurora9 & Telemetry System

Reply #7
koliko košta prijemnik + svi ti senzori?
http://www.modelarstvo-stopar.si/product.php?id_product=1606

štrom senzori su u prijemiku?

vidim cijene su tu negdje kao i MPX
Prijemnici po defaultu imaju ugradjenu telemetriju za RSSI i napon 5-30V a isto tako i rade na tom naponu jedino sta za servo dio moras imat posebno 5V napajanje

Odg: Aurora9 & Telemetry System

Reply #8
lol.. gledam malo cjene .. čista pljačka... tabla deprona 5€?, o stanicama da ne govorim.. 400€ Aurora/Optima9 čista bez ičega očto... naspram 500$ full box.
ajde ne pricaj gluposti, cijena za depron je ko i svugdje u svijetu, da ga ima kod nas za kupit bio bi sigurno 50-70kn tabla
puno ti 400€ za auroru sa 9 kanalnim prijemnikom? kupis HK ili Turnigy sa 8 kanala za 60 dolara ili narucis ovu za 500$ pa kad ti dodje ovamo sa carinom i postarinom urlat ces na mjesec i to ako ces imat srece da je uvezes uopce

Hm.. tabla deprona nedaleko od ZG je 3.5€ a ide i manje na full box, + šta ti to sve lijepo čovjek doveze iz SLO u hr, tak da me carina ni put najmanje ne košta.
S druge strane, opet pišem, jer je full komplet aurore 540$, ok dodaj na to još PDV na carini, a dodaj PDV na 400€ stanicu/prijemnik bez serva, a kako mi se čini što inače rade u slo i bez baterija i ostalog.

Postoji neka razlika kod uvoza iz SLO i Ostatka svijeta?

Nhf.
Ok ako ti je ta trgovina favorite seller, no meni su te cifre prenapuhane, jer su zamjenili samo currency simbol iz dolara u euro, a uz to očito plaćam carinu i uvoz u sloveniju, pa još jednom to sve u hr.

Ako je rješenje šverc preko slovenske granice u hr, onda mi je bolja solucija narudžba u sloveniju, pa da mi to sve kolega slovenac doveze u hr kad ide na ljetovanje.


Dakle ako si uzimao svoju auroru u toj istoj trgovini, možeš li navesti detalje, tipa cijena , šta je sve u paketu, a šta se sve extra plaća.

 

Odg: Aurora9 & Telemetry System

Reply #9
Telemetrija je zgodna stvar
Po defaultu se u prijemniku dobije osnovna telemetrija napon baterije prijemnika i kvaliteta veze
Mene osobno zanima struja do 100A, koju onda predajnik integrira i broji potroseni kapacitet, a da se podesiti alarm na odredjenom potrosenom kapacitetu.
Usporedite citljivost podatka na aurori i mpxu. MPX ima max 15 podataka, koji su derivirani od stvarnih senzora.
BTW mpx-ov stream je skoro pa dekodiran, pa ce se moci raditi senzori u samogradnji.
Evo danas prvi puta spojio prijemnik sa telemetrijom:
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Aurora9 & Telemetry System

Reply #10
lol.. gledam malo cjene .. čista pljačka... tabla deprona 5€?, o stanicama da ne govorim.. 400€ Aurora/Optima9 čista bez ičega očto... naspram 500$ full box.
ajde ne pricaj gluposti, cijena za depron je ko i svugdje u svijetu, da ga ima kod nas za kupit bio bi sigurno 50-70kn tabla
puno ti 400€ za auroru sa 9 kanalnim prijemnikom? kupis HK ili Turnigy sa 8 kanala za 60 dolara ili narucis ovu za 500$ pa kad ti dodje ovamo sa carinom i postarinom urlat ces na mjesec i to ako ces imat srece da je uvezes uopce

Hm.. tabla deprona nedaleko od ZG je 3.5€ a ide i manje na full box, + šta ti to sve lijepo čovjek doveze iz SLO u hr, tak da me carina ni put najmanje ne košta.
S druge strane, opet pišem, jer je full komplet aurore 540$, ok dodaj na to još PDV na carini, a dodaj PDV na 400€ stanicu/prijemnik bez serva, a kako mi se čini što inače rade u slo i bez baterija i ostalog.

Postoji neka razlika kod uvoza iz SLO i Ostatka svijeta?

Nhf.
Ok ako ti je ta trgovina favorite seller, no meni su te cifre prenapuhane, jer su zamjenili samo currency simbol iz dolara u euro, a uz to očito plaćam carinu i uvoz u sloveniju, pa još jednom to sve u hr.

Ako je rješenje šverc preko slovenske granice u hr, onda mi je bolja solucija narudžba u sloveniju, pa da mi to sve kolega slovenac doveze u hr kad ide na ljetovanje.


Dakle ako si uzimao svoju auroru u toj istoj trgovini, možeš li navesti detalje, tipa cijena , šta je sve u paketu, a šta se sve extra plaća.
ti ocito ne kuzis neke stvari, pa netko mora platiti neke troskove uvoza te robe iz USA, deklaracije, odobrenja, ateste i naravno da je cijena veca nego u USA;
standardno sta dolazi sa Hitec Aurorom je prijemnik 7 ili 9 kanala i njena baterija, zamisli ti jake stvari 3 serva unutra, jako bitno a ti ako mislis proci jeftinije narucis taj box za 500 USD + postarina 40USD + troskovi uvozne dozvole od HAKOM-a + carina + PDV na sve to = pun spolni organ
i pitanje je ako ne naletis na nekog soma na carini pa nadje na netu da je americka verzija malo jaca od ove za EU trziste onda se jebo jeza 


jbg kume, ko leti taj vrijedi  :D
usput, moja je dosla iz USA i to onda kad je bila promo akcija, po snizenoj cijeni, platis 1 dobis 2

Odg: Aurora9 & Telemetry System

Reply #11
moram priznat, stvarno mi nisi jasan. Objašnjavaš mi probleme importa kao da se radi o tvojoj trgovini, i opet to sve moraš prolaziti kroz carinu iz slovenije u hrvatsku.
Osim opet ako ne namjeravaš švercati preko granice, pa ako prođe prođe, a ako ne onda platiš još malo više nego što bi platio da odmah završi na carini direkt iz US-a.
No to sam ti već napisao u prethodnom postu.

Eto lijepo da imaš Auroru, klap klap, još bolje da si među prvima u Hr. Jbg. medalje ne djelim  :o

Nije stvar u prolasku jeftinije ili ne, nego čisto principa dal da te netko guli ili ne.


Odg: Aurora9 & Telemetry System

Reply #12
Pa nas svakako gule, kako god stavis;
Zato i kod nas nema posten ducan sa modelarskom opremom jer bi ista kostala ko da je od zlata radjena jer nasi propisi kod uvoza i carinjenja određenih artikala nemaju veze sa mozgom, to jedino ima kod nas i nigdje drugdje na svijetu

Odg: Aurora9 & Telemetry System

Reply #13
jebes europu, amerika je zakon
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Aurora9 & Telemetry System

Reply #14
jebes europu, amerika je zakon

Točno tako  ;D tamo lik dopelja raketu dugu 8 metara na svom pickup-u, rasklopi rampu i nebu pod oblake ;D ;D ;D

Nego da se mi vratimo na temu... Aurore...

Kakva je za programiranje.. pošto uglavnom vozim delte, a jedna od opcija je i ona, najviše zbog broja kanala.
I drugo upravo ta telemetrija.

Konačni cilj mi je FPV na sukhoi-u, jel se može štogod kombinirati sa EagleTree-ovim OSD-om? ili moram duplo kupovati senzore?