Skip to main content

Topic: Long range FPV s benzinskim motorom (Read 3449 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Long range FPV s benzinskim motorom

Ima li smisla praviti long range model za fpv pogonjen benzinskim motorom?
Motor OS max od 30 ccm ima potrošnju od 1,8 l benzina na sat (pri punom gasu), i to mi djeluje jako dobro što se dometa tiče. Takav motor bi mogao voziti model sa puno većim spremnikom i imati domet 200 km bez problema s pogonom (upravljanje je druga priča).
Kakvo je vaše mišljenje?

Odg: Long range FPV s benzinskim motorom

Reply #1
Dobro, pazi, bit će tu težine, ali uz neki efikasniji profil krila i ne akrobatske performanse mogao bi izvuči avion koji može ozbiljne relacije prevalit bilo to za fpv ili dugometražno letenje, samo kod benzinaca su ti uvijek veče vibracije pa se to malo vidi i na slici s kamere ali dalo bi se i to riješiti.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis


Odg: Long range FPV s benzinskim motorom

Reply #3
Ne da ima smisla nego je i poželjno,pogledaj letjelice od vojski,sve su na benzin
Ja san razmislja plesnit 50ccm sa dva cilindra
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Long range FPV s benzinskim motorom

Reply #4
Evo ti domaći vojni primjer. Do 10 sati leta. 200 kubika. Kako odmiće vrijeme leta lakši si jer trošiš gorivo iz tanka.

 

Odg: Long range FPV s benzinskim motorom

Reply #5
Bolesno :)

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Long range FPV s benzinskim motorom

Reply #6
Eeeee to je pravi stroj.....

Odg: Long range FPV s benzinskim motorom

Reply #7
Je, samo je radio link od kineskih igračaka.
500m je smiješna brojka, ako je istinita

Odg: Long range FPV s benzinskim motorom

Reply #8
A kad je samo za obuku,vjerovatno in i ne treba vise.


Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Long range FPV s benzinskim motorom

Reply #9
Upravo tako. Pitao sam ih i kažu da trenutno služi samo za obuku polijetanje - školski krug - slijetanje. Od tuda i mali domet i prikazana stanica. Da je napravljena u suradnji HV-a s nekom tvrtkom iz Zagreba. Ništa posebno. Kopija već postojećih. Dva karbonska buma, 200 kubika motor i stakloplastika. Dojma sam da bi bolji samograditelj to bez problema složio.  ;)