Skip to main content

Topic: Skidanje fish eye formata? (Read 3562 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Skidanje fish eye formata?

Naisao sam na

http://www.youtube.com/watch?v=YMkUjoDP1Lc

da li je netko uspio tj nasao lagani nacin da se fish eye pretvori u normalni video.

GoPro iako ima narrow opciju ne radi dobro s manje svjetla i bilo bi zgodno samo upaliti filter i dobiti normalni video.

Navodno CS6 ima takvu opciju.

 

Odg: Skidanje fish eye formata?

Reply #1
Napisao je lik u komentarima After Effects i Optic compesation filter, probao malo cini se da radi :)
Slika na rubovim nije bas ostra al moze proci!


Mislim da su se hvalili da se to moze i u Photoshopu jer od nove verzije ima "napredne" video funkcije,
al mislim da se bolje u AE igrat dok se nedobije odgovarajuci rezultat
Evo lik objasnjava ovdje za slike u PS CS6
Russell Brown: Look at the Big Picture with Adaptive Wide Angle in Photoshop CS6


evo jedan gif za test - orginal, s filterom, i zadnja slika bez zoom-a
[attachimg=1]

Odg: Skidanje fish eye formata?

Reply #2
Morat cu probati AE, power director 10 nema tako sto ( mozda 11 koja je izasla ima).

Odg: Skidanje fish eye formata?

Reply #3
Rješenje fish-eye na GoProu je prodati GoPro i kupiti bolju kameru  :)
Šala, ali sad ste me podsjetili kak me zastupnik GoPro (ili dealer, koji je već *urac) uvjeravao kako je fish-eye ustvari poželjan i da je to super kad ti distorzira cijelu sliku (kad smo snimali Pannonian Challenge u Osijeku) :D
Čovjek zna, jel...
U svakom slučaju, rješenje je naravno namontirati gore drugu leću. Ovaj softwareski workaround radi, ali nije to to.
MAK Zapad

Odg: Skidanje fish eye formata?

Reply #4
Rješenje fish-eye na GoProu je prodati GoPro i kupiti bolju kameru  :)
Šala, ali sad ste me podsjetili kak me zastupnik GoPro (ili dealer, koji je već *urac) uvjeravao kako je fish-eye ustvari poželjan i da je to super kad ti distorzira cijelu sliku (kad smo snimali Pannonian Challenge u Osijeku) :D
Čovjek zna, jel...
U svakom slučaju, rješenje je naravno namontirati gore drugu leću. Ovaj softwareski workaround radi, ali nije to to.

Nazalost ali potpuno si u pravu,
skuzim da pored gopro koja je odlicna za svoj segment, trebam i normalan fotic ( na srecu imam) i kameru ( nazalost nemam).

Nadao sam se da moze sve, ali realno odlicna mala kamerica za odredjenu primjenu.

Kada zelim akciju s cela ili modela odlicna, za snimanje po kuci i normalne kamera stvari bas i ne,
to sto nema zoom mi i ne smeta toliko ali snimak u prostoriji pod normalnim svjetlom se moze zaboraviti.

Narrow mod radi samo na dnevnom svijetlu dobro.

No kako imam povecu listu zelja i red prioriteta posudio sam kameru od kolege pa se snalazim,
ljepo je zazvucalo dodas filter na video i normalan snimak samo click daleko, tako nesto obecavaju i s stabilizacijom a u stvarnosti razvuce sliku na sve strane kao da sam pod utjecajem.


Odg: Skidanje fish eye formata?

Reply #6
Rješenje?
Ja sam si kupio novu leću za gopro...samo je treba promjeniti  ???
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: Skidanje fish eye formata?

Reply #7
Ja bi prije par godina ubio za fish eye, a sad vidim da se ekipi uopce ne svidja..meni je i dalje mrak :D..
T-Rex 550 DFC
Easy star
Futaba 8fg
www.nvsweddings.com
www.mirko-sorak.com

Odg: Skidanje fish eye formata?

Reply #8
Ja bi prije par godina ubio za fish eye, a sad vidim da se ekipi uopce ne svidja..meni je i dalje mrak :D..

Zgodno je za izbliza kada zelis uhvatiti sve, snimak u autu i sl ali nije bas za svaku primjenu.

@Mirac kada ce tvoji novi snimci, tako si lijepo poceo i onda stao, a bas mi se svidjalo na vodi i uz vodu.

Re: Odg: Skidanje fish eye formata?

Reply #9
Ja bi prije par godina ubio za fish eye, a sad vidim da se ekipi uopce ne svidja..meni je i dalje mrak :D..

Zgodno je za izbliza kada zelis uhvatiti sve, snimak u autu i sl ali nije bas za svaku primjenu.

@Mirac kada ce tvoji novi snimci, tako si lijepo poceo i onda stao, a bas mi se svidjalo na vodi i uz vodu.

Ma je istina je to, ali je fakat mrak stvar za sport i to..definitivno ne moze zamijeniti neku kucnu kameru.

Bude,bude..jos par vjencanja pa startam easy stara :-)

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

T-Rex 550 DFC
Easy star
Futaba 8fg
www.nvsweddings.com
www.mirko-sorak.com