Skip to main content

Topic: Sky Fighter (Read 21956 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Sky Fighter

Reply #46
OK, sljedeći put sa modelima pokušajte letjeti brisanac sa punim gasom na cca 1-2m od kamere tako da možemo izračunati točne brzine.
Ako te interesira program možeš ga nači

OVDIJE

Odg: Sky Fighter

Reply #47
hvala, zanimljiv programčić ali kako mogu učitati zvuk u wav formatu iz filmića



Odg: Sky Fighter

Reply #50
Plavi nisam nigdje vidio probni let s skyfighterom ili bar dojmove (zanima me!)

Odg: Sky Fighter

Reply #51
Neznam dal je netko stavio na forum kakvu fotku ili video??
Pa i nisam baš nešto impresioniran, let sa 5x5 je prošao OK i utrimavanje tog malog živčenjaka. Poslije sam stavio 7x4 i to je peglalo dok mi nije model počeo divljati te završio na nosu. Niš strašno, da se pokrpati ali mi se trenutno neda jer sam slagao jedralku.
U svakom slučaju mu fali profil pa razmišljam da sljedećeg napravim sa profiliranim krilom tako da u letu bude precizniji.

Airfoil rulz

Odg: Sky Fighter

Reply #52
cg je okvirno dobar ja sam svoj stavio pola centimetra nazad i tako mi se model najbolje ponaša

na kolko ti je teziste od kraja krila.od kraja ne racunajaci elerona i na koliko je sa eleronima.
pliz hitno!!!

Odg: Sky Fighter

Reply #53
bez elerona od kraja krila 18 cm a ako radiš po nacrtima od rcfoamfighter-a s eleronima 24 cm to je od onog vrha jer nisu ravni
meni se najbolje ponaša na nekih 18,5 od kraja krila i mala preporuka prvo stavi ako imaš težu bateriju tad ga je lako letiti
dok ga na skužiš jer je mali vragolan

Odg: Sky Fighter

Reply #54
bez elerona od kraja krila 18 cm a ako radiš po nacrtima od rcfoamfighter-a s eleronima 24 cm to je od onog vrha jer nisu ravni
meni se najbolje ponaša na nekih 18,5 od kraja krila i mala preporuka prvo stavi ako imaš težu bateriju tad ga je lako letiti
dok ga na skužiš jer je mali vragolan

hvala  :)

Odg: Sky Fighter

Reply #55
evo jos jedan skyfighter sa EDF pogonom.
krilo je tanje znaci od jedne ploce 6mm.
leti super.

 

Odg: Sky Fighter

Reply #56
evo nekoliko slika Saraginog Skyfightera
 
 

Odg: Sky Fighter

Reply #57
oooo pa to izgleda super ima li koja snimka da se vidi kako to leti???

Odg: Sky Fighter

Reply #58
oooo pa to izgleda super ima li koja snimka da se vidi kako to leti???
na zalost nema video.leti fantasticno mirno,samo me jedna stvar zezala.kad sam ga bacao jako je isao na nos dole.
skuzio sam da mu je turbina previsok i jednostavno ga zarotira prema dolje.sad sam ju spustio za nekih 2 cm,pa cemo vidjet.uglavnom poluga se smanjila.bilo bi idealno kad bi centar turbine bio u ravnini krila,ali neda mi se s tim zamarat.sad sam turbinu pomaknuo iza pa bateriju moram naprijed i dobivam vecu udaljenost baterije i turbine od CG.
kod ovakvih modela ti je vazno da osim dobrog CG,scako dodatno opterecenje (motor,regler,prijemnik.baterija) budu sto blize CG jer model puno bolje reagira.
to su male tajne velikih majstora. ;)

Odg: Sky Fighter

Reply #59
Saraga koji ti je ovo edf i koji je setup, ako smijem pitati, posto i sam gradim jednoga...