Skip to main content

Topic: pitanje za ubuduće :) (Read 2268 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pitanje za ubuduće :)

Da čujem kakvi problemi mogu nastati usred leta, a da nije:

1. Da si udrio u nešto pa je pao
2. Da je baterija dosla na nulu

Odg: pitanje za ubuduće :)

Reply #1
Interferencije na magnetometru, problemi sa gps-om, pad dometa zbog vanjskih smetnji, ili klanja sa videoodšiljačima,
napad galeba, odvidavanje matice propelera, udari vjetra, znatiželjni prolaznici sa djecom ili psima...

RcTimerov regler, recimo 30A, SimonK, može ispasti iz synca, resetirati se, napraviti kratki spoj, sve ostane bez struje, multirotor pada kao cigla  ;)

Odg: pitanje za ubuduće :)

Reply #2
-nekontroliran let uslijed nakupljanja greške u autopilotu uzrokovane vibracijama (error buildup I term).
-ako si ostavio low voltage cut off
-gubitak orijentacije
-loše istunirani pid-ovi pa uđe u rezonancu na vjetru i pada

i još barem 10 razloga kojih se sad nemogu sjetiti, ali su tu :)

Odg: pitanje za ubuduće :)

Reply #3
hehehe, da skratim sve buduce odgovore u jedan: SVE drugo moze poci krivo.  :D

Odg: pitanje za ubuduće :)

Reply #4
I onda ako nešto bude treba ga slati u Njemačku ili Englesku na popravak?  Znam da me niti pola kila kutija kada sam slao u Englesku običnom poštom došlo 90kn, mislim da bi me samo slanje, a i primanje nazad koštalo dobrih 500kn.

Odg: pitanje za ubuduće :)

Reply #5
ovisi što kupuješ ali ovdje ti ima jako sposobne ekipe tako da je bolje (vjerujem i jeftinije) da podržiš domaću radinost.

Odg: pitanje za ubuduće :)

Reply #6
Dobro a koju si letjelicu uzeo ili ces tek uzet? Jesi letio kad? Kakvo ti je iskustvo s modelarskom opremom? I naravno zasto bih ga slazo van na popravak? Daj nam malo informacija o kakvoj se letjelici uopce radi ...
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: pitanje za ubuduće :)

Reply #7
Još nemam letjelicu pa nemam nikakvog iskustva. Kontam uzeti Phantom 2 Vision za 3-4 mjeseca pa pitam za ubuduće što bi bilo da nesto ne radi:)

 

Odg: pitanje za ubuduće :)

Reply #8
preporučeni paket do Njemačke sa trackingom cca 100g me koštao 35kn tako da nije shipping tako strašam ak ne šalješ nakovanj

Odg: pitanje za ubuduće :)

Reply #9
preporučeni paket do Njemačke sa trackingom cca 100g me koštao 35kn tako da nije shipping tako strašam ak ne šalješ nakovanj

Našom poštom (posta.hr) ili?

Odg: pitanje za ubuduće :)

Reply #10
da

Odg: pitanje za ubuduće :)

Reply #11
Ove dane sve gledam kako će sve biti super, nema sanse da udrem u nesto, baterija bude prazna, jaki vjetar itd i onda danas vidim lika na phantompilots da mu se srusio v2+ samo tako.... nije ni 4 puta poletio -.-

Odg: pitanje za ubuduće :)

Reply #12
Ove dane sve gledam kako će sve biti super, nema sanse da udrem u nesto, baterija bude prazna, jaki vjetar itd i onda danas vidim lika na phantompilots da mu se srusio v2+ samo tako.... nije ni 4 puta poletio -.-

ne beri brigu, ima tema o tome na svakom forumu koji spominje nazu...
problem je u tome što nije ni 4 puta poletio, da je letio 10-ak puta blizu i oprezno skužio bih ako mu gps drifta ili o ćemu se već radilo