Skip to main content

Topic: homemade dimna bomba ali bez temperature ? (Read 2939 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

homemade dimna bomba ali bez temperature ?

1. neznam da li sam na dobrom forumu ili kamo da preselim?'

2. Ovak imam zagija  mislio sam nesto na njemu napraviti da bude spektakularnije.

Pa ako imate ideje ...ali htio bi nesto da nema veze sa temperaturom niti ikakvim paljenjem

Probao sam onu sredinu od alu folije razrezati na pola i zatvoriti rupu salotepom tako da bude otprilike jedna četvrtina samo otvorena a druga strana sa napadne ivice skroz otvorena i napuniti je glatkim brasnom  ...ali ulazi previse zraka i brasno izleti za kojih 20 sekundi i dalje nista  :'(  pa ako imate kakve ideje uvijek su dobro dosle 


Odg: homemade dimna bomba ali bez temperature ?

Reply #1
Odmah ti mogu rec da bez topline nebus niš dobil. :(
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: homemade dimna bomba ali bez temperature ?

Reply #2
Ah  stetaa...   :((onda bum probal doradjivati ovo s brasnom jer sam nekak uspio smanjiti dovod zraka  pa mozda nebu tolka kolicina brasnanizlazila u to vrijeme

Odg: homemade dimna bomba ali bez temperature ?

Reply #3
Nisam baš najbolje shvatio dali je to bomba kao bomba da je izbaciš ili da se praši za avionom, u svakom slučaju jesi razmišljo da ugradiš neki poklopac i servo?
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: homemade dimna bomba ali bez temperature ?

Reply #4
 :)Ne bomba ko bomba nego da se dimi za avionom a kolicinu izlazenja sam sredio jedino me muci ulazak zraka jer mi brasno izlazi samo kada avion spustam prema dole naci kada ravno letim izlazi tolko to skorom da se ne vidi a jedino kada avion ponire onda  a servo mi nista ne znaci jer bi on samo regulirao kolicinu izlazenja brasna a sada sam to sredio jedino me muci to da ne ulazi zrak pod dobrim kutem sada cu jedino probati te cjevcice bolje prema dolje spustiti tako da ce onda valjda funkcionirati  :)

Odg: homemade dimna bomba ali bez temperature ?

Reply #5
Ajde nabaci koju sliku da vidimo kako to izgleda jer vjerujem da ih ima još koje bi zanimalo.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

 

Odg: homemade dimna bomba ali bez temperature ?

Reply #6
evo i slika ...te cijevi sam isprobao tako da se vidi do koliko sam ih zatvorio i slika kako izgledaju na zagiju ....usput zagi je jako tesko upravljiv kada su pune jer imaju i gramazu normalno tako da sa punima nisam letio na full gasu jer ako sam potegao na full gas izgubio sam kontrolu.... a za dalje azmisljam da bi te dvije maknuo i stavio jednu sa donje strane ali u sredinu  ;)
1. slika slikano sa prednje stare sa koje ulazi zrak
2. slika kako izgledaju na zagiju ( smjestee su iza wingleta sa vanjske strane )
3.slika slikano sa zadnje strane iz koje izlazi brasno


Odg: homemade dimna bomba ali bez temperature ?

Reply #8
Zed ovo mi se cini dobra ideja sutra to napravim i ako bu vrijeme ok isprobam   .....kada isprobam bum obavijestio  ;)


Odg: homemade dimna bomba ali bez temperature ?

Reply #10
Hahahah ova ideja je efikasna ali nikako izvediva     ali za video nemam rijeci hahahhahaha  :D    ;D


Odg: homemade dimna bomba ali bez temperature ?

Reply #12
Napisao je bez temperature (bez paljenja i pirotehnike).
Ovo je pirotehnika.

Odg: homemade dimna bomba ali bez temperature ?

Reply #13
Tako je bez paljenja i pirotehnike  a ovo na videu to je i puklo a bas raznjeti avon .....to mi nije u planu   :D

Odg: homemade dimna bomba ali bez temperature ?

Reply #14
I ona dimna bomba od zeda funkcionira jako lijepo ali eprobem je sto nakon leta treba imati i maramice ili krpu jer je zagi ppuuuunnnn brasna  :-[