Skip to main content

Topic: Kako odabrati jacinu motora za model? (Read 3688 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kako odabrati jacinu motora za model?

Imam rc avion odnosno takvozvani trainer s cetverotaktnim motorom Asp 61FS(10ccm,0.85kw).Htio bi ga prepraviti da ide na elektromotor.Posto nemam nikakvog iskustva u tome,zanima me kako se odredjuje velicina i snaga motora za modele bilo glow,benzinski ili elektricni.
Moj trainer ima oko 2.5 kg bez motora
raspon: 1650mm
duzina: 1200mm
tezina: cca 3kg
motor: ASP FS61, 10ccm 4 takta
tank: 2,4dl
propeler: Master Airscrew 11×8
aileroni: Spektrum DS821(digital)×2 kom
elevator: Hitec HS-5485HB(digital)
ruder: Hitec HS-625MG
gas: Hextronik HX5010

Odg: Kako odabrati jacinu motora za model?

Reply #1
Imam rc avion odnosno takvozvani trainer s cetverotaktnim motorom Asp 61FS(10ccm,0.85kw).Htio bi ga prepraviti da ide na elektromotor.Posto nemam nikakvog iskustva u tome,zanima me kako se odredjuje velicina i snaga motora za modele bilo glow,benzinski ili elektricni.Moj trainer ima oko 2.5 kg


napisi ovdje,tezinu bez motora !!!
raspon krila i koji uredjaj imas za upravljanje,
naci ce se tada netko da ti predlozi sta!
pozdrav

Odg: Kako odabrati jacinu motora za model?

Reply #2
Računaj da ti je za akrobatsko letenje 350 W po kili dovoljno. Ti imaš trenažera koji treba puno manju snagu. Uzmimo da je konačna težina 3 kg, premda će biti i nešto manja. Onda ti je i više nego dovoljno oko 200 W po kilogramu. Slobodno idi na neki outruner od kojih 600-700W s APC elisom 12x6 ili 12x8, može i koja od 13...ovisno hoćeš li ići na 3 ili 4 ćelije. Uglavnom neki outruner težine oko 300 g. Imaš ih na HC vrlo povoljnih i solidnih.
 
lp
 
Toni 
 

Odg: Kako odabrati jacinu motora za model?

Reply #3


 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.