Skip to main content

Topic: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu (Read 33803 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu


Dakle kao sto naslov kaze...


Ja to moram negdje napisati jer mislim da cu poluditi. Na ebayu sam poceo kupovati tamo negdje 2003. Onda su usljedili ostali online ducani pa i Hobby King. Kad bih brojao posiljke koje sam narucio do danas bilo bi ih stotine. I naravno da se u tom procesu dogodi neminovno, a to je da ti posiljku carine, lupe PDV i sve te stvari koje nam nisu drage ali smo svijesni da se mogu dogoditi. Ali to sve je trajalo ajmo reci toliko da je bilo podnosljivo.


Meni nije jasno kako se dogadaju stvari od kada smo usli u EU. Naime carina je sa podrucnih ispostava presla na jedinstvenu zagrebacku koja sada carini posiljke u postanskom prometu za cijelu RH. I kako mi kazu pretrpani su i dnevno preko ruku prebace 10 000 posiljaka. Sve mogu razumjeti ali da se od vremena kad je za carinjenje trebalo svega nekoliko dana doslo do ovoga da jednostavno nema vise nikakvog reda, taj dio ne mogu razumjeti.
Gospoda je definirala sva pravila ali nisu definirali vrijeme trajanja carinjenja posiljaka. Sada je stanje takvo da oni imaju pravo posiljke cariniti doslovno beskonacno (jer tako su mi rekli, i zaista tako jest - ovo moram editirati, ocito postoji neki maksimalni rok ali je ogroman).




Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #1
Meni je svojedobno zapelo na carini i zvao sam ih.


Rečeno mi je da pošta odlučuje jel nešto idee na carinu ili ne. Ako ide na carinnu, pošta ti šalje dopis na moraš odgovoriti u roku 8 dana. Ako odgovoriš, tvoj paket se šalje na carinu. Rok carine da ti ocarini paket je 30dana.


Čini mi se da su to vremenski okviri. Bar koliko me sjećanje služi.

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #2
Tako je. Htjedoh samo reci od kad smo u EU ocito je da je otislo na gore. Pa svo ovdje su narucivali i prije EU i znamo da je to islo naspram ovoga danas drasticno brze, meni je prosjek bio oko 2 dana. Danas je ocito prosjek oko 2 tjedna (opet to mi kazu gospoda na carini).

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #3
Meni je jedan paket ležao na carini cca 25 dana. Dva paketa 2 dana.
Za ovaj od 25 dana sam slao samo HK račun.
A ove od 2 dana sam slao sve živo. EORI, Paypal ispis, HK račun, ScreenShot stranice. Sad, jel to ima veze ili ne, ne znam.

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #4
A godišnji su i na Carini...
Multirotor FTW!

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #5
E i ja imam tam paket od 8.8...  8) najebo sam im se majke već 150 puta  :'(
MAK Zapad   -    ZK Rode Prelog  - 
https://www.facebook.com/progressof/?ref=bookmarks
Quad micro+mini, Hamer X-8, Dex min, T-Rex 500, Tarot650Ironman X8 Futaba 14SG

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #6
Dakle i tebi stoji. Fino, ne kuzim u cemu je kvaka. Razumijem da je guzva ali to logicno pokazuje na neki drugi problem koji oni ocito nemaju namjeru rjesavati.

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #7
isto tako i kod mene, ajd meni je tj. dana (tek) vec tamo... al uredno svaki dan saljem mailove da ih podsjetim sto im je ciniti... kamerica mi je zapela tamo  ;D

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #8
Nekad se moglo puštat pakete iz kine, no od kada smo u EU sada sve živo carine,  meni eto zapeo punjač danas mi došla koverta i poslao mail.


Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #10
A boze stvarno si puno cekao  :D

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #11
A gle, kad se naviknes na brzo carinjenje onda je ovo sok :D ;D

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #12
Vidim i meni je danas poslano u minutu isto vrijeme kao i tvoje.


Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #14
Jadranka se vratila s godisnjeg ;D