Skip to main content

Topic: Flight controller (Read 3871 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Flight controller

Evo tema koja ce pomoci pocetnicima pa tako i meni da odaberu fc za quad.
Cc3d vs. kk2 vs. ArduPilot vs. MultiWii?


Odg: Flight controller

Reply #1
za letuckanje: CC3D
15ak$
http://www.banggood.com/OpenPilot-CC3D-Flight-Controller-STM32-32-bit-Flexiport-p-937044.html


Snimanje: DJI
150 pa na više $
https://www.skypixel.com/#/videos/popular

Multiwii i Ardu su ok ali traže ipak dosta znanja da bi uopće osposobio model za let,
kk2 se može podesiti bez kompa ali ne leti baš dobro za današnje standarde, ok je to bilo pred par godina...
DJI ima i plug&play rješenja poput fantoma i inspirea,

sve ovisi koliko imaš vremena i volje za uložiti u stroj, i za što ti treba.
nema jednog rješenja za sve početnike  8)
baci oko u multirotor sekciju, ima tamo i štiva i dosta složenih modela, kao i hrpa videa kako izgleda let  kojim od njih....

Odg: Flight controller

Reply #2
Ako netko pocinje sa izradom lakse je da ima po sekcijama svaki dio nego da cita 150 stranica di je od toga 100 konverzacija ako me razumijes
Evo karakteristike cc3d


Powerful STM32 32-bit microcontroller running at 90MIPs with 128KB Flash and 20KB RAM
3-axis high-performance MEMs gyros and 3-axis high-performance MEMs accelerometer
Tiny 36mmx36mm 4 layer PCB for superior electrical noise reduction and flight performance.
Software support for Windows, Mac and Linux
Direct high speed USB support with no drivers required, a truly plug and play device.
Spektrum satellite receiver support
Futaba S-BUS hardware support
Innovative Flexi-port technology for superior port flexibility
4Mbits on-board EEPROM for configuration storage

http://www.youtube.com/watch?v=0hp01oVG-o0

Odg: Flight controller

Reply #3
Karakteristike ArduPilot 2.5 (amp)


Features include:
Free open source firmware supports planes, multicopters (quads, hex, oct, etc), helicopters and ground rovers!
Simple setup process and firmware loading via a point-and-click utility.
No programming required! (But if you do want to fiddle with the code, you can with the easiest embedded programming toolkit available: Arduino)
Full mission scripting with point-and-click desktop utilities
Can support hundreds of 3D waypoints
Two-way telemetry and in-flight command using the powerful MAVLink protocol
Choice of free Ground Stations, including the state-of-the-art
Mission Planner which includes mission planning, in-air parameter setting, on-board video display, voice synthesis, and full datalogging with replay.
Autonomous takeoff, landing and special action commands such as video and camera controls
Supports full "hardware-in-the-loop" simulation with Xplane and Flight Gear


Hardware includes the following:
3-axis gyros
3-axis accelerometers
3-axis magnetometer
Barometric pressure sensor for altitude
5 or 10Hz GPS module
4 Mb of onboard datalogging memory.
Missions are automatically datalogged and can be exported to KMLBuilt-in hardware failsafe processor, can return-to-launch on radio loss.
(Optional) Airspeed sensor
(Optional) Current sensor
(Optional) 2-way telemetry
http://www.youtube.com/watch?v=CZQoGfCKKLo

Odg: Flight controller

Reply #4
Uz uvjet da čitalac razumije engleski :)

Mogao si napisati koju riječ koja bi značila nekome više nego sve navedene specifikacije (na eng).

Odg: Flight controller

Reply #5
Nisam ja sa nijednim radija, ja tek kupujem svoj pa sam napravija temu gdje ce korisnici napisati sami svoje review-e.

Odg: Flight controller

Reply #6
Jel ima tko koje upustvo dal da idem na qav 250 frame sa ardupilotom ili cc3d (zelim da ima autonomiju ali neznam koje su posljedice koristenja ardupilota na tako malom frameu)?

Odg: Flight controller

Reply #7
Mislim da ti odgovor leži u tome za što ti zapravo treba quad!?
Ako planiraš akrobacije, utrke i sl. uzmi si neki jednostavniji fc tipa cc3d. Apm je više za "normalno letenje" i mislim da je prikladniji za malo veće coptere zbog svoje težine (fc sa kutijom je cca 30gr, ublox sa kutijom cca 25gr, power module + 3dr radio cca 20 gr),, nakupi se toga dosta, a problem je gdje to utrpati.
Što se tiče samog APM-a, mislim da je odličan kontroler za male pare (ako kupuješ od kineza), imam ga nekih 4 mjeseca i još istražujem koje sve mogućnosti ima. Kontroler sa full opremom izađe cca $100, to ti uključuje ublox iliti gps+kompas, power module (daje čisto napajanje apm-u i očitava status baterije i potrošnju), minimosd, 3dr radio (spojiš apm sa laptopom ili androidom i imaš link sa letjelicom na više od 1 km). Što se tiče uštimavanja, stvar je relativno jednostavna sa opcijama Autotune i Autotrim, sve ostalo je plug & play.

Odg: Flight controller

Reply #8
A ne zelim dati sada 18$ ua cc3d ako zelim autonimiju i gps i to :/
Samo nez nam koliko ce ga "oslabiti" ta dodatna tezina, koliko ce quad gubiti na tezini i to :(
U pocetku jos necu imati fpv pa mislim da mi nje ni bitna tezina ali ipak...

Odg: Flight controller

Reply #9
Ma koji gps na 250 quadu jos bez fpva?! Što će ti to?!

Odg: Flight controller

Reply #10
Zbog flight planera.Ma jako mi je zanimljivo to sa autonomijom a to ne mogu bez gps-a.

Odg: Flight controller

Reply #11
Stavljati APM na mali kvadic ima smisla isto kao ugraditi kilovatnu auto muziku na bicikl.

Ako ti je žao 18$ onda bolje odustani od bilo kakvog modelarstva, a naročito od multirotora.
Jer u protivnom ćeš kroz vrijeme spiskati puuuuuuno više dolara na nepotrebnije stvari od cc3d kontrolera.

 

Odg: Flight controller

Reply #12
Dobro  redu uvejrili ste me haha, onda idem na cc3d.Odoh odma naruciti.
Hvala :)


 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.