Skip to main content

Topic: Dual rate i expo (Read 3511 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Dual rate i expo

Sta mislite,kako bi treba podesit dual rate i expo?
Letin magnuma i to mi je prvi model..totalno san nesposoban da ga normalno letin..Nedavno san podesia dual rate na 70% i expo 40%
Nisan jos proba u zraku,al ovako gledajuci kontrolne povrsine,cini mi se da ce bit puno ugodnije letit..sta vi mislite kakve bi postavke trebale bit?
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Dual rate i expo

Reply #1
Gdje je težište, koliki su otkloni i koliko je težak?
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Dual rate i expo

Reply #2
KOJEG magnuma letiš? Daj  neku sliku, podatke...
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20


Odg: Dual rate i expo

Reply #4
Kako si sa CG?  Opisi mi malo je nemiran ide naprijed, pumpa na rep??
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: Dual rate i expo

Reply #5
centar gravitacije mu je 7 centimetara od napadne ivice.
Pumpa na sve strane s obziron da mi je to prvi model i iman ukupno 2 min leta sa njin :D
Posto neman iskustva u letenju,mislia san da ce mi neko rec neki default za ovakve stvari,posto ne mogu objektivno nista rec za njegove letne  karakteristike.
Upravljiv je,ali kad me panika uvati izbrljan po palicama..eto :)
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Dual rate i expo

Reply #6
To je OK.

Prema RCN forumu - hodovi Vertikala +-2cm, Horizontala +-1cm, DR 70%, Expo 50%

Ako ti je to prvi model - polako s gasom. Gas na 50% i polako - bez naglih pokreta.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Dual rate i expo

Reply #7
Nisan miria,ali ovako od oka,mislin da mi je puno veci hod i na vertikalnon i na horizontalcu..morat cu to postimat..
Znaci ti hodovi +-2cm i +-1cm su sa iskljucenin dual rate-on?
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Dual rate i expo

Reply #8
Razumijem te znaci nisi jos letio.Posto vidim da ima plovke nije toliko tesko.Dual rate ti netreba ili sasvim malo Expo stavi za pocetak na 30% ili 40%. Stavi ga u mirnom bez vjetra na vodu i prvo taxiraj da vidis kako se odaziva. Kad vidis kroz neko vreme reakcije i odazive vozi ga ravno polako mu dodavaj gas toliko da odljepi od vode pa ga opet spusti. To vježbaj neko vrijeme ali sam!!! Najgore je kad je netko s tobom jer tada vise nisi samo sa modelom nego i sa čovekom koji je uz tebe, nisi skoncentriran.Pregledaj Cg, ruder,elevator i ailerone ako je sve ravno i sve ok.Nadam se da znas kako se to napravi.Ako neznas pitaj.Vrlo vazan je Cg postavi ga na oznacene tacke uz trup i onda korigiraj Cg Dobro je ako je vodoravan jos bolje ako sasvim malo ali malo visi naprijed, a nikako za tebe nije dobro ako visi natrag na rep.DR ti zasad nije toliko vazan jer ako pretjerujes nece se odazivati a odazivati se mora. Radije stavi vise expo i manje DR,jer ako naucis voziti sa minimalnim odklonima to ti za dalje nije dobro.Expo te čuva naglih pokreta tako da bez brige.

Puno uspjeha
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: Dual rate i expo

Reply #9
Slika je samo informativnog karaktera hehe
Neman plovke,vec one obicne "retrakte"
Nac cu negdi sliku pa cu postavit
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Dual rate i expo

Reply #10
Hmm da onda ako nema plovke trebas veči DR!
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: Dual rate i expo

Reply #11
Zbog cega?
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Dual rate i expo

Reply #12
Nije jednako ako zakacis vodu ili ako zakačis tlo. Netreba neznam koliko ali malo više.
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.