Skip to main content

Topic: HK Skipper - hidroavion za guštanje  (Read 5736 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

HK Skipper - hidroavion za guštanje

Nakon malo EDF-a: http://tinyurl.com/vampireffreak

počastio sam se nečime što još nikad nisam probao, hidroavion!  8)

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=51316&aff=262581


http://www.youtube.com/watch?v=-G3yScWiAOg


i mogu reći da sam ugodno iznenađen,
jučer popodne mi je stigao paket GLSom iz EU HK, navečer uljepio krila, danas sitnice oko prijemnika i to je to, u zrak! nema nauke tu neke  ::)
danas je bio maiden po jakom vjetru na preljevnici, zadnje jezero, prošlo OK, onda nakon malo pecanja za opuštanje od adrenalina (rizik plivanja za modelom, nešto novo)
smo se premjestili na prvo jezerce i više nije bilo vjetra, te smo digli i dronove u zrak za yubito uratke ( yubito or it didn't happen :) )
Hvala toniju i tompi na snimanju  8)

letim ga s 1500mAh 3S Zippy compact , 10 minuta do alarma na batkama. s višestrukim polijetanjima i slijetanjima,
leti na 30% gasa bez problema ravno, a bez gase na pada kao cigla već lijepo lagano gubi na visini i tako i sleti, bez muke,
ide u unlimited vertikalu već s oko 70% gasa jer ima potiska više nego je težak, cca 580g težak, cca 850g potiska....
nije trom u zraku, u invertedu bez problema leti,
ali nije neki divljak izvan kontrole, leti jako jako pitomo i predvidljivo.
karbonske ramenjače u krilima(prednja i stražnaj u glavnom, te u repu i kontrolnoj površini također, nije prazan stiro, ugodno iznenađenje)
regler je 40A 2-6S, i ima SBEC 5V 3A u sebi, ne linearac neki,   mrtav hladan radi toga u letu, super stvar, iako nema cirkulacije zraka u trupu(radi vode naravno)

ide i iz ruke u zrak, s vode, trave... slijeće na travu, snijeg, vodu...  :P
idealno za godišnje, bilo ljetne li zimske!

dakle, model : topla preporuka!

zanimljivo da je kutija veća za taj 70cm raspona,  nego od većeg vampira 110cm raspona

od modifikacija ne treba raditi čuda,
izrezati rupu na kaputažu motora, da se ispravno hladi
pojačao sam trokutom balze(lakirano sprayem i fixirano epoxiem) nosač motora da ne terska kod slijetanja (flex)
treba ojačati linkove na repu da ne dođe do flatera u zraku(eleroni su ok), podebljao štapićem od šiš-ćevapa i omotao izolirkom (nisam imao karbonskih cjevčica :) )

sviđa mi se koncept jer stiroporci dobiju nakon 50ak letova tragove habanja na trupu, a pošto ovaj ide na vodu, nadam se proći bez toga  :P

Odg: HK Skipper - hidroavion za guštanje

Reply #1
@Tom živio , hvala na recenziji ...uistinu su All Round RC Pilot.... 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: HK Skipper - hidroavion za guštanje

Reply #2
Super je, izgleda ko Polaris

Odg: HK Skipper - hidroavion za guštanje

Reply #3
evo i video je online  8)

puslica od modela!

 

Odg: HK Skipper - hidroavion za guštanje

Reply #4
par fotkica i sa zlatnim kormilom....total mod.... ;D


Odg: HK Skipper - hidroavion za guštanje

Reply #5
Izgleda mi primamljivo. Hvala na lipom izvještaju!

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu

Odg: HK Skipper - hidroavion za guštanje

Reply #6
Opla, netko se pohvalio sa zlatnim amerikenom  :D .

Simpatičan je ovaj HK-Polaris-like hidrić.  Kod hidrića najbolja su mi slijetanja: malo dodirne vodu-bljuć i odmah se zaustavi. Takav kratak zaustavni put na travi bi završio prevrtanjem ili loop-om, ali voda kao da ga magično zalijepi na površinu.

Za čas hrpa klinaca na plaži oko tebe 'striček, mogu li ja malo' ?
Dobro došao u klub hidrića Tomo, za sada smo četvorica (mušketira  :D )

Damir

Odg: HK Skipper - hidroavion za guštanje

Reply #7
Kod hidrića najbolja su mi slijetanja: malo dodirne vodu-bljuć i odmah se zaustavi. Takav kratak zaustavni put na travi bi završio prevrtanjem ili loop-om, ali voda kao da ga magično zalijepi na površinu.

ima nekih fizikalnih objašnjena sigurno,
tipa da je voda ravna kao staklo a ne grbava kao naše neuređene livade i vrlo je viskozna(naspram zraka)
pa onda model ne odskakuje kao po travi, ima ogomnu površinu dodira a ne samo pokoja travka,
i zbog tog otpora se zaustavi vrlo brzo i to bez prevrtanja jer ga drži cijelim trupom na vodi, kao luftić npr koji je lagan i na suhome leti bez beda, ali čim dotakne vodu ga je već teže podići horizontalno nego na suhome...
ali nije to sve bitno sad u detalj, bitno da model poleti, leti, sleti i da se pritom modelar zabavi  :)

Quote
Dobro došao u klub hidrića Tomo, za sada smo četvorica (mušketira  :D )

super, nadam se da ćemo ih koji puta zajedno letuckati,
uz obavezni yubito - or it didnt happen :) ;D :D

Odg: HK Skipper - hidroavion za guštanje

Reply #8
guba avijoncek :)

Odg: HK Skipper - hidroavion za guštanje

Reply #9
Lajkam! ;)
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: HK Skipper - hidroavion za guštanje

Reply #10
Thnx, a zvali smo vas no bili ste  na putu obojica.  :(
 bilo bi jos bolje da ste i vi starosjedioci preljevnice mogli doci
 pa da se malo lovimo na vodi s vasim camcima
a  kada dodjete do repa zgibam u zrak na sigurno od 'poništavanja' (c)(TM) :P  ;D

Ne fakat, bas me zanima usporedba u brzini s camcem jer ovo malo trosi
oko 12A a dosta dobro ide po vodi. Ok vjerojatno je manje uronjen od čamca i efikasniji prop(veci promjer)

Odg: HK Skipper - hidroavion za guštanje

Reply #11
Genijalan video!

Odg: HK Skipper - hidroavion za guštanje

Reply #12
Ja sam oduševljen :) Tom, što misliš koliko je zaštićen od vode? Pitam, jer letim na moru, i počeo sam imati probleme sa soli i elektronikom (objasnim sutra u Drake temi) :) Tnx!
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: HK Skipper - hidroavion za guštanje

Reply #13
thnx :)

a glede vode, pa nakon tih 5 potrošenih batki, (oko 20-ak slijetanja-polijetanja s/na vodu)
nije bilo niti kapi vode u modelu.  8)

e sad, bio sam za vikend do vikendice, ali je puhalo dosta pa nisam imao prilike probati i na moru,  :( pričekati će godišnji...

dio s prijemnikom je odvojen straga u trupu i njega sam izvana tapecirao selotejpom tako da dihta 100%,
a dio s baterijom i reglerom u nosu modela ima uzdignuti rub, kao stepenicu na okviru, nije samo ravno odrezano pa da kabina nasjedne, a mahnet jako čvrsto priljubi kabinu na trup,
tako da je dosta otežan ulazak vode koja bi prskanjem mogla ući,

no ako ga zaroniš nosom okomito u more.. onda vjerujem da bu nešto malo i ušlo
(regler je zasilikoniran tvornički tako da je 'waterproof')


a vidio sam tu u filmiću i fora metodu za serva, elektronika serva se izolira premazom a kućište se potpuno ispuni smjesom na bazi silikona, ne onaj koji se stisne, već kao za neko podmazivanje... pa onda voda nema ni di ući ni da hoće, jer je sve već ispunjeno :) )
možda tako nešto napravim ako mi se bude dalo, čisto da probam kako bi to radilo.


tu sam naletio dok sam nešto drugo gledao:
http://tinyurl.com/servomodifikacijazavodu