Skip to main content

Topic: Ekipa, hitna pomoc (Read 3290 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ekipa, hitna pomoc

Kako sam si kupio Fieldview 777 displey, i sada kako nemam zenski ulaz za XT60 na njemu (za bateriju) to sam odlucio staviti, te kada sam to odsjekao (dio koji je visak) dobio sam sljedece, lisnata zica oguljena(oguljena jer sam vec skino povrsinsku izolaciju) te jednu crnu u sredini, a okolo nje ova "gola", e sada pitanje je koja tu minus a koja plus, pretpostavljam da je ta crna u  sredini minus ali opet nesto mi govori da provjerim.

Bitno da se leti.

Odg: Ekipa, hitna pomoc

Reply #1
Ja bi skinia kučište od monitora i vidia kako je konektor na njemu zalemljen,valjda će na pcb pločici pisat.
I kad to ustanoviš,uzmeš lipo multimetar i ispitaš koja je od ovih žiza na vanjskon dijelu konektora,a koja na unutarnjen
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Ekipa, hitna pomoc

Reply #2
Inace je uvijek plus u izoliranoj, a gola minus

Odg: Ekipa, hitna pomoc

Reply #3
Ha mozda i je pametnije tako, hvala svakako!
Bitno da se leti.

Odg: Ekipa, hitna pomoc

Reply #4
Na svakom konektoru je centar + (osim ako nije drukcije naznaceno, jako rijetko).
Posto je ova zica s druge strane ima konektor, lako je multimetrom ispitati koja je + !

Odg: Ekipa, hitna pomoc

Reply #5
Kolega ja to riješim drukčije, onaj konektor koji odežem i bacim na kraju na njemu ogulim izolaciju i provjerim koje su žice...


nadam se da kužiš šta sam tio reći


LP
Leti samo leti :-)

Odg: Ekipa, hitna pomoc

Reply #6
Sada je problem to ispitat, unutar na pcbu imam crnu i crvenu - i + al vani kako to provjerit kad nije pusten napon?
Bitno da se leti.

Odg: Ekipa, hitna pomoc

Reply #7
Ja bi svejedno provjeria,nikad malon čingi-lingiju od 15 god. ne virujen :D






des photos
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Ekipa, hitna pomoc

Reply #8
Imaš opciju na multimetru,priko otpora saznaš koja žica ti je za što
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Ekipa, hitna pomoc

Reply #9
Pribacis na ohme,jednu sondu staviš na taj + na pcb,a sa drugon sondon ideš na žicu..kad ti vrijednost sa 1 padne na 0.00 onda znaš da ti je to ta ista žica
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Ekipa, hitna pomoc

Reply #10
Tako je ante


ili recimo na činču od videa ili audija stavi na onaj vanjski dio koji je minus i onda pronade minus od napajanja - naravno sa multimetrom zaboravih ja gore reći
Leti samo leti :-)

Odg: Ekipa, hitna pomoc

Reply #11
Na sta cu okrenut ok idem ovamo na ome ali koji od ovih?

Bitno da se leti.


Odg: Ekipa, hitna pomoc

Reply #13
Ekipa uspio sam ipak je plus bio onaj u crnoj a minus okolo plusa, hvala puno!
Bitno da se leti.

Odg: Ekipa, hitna pomoc

Reply #14
Nema na čemu,svrha ovog foruma i je da se pomaže i razmjenjuju iskustva  :)
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form