Skip to main content

Topic: Koju klasu quad-a? (Read 5088 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Koju klasu quad-a?

Bok svima,

trenutno radim na nekom Micro frame-u pa si razmišljam da napravim par komada za domacu ekipu za normalnu cijenu posto ipak nismo mi ameri pa da se razbacujemo ili da kupujemo bez mozga haha.

Kontam da je Carbon fiber previse skupa varijanta za nas novcanik tako da vjerojatno G10/FR4. U cilju mi je dostaviti dobro dizajniran I praktican quad sa svim dijelovima(vijci I spacer-I itd) unutar 200kn vrijednosti, u rangu sa zmr-om.

180 bi cak bio moguc I za 175ak kuna(25-ak $) s bitnom razlikom da nije lomljiv kao I ostali micro-I, pa cak I oni napravljeni od cfk-a.

Nisam tocno siguran koja velicina je popularna kod nas, ima li interesa za 180? ili je pak nesto kao 215-250 vise privlacno?


Uglavnom, u dobroj sam prilici napraviti dobar quad model za nase podrucje(jeftini, izdrzljivi I prakticni dizajn kojem fali ama bas nista u usporedbi s onima u svijetu) I zaista bi mi bilo drago kada bi bilo interesa za tako nesto.

Toliko od mene za sada, ajde pa recite što vam je na drumu pa mozda se nesto I stvori iz toga ;)


[attachimg=1]


[attachimg=2]



InnovationMatters

Odg: Koju klasu quad-a?

Reply #1
Ja sam sebi napravio 200-tku, čisto zato jer je dovoljno mali, a gore stanu 5" propovi, i RCX 1804 motori
koji su mi stajali po ladici.


Dobio sam FT 14 min sa 3s 1300 mah, i puca od snage.




Odg: Koju klasu quad-a?

Reply #2
Sad su sve popularniji <150 mm frame-ovi. Ne znam koliko bi bili zanimljivi za naše područje.

Nekako allround best za početnike i naprednije bi bilo ~200 mm ili najmanji mogući razmak za 5'' propse.

Odg: Koju klasu quad-a?

Reply #3
Mislim da bi mogao napraviti da ovaj 180 ima dodatak za produzetak na 215, sastoji se od 3mm unibody a gornja ploca je 2mm. Dizajniran je da bude poprilicno jak u usporedbi sa ostalim 180-icama.
Ima dosta prostora za opremu I visenamjensku plocu za kameru, mislim da bi bez beda podnio extra tezinu I vecu dijagonalu.

Jedino moram pricekati da se 180-ica sluzbeno objavi od strane shop-a za koji sam je dizajnirao ali sam rezervirao prava na proizvodnju G10 varijante za Hrvatsku, objavim fotke nakon sluzbene objave.


Iako da budem iskren, mozda nece imati puno smisla raditi g10 varijantu jer full cfk(pravi cfk) varijanta sa 7075 T6 aluminium vijcima ce vjerojatno biti 29$ plus 10$ shipping(39$)!! Cilj je bio napraviti solidni brand 180 frame za svaciji novcanik.

Ali, kontam ipak je to cirka 13$ skuplje pa mozda ipak ima mjesta/interesa za jeftiniju ali jednako kvalitetnu g10 varijantu.

Mišljenja, sugestije?
InnovationMatters

Odg: Koju klasu quad-a?

Reply #4
Evo 180ice, s obzirom da nije bilo interesa nisam vidio razloga za nizu cijenu.




http://www.dronematters.com/dronematters-180.html











Multi funkcionalni kamera mount, prelomis na pola i koristis kao angle mount za kameru :)



InnovationMatters

Odg: Koju klasu quad-a?

Reply #5
Ja sam sebi napravio 200-tku, čisto zato jer je dovoljno mali, a gore stanu 5" propovi, i RCX 1804 motori
koji su mi stajali po ladici.


Dobio sam FT 14 min sa 3s 1300 mah, i puca od snage.






Ovo bi volio vidit...5" quad sa 1804, leti 14 minuta i puca od snage? Mozda dok visi na flaksu sa neke grane il tak nest :D :D



Dado, sto se tice dizajna 5" je daleko najkonkretniji, najkorisniji i najpopularniji. Sad u koje dimenzije ces ti to zgurat to je druga stvar :)
Ne znam koja ti je ciljana ekipa ali mini koji nije od karbona ja osobno nikad ne bi kupio (eventualno neku nylon varijantu za zezanciju).


Nisam znao da dizajniras quadove za vanjsko trziste? Zakon!

Odg: Koju klasu quad-a?

Reply #6
Mislim da si u pravu,


 za tu velicinu a i cijenu ovih dana za jedan ovakav cfk micro definitivno karbonac!


Kontam, sto se tice 5" opcije, ili podnozje za 5" ili pak mali extra motor mount-ovi koji bi sluzili produzenju m2m na 210-215. To bi onda bilo negdje oko 89grama a sto se prostora za elektroniku tice taj dio je ionako dosta komfortan i za 180 i za 210icu.


Budem dizajnirao pa postam slike da cujem kako ti se svida.




Hvala, ma nis posebno ali je fora kad imas neku ideju, das si gusta i ono kasnije vidis ekipu kako radi gradnju i uziva letjeti upravo taj frame haha.


 -ovo ce biti drugi 'official' frame iako ih je jos nekoliko u pripremi za objavu, iako me nervira sto je dolar otisao u nebesa.


Defiance 265 je trebao biti nekih 400 kuna kada sam ga projektirao bas za nas ovdje, kvalitetan-otporan quad bla bla uglavnom na kraju zbog dolara ispao 600 :(
InnovationMatters

Odg: Koju klasu quad-a?

Reply #7
Svidja mi se dizajn Dado  :)

5'' je sada in, i svi ti to vozamo, e sad, kolko je to cvrsto ili ne je pitanje...

vozao sam frejm sa fixnom donjom plocom i mogu ti rec da je dosta dugo izdurao... ALI na prvom ili drugom padu sam vec imao napuknuca tamo gdje se ruka spaja sa baznim dijelom frejma.. tako da sam taj frejm doslovce namjerno ubio, i trebalo mi je postenih 4 batke da pukne ruka.

ali nikad vise fixni donji dio, od kada furam ''X'' frejm sa ukrutom u centru, sam se proporodio, svega dvije ruke puknute na 2 frejma.. s time da je to stvarno brutalna voznja i brutalni padovi


Odg: Koju klasu quad-a?

Reply #8
Istina,


osobno ne volim unibody dizajn bas iz istog razloga. Uvijek kontam ako pukne jedna ruka, f...k haha


Ali na kraju im je vise odgovarao unibody pa eto, dao sve od sebe da ga napravim sto jacim.


Ako dobro pogledas slike vidjet ces kako je sirina ruke zapravo dosta veca nego npr. na Morphite180 i slicnima, punih 20mm a korijen ruke se siri prema spoju sa sasijom. Zato sam bio i spomenuo da bi mogao mozda cak podnijeti i produzetak na 210mm.




   Iskreno, ovo je cisto kako bi se reklo jedan od box dizajna a trenutno radim na manjem Defiance-u bas za 5" i definitivno zasebne ruke.


 Ako uspijem sve odraditi unutar 100-110grama e to ce biti vjerojatno jedan od najjacih frame-ova do sada.


Iako je glavni cilj unaprijediti ergonomiju modela(gradnja/odrzavanje) i postici cijeli 1 ekstra power to weight ratio bod dok ukupna tezina modela dolje za nekih 150grama dok je jacina ruka/sasije ista, e to ce biti zakon :)



InnovationMatters

Odg: Koju klasu quad-a?

Reply #9
je je, odmah sam skuzio da si pojacao dio koji spaja ruku sa tijelom ;)

jbg crtam isto pa ono zanima me tvoj napredak  ;D

ono gore sam ti pricao o charpu frejmu, a ovaj drugi ti je alien, koji je po meni pun pogodak do sada...

alien ti recimo ima svega 17mm ruke siroke, a nevjerovatno je cvrst..

ja sam crtao neki svoj relativno krut i neunistiv quad i isto gledao da bude nekako u okvirima oko 100 grama, ali sam malo precerao i ispao na 150  ;D (zato jer nisam imao tanjeg karbona za tijelo) inace racunam na cca 125 gr

ovaj tvoj gore bi zadrzao kako je, pa napravis verziju posebno za 4" posebno za 5" i posebno za 6", pa kako se kome svidi tako kupi. ja recimo nebi kemijao sa extenzijama

Odg: Koju klasu quad-a?

Reply #10
Definitivno, taj malac od Alien-a ima 4mm ruke, geez :D


Jako mi se svida dizajn, jednostavno i prakticno samo cijena je mozda(ne mozda nego :D) malo pretjerana ali opet premala za koliko truda ta prodaja zahtjeva a danas novi modeli izlaze tjedno!




 Mislim da dobro kazes za 4-5-6", ako imas 4" verziju a ono za foru ga produzis ok, ali ako si zainteresiran za 5" onda gubis na tezini, tj dobivas zbog extra vijaka i ploce.  Prakticnije jednostavno jedan unibody ploca po velicini.




Btw, imas neki link za tvoje malce? Bas da malo pogledam :)
InnovationMatters

Odg: Koju klasu quad-a?

Reply #11
haha nisi me skuzio  ;D

ja sam si nacrtao aliena (citaj ukrao dizajn) i ruke su mi 3mm, donja ploca je 2mm i gornja 1.5mm

vidim da nisam dugo updejtao radionu ali evo ti ovaj moj quad pod kraj stranice.. morat cu uskoro stavit neke nove stvari jer ima ohoho toga vec u radioni :D

http://www.flyfreak.net/multirotor/ironicna-multi-garaza/135/

Odg: Koju klasu quad-a?

Reply #12
Wow!


Fantasticni projekti, respekt!


175 malac je zakon! ;D
InnovationMatters

Odg: Koju klasu quad-a?

Reply #13
Mogao bis ga plasirati na trziste!
InnovationMatters

Odg: Koju klasu quad-a?

Reply #14
Hvala ti :)

njaaaa, vec su me decki prcali ali nisam ti ja jos toliko u tome.. moram ih jos par komada napraviti pa cemo vidjet