Skip to main content

Topic: Sekunde do katastrofe - zagi gubitak kontrole (Read 2884 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sekunde do katastrofe - zagi gubitak kontrole

Jednog ljepog sunčanog dana  :D :D :D  sve je bilo super dok nisam prešao 2km a onda kaos ::) ??? ::) ???


pošto sam i prije išao na tu daljinu bez problema nisam ni gledao RSSI da mi pada jačina signala, pa ajde ode signal računam na RTH ali naravno nisam ga memorrao,  :'( :'( :'( :'( i kreće akcija spašavanja


brzo u auto po pretpostavkama di je mogao nastavit letit i na brdo di je čisto i otvoreno, tamo smo ulovili signal od videa i vidil da se srušio, na osdu od storma oitali koordinate i idemo na mjesto pada............


http://www.youtube.com/watch?v=C3QI9qsVN0s
Leti samo leti :-)

Odg: Sekunde do katastrofe - zagi gubitak kontrole

Reply #1
Mogu mislit koja je panika bila!Sva sreca da je tako proslo i da ste ga nasli. Bravo ekipa. Nemoram govoriti sta vam je drugi puta ciniti.  Koji radio signal koristite? I koja marka?

Odg: Sekunde do katastrofe - zagi gubitak kontrole

Reply #2
tu se desilo više faktora radi nerazmišljanja, dole na slici je crvena stolica i desno je auto a let se odvijao na desnu stranu tu je odmah i aluminijski stol a moj odašiljač 433 je bio na štapu od 80cm visine što znači da mu je auto i stol bili prepreka


malo sam vrtio moje bivše videa sa letom do 2km di nije bilo pada signal i razmišljajući došao sam do tog zaključka a još je najgore to šta je na tu stranu brdu višlje a visina je bila oko 140m


Pa panike nije bilo jer sam ga odmah prekrižio i nisam vjerovao da ću ga pronać, ali ipak smo odlučili ić na susjedno brdo di je otvoreno pa ono ako imam sreća da ga vratim nazad... sreća je ta da se isključio motor a da je visina bila 20-30m višlja sleti mi 500m od moj kuće u polje  :D :D :D :D  da je uspio preletit ovo brdo di se srušio


prvo ajde našao sam gps signal pitanje je dali je točan, pa putem do tamo ajde i ako ga naćem bar imam djelove ;D [size=78%] ok idemo vidit, došli tamo hehhe a sad kao on nekoliko metara od nas heheh cijeli ca jednim malim oštećenjem folije od grane  [/size] :D :D




433 rlink v2
5.8 aomway 1000mw


let do 2km po vjetru i lošim lešajevima na motoru  :D

http://www.youtube.com/watch?v=UMMDTUo64y4





Leti samo leti :-)

Odg: Sekunde do katastrofe - zagi gubitak kontrole

Reply #3
.
Leti samo leti :-)

Odg: Sekunde do katastrofe - zagi gubitak kontrole

Reply #4
bitno da je sve dobro proslo ali! Hm!  opet tu meni nesto nije jasno, ja sam sa 5.8ghz i 200mw isao preko 2,5km slika je pocela malo snjeziti a failsafe se upalio na 2,4ghz,,  ti imas 1000mw i 433mhz  nebi to trebalo tako pucati na 2,2km!

jesi ti to dobro podesio, odnosno raspredio?   kakve antene imas??

Odg: Sekunde do katastrofe - zagi gubitak kontrole

Reply #5
Nije ni meni bilo jasno zasto se to desilo a prije nije kako vidis i u drugom.videu na 2km je jacina signala 95 jedino je ovo moguce da je auto bio prepreka, ince taj 433 sam testirao sa autom do 12km uz nekakva pucanja sta je normalno ovisi di sam se nalazio ali na otvorenom je drzao

Fail safe se nije mogao upalit jer  sam ga zaboravio memororat

Antene su klasika sta se dobije one stapne

Od 433 do 5.8 na modelu ima oko 70cm

Sljedeci puta idem istom.dionicom s time da necu stavit auto na put pa cu provjerit i da fail safe je podesen :-) i to odmah jer sam po povratku iz potrage nastavio letit ali u kracem dometu :-)









Poslano sa mog S5 Neo koristeci Tapatalk

Leti samo leti :-)

Odg: Sekunde do katastrofe - zagi gubitak kontrole

Reply #6
I da o onom okretu na desno su se taman preklopile antene znaci vise nisu bile obadvije okrenute prema mjestu di sam ja stajao, mozda visina suma auto sve to skupa....
Kad sam pronasao zagija jedna od antena na 433 je bila osarafljena e sad moguce da je od stabla kako se naslonila a koguce da se malo u letu ali ne vjerujem da bi ili takvi gubici jer ipak je prakticki na istoj daljini i 5.8 puko

Dosta cudno da, nema druge nego ponovni test

Poslano sa mog S5 Neo koristeci Tapatalk

Leti samo leti :-)