Skip to main content

Topic: FPV experimenti (Read 245121 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: FPV experimenti

Reply #30
Avion je rađen po vlastitom nahođenju i nacrtu.Svrha mu je da može ponijeti što više tereta(nadam se tri multistar 4S 10 Ah 10C).Raspon krila je 2,1 m,površina 70 dm2 a s jednom baterijom(gore navedenom) i FPV opremom ima masu od 3600 g.Esc je 100 A, motor SK3 3542 800 KV.
Krila su iz tri jednako dugačka dijela(po 70 cm),uške su pod kutem od približno 5 stupnjeva i štekaju se u središnji dio koji je ojačan trokutastom konstrukcijom("trup").Na donjem kraju trokuta je "šina" na koju se stavlja baterija(baterije) koje se mogu micati da se dobije ispravno težište.Evo još slika...


Odg: FPV experimenti

Reply #32
Evo nacrta NOSAČA kakav je trebao biti ali nisam zaoblio krila na vrhovima.



Odg: FPV experimenti

Reply #34
Milimetarski papir :)

To nisam dugo vidio :)

Odg: FPV experimenti

Reply #35
Uz sve kompove, mobitele i tablete, ipak jos nije totalno passe


Odg: FPV experimenti

Reply #37
Pozdrav novizagi i MarioMT!Vjerujte meni je ovako lakše i brže makar nije baš uredno.Bitno da se vide osnovne proporcije  ;) .
Ako vas zanimaju još neki konstrukcijski detalji evo još par slika.Kasnije nabacim još prvi FPV let("borbeni diagram") :) .


Odg: FPV experimenti

Reply #38
Evo snimke FPV,vozio sam na otprilike 200m prema Zaprešičkom jezeru.
Uglavnom područje uz Savu iako sam sjekao i obilaznicu.U početku sam malo previše kružio.
Slika s kamerice(neka 520 TVL) je prilično dobra, osim na kraju kad sam točno iznad.
Antene su linearne,koaksialni dipol na avionu i biqad na tlu.TX 500mW.Na nosu tj.batki se može vidjeti zalijepljena MOBIUS kamerica.
RC veza Dragon Link prikopčan na najobičniju HobbyKing 6 kanalnu stanicu.
! No longer available



 








Odg: FPV experimenti

Reply #40
Otprilike ovaj smjer.
[attach=1]

Odg: FPV experimenti

Reply #41
Zaboravio sam pokazati smještaj STORMA i ostale elektronike pa evo slika.Baterija je 1000mAh 3S 20C,iako bi bilo dovoljno 5C(mogla bi biti lakša i većeg kapaciteta) jer struja koju vuku prijemnik,STORM,3 serva,GPS i DC/DCTURNIGY 3A UBEC w/ Noise Reduction konverter je odprilike 500 mA .To znam jer u nju odprilike nakon sat vremena leta vraćam oko 500-600mAh.RC prijemnik je micro RX od Dragon Linka(osjetljvost mu je strašna).Serva su [/size]Corona CS-239MG Slim-Wing Analog Servo 4.6kg / 0.14sec / 22g   i sasvim su dobra do sada.Kablići koji idu do GPSa,konvertera i od konvertera prema RXu imaju feritne prstenove a kablići od kamerice su u širmu koji je"uzemljen"(spojen na -),širm je spojen i na kučište kamere.

Odg: FPV experimenti

Reply #42
Bravo Dare, odličan rezultat s 500mw i home-made antenama, ono što je dobro je stabilnost video linka na 8km i samo 2oom visine (fresnel??) niti jedan trzaj čak niti u okretu.......to je to...... ;)

Odg: FPV experimenti

Reply #43
Pozdrav 4tm i hvala na pohvali! :)
Stavit ću sad jedan video gdje smo letjeli nisko prema Jarunu.Tu se vidi da se slika počinje kvariti tek na oko 30m iako smo bili na 4,5km i letjeli iznad jezera.
http://www.youtube.com/watch?v=4csWCMApEUE
Inače tu smo koristili 10 elementnu yagicu čiju izradu ću opisati u nekom od slijedećih postova.Unatoč yagici slika nije cijelo vrijeme bezprijekorna(neke refleksije tu i tamo) a izlazili smo i iz snopa koji je negdje oko 34stupnja.Vozili smo i iza nje i svakako pa je slika iz blizine neki put očajna.Inače važno je da mjesto gdje vozite nema u blizini visoke prepreke između bazne i aviona-pravilo optičke vidljivosti.
Koliko smo bili nisko vidi se na slikama s MOBIUSA.
[attach=1]
[attach=2][attach=3]

Odg: FPV experimenti

Reply #44
Poslije prvih probnih letova došlo je do nekih promjena u pogledu veće baterije.Stavio sam multistar 4S 10Ah 10C koju više nisam mogao smjestiti u onu cijev(zbog promijenjenog težišta i veličine) pa sam morao pribjeći novim rješenjima :D .