Skip to main content

Topic: Pozdrav iz VŽ i RC auto pitanje (Read 2279 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pozdrav iz VŽ i RC auto pitanje

Pozdrav!
Ja sam Kruno iz Varaždina.
Već sam puno puta naletio na ovaj forum prilikom pretraživanja neta, ali sam se tek sad registrirao. I imam pitanje potpuno drugačije nego me inače dovede na ovaj forum :D

Kupio sam kćerki jedan jeftinjak RC auto (Jurić iz Diznijevih Auta).
http://www.gearbest.com/r-c-cars/pp_294.html
Cijena mu je manja od jednog jedinog dijela kad bi kupovao po komadima :)

E sad, ja bi se uskoro htio baviti DIY multirotorima, možda RC autima... ali jedino iskustvo koje imam je tehnički i elektrotehnika prije više od 20-tak godina u školi :D
Pa sam mislio početi sa malim projektom, da vidim kako mi ide.

Na ovom autu bi napravio neke izmjene.
Npr. gas i skratanje u "digitalni". Ili je full, il je ugašeno. Htio bi da je to "analogno".
Zatim bi bilo dobro da stavim jači motor.
Možda ga i kojih pola cm odmaknuti od poda. Amortizerima, il kak se to već radi.
Ili možda novi daljinski i receiver?

Ili imate vi kakvu bolju ideju s čim početi?

Gdje nabaviti dijelove? Uopće mi za ovo nije važna kvaliteta. Kakvu kod "kineštinu" kupim, vjerojatno će biti bolje od ovog :)
Kako znati što tražim? Pada vama nešto na pamet?
Ili je na gotovim modelima ovo nemoguće bez oštećenja samog modela?

Hvala unaprijed i pozdrav!

 

Odg: Pozdrav iz VŽ i RC auto pitanje

Reply #1
Ovo je vise igracka nego neki model.. nema bas puno kaj za mjenjat se. Ja sam pocel tak da sam si kupil 1/10 cestovni model i po njemu prckal.. To ima motor, servac i kontroler kak spada pa se lakse snajti i skines karoseriju i pred nosom ti je. Na igrackama ak ih rastepes imal budes jednu plocicu u kjoju budu ugradeni i receiver za transmitter(kaj znaci da nebres ti mjenjat najcesce) i ugraden ti je kontroler za motor i samo kaj imas jos je motorcic(najcesce nije ni servo) za skretanje. Po meni ti je najbolje kupit novi model velicine 1/16 il 1/10 ili sa svim spremnim ili po dijelovima. Onda na njemu mozes slobodno mijenjat svasta - od amortizera, motora do predajnika i baterija. I ak budes kupoval ja ti predlazem da si kupis offroad jer njega mozes vozit i po cesti i po travi, dvoristu, livadi, gdi god. Ja sam imal on roadera driftera pa sam mogel samo po kuci i parkiralistima ga vozit.
Iskustvo ti nije tolko bitno kad budes danas sve nasel na internetu kaj trebas ukljujuci sve za RC. A modele budes razbijal bil pocetnik il iskusni.  ;D



Hobbyking ti je stranica di imas sve za aute i ima super izbor pocetnickih auti s ok cijenama.


LP  :)
“You wanna fly, you got to give up the shit that weighs you down.”

Odg: Pozdrav iz VŽ i RC auto pitanje

Reply #2
Fala Kuzma :D

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.