Skip to main content

Topic: reverse Y kabal  (Read 3058 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

reverse Y kabal

Dakle.. dva analogna servoa spojeni Y kablom okrenuti na suprotne strane pomicu rucicu sevoa suprotno jedna drugoj a trebaju pokretati recimo flaps sto napraviti ?


Najlogicnije mi je bilo zamjeniti na jednom servou  + i - sve dok nisam isao vidjeti sto kaze google, kaze da ne radi ili se to odnosi na digitalne servoe  ili kompliciram  :-\  ?

Odg: reverse Y kabal

Reply #1
ili razdvoji kanale pa svaki na svoj, ili okreni jedan servo fizicki u lezistu, ili signal inverter inline sa jednim.

Odg: reverse Y kabal

Reply #2
Ako imaš malu lemilicu možeš rastaviti servo, na motoriću zamjeniš žice (lijevu odlemiš i zalemiš na desnu stranu motora a desnu na lijevu) a na potenciometru zamjeniš vanjske žičice ( imaš tri, srednju ne diraš). Ako treba mogu naći i video pa postati ovdje.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: reverse Y kabal

Reply #3
Ako imaš malu lemilicu možeš rastaviti servo, na motoriću zamjeniš žice (lijevu odlemiš i zalemiš na desnu stranu motora a desnu na lijevu) a na potenciometru zamjeniš vanjske žičice ( imaš tri, srednju ne diraš). Ako treba mogu naći i video pa postati ovdje.
tako sam ja radio za moj bixler2  i sljaka super, malo cunjaj na youtube ima snimak.

Odg: reverse Y kabal

Reply #4
Ako imaš malu lemilicu možeš rastaviti servo, na motoriću zamjeniš žice (lijevu odlemiš i zalemiš na desnu stranu motora a desnu na lijevu) a na potenciometru zamjeniš vanjske žičice ( imaš tri, srednju ne diraš). Ako treba mogu naći i video pa postati ovdje.
tako sam ja radio za moj bixler2  i sljaka super, malo cunjaj na youtube ima snimak.


Potvrđujem da šljaka super :D


Odg: reverse Y kabal

Reply #6
bas stigao sa posla a vi se raspisali  ;) ..
onda sutra lemim..  hvala  ;) 


Edit: fali mi jedan kanal zato radim Y kabal veci prijemnik je u planu.


Zoran


 

Odg: reverse Y kabal

Reply #8
Postoje i ovakve igrackice...

http://www.horizonhobby.com/product/radios/radio-accessories/miscellaneous-15069--1/matchbox-servo-matching-power-system-jrpa900
Je sve to lipo ali za te novce skoro pa mozes kupit gotov model. Meni osobno je gušt ovog hobija istraživanje nečeg novog i tipa uradi sam iako već postoje gotove stvari za to.

Poslano sa mog LG-H500 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu