Skip to main content

Topic: Cvike i kamerice - mini racing quad  (Read 3114 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Cvike i kamerice - mini racing quad


Posto me vec hrpa ljudi ispituje koje cvike su ti najbolje, koju kameru koristis, vrijeme je da slozim kratak review ono sto sam probao i sto se meni cini najbolje za mini quadove. Sto se tice cvika bazirat cemo se samo na Fatshark posto 99% nas to ima. Znaci probao sam DominatorV1, Dominator V2, Dominator V3,  Attitude V2, Atittudev3, Base SD, Predator V2. Nisam probao HD, ali kako vidim vani ekipa bas nije presretna s njima. Poredat cu koje su po meni najbolje.

1. Dominator V2 - slika dovoljno velika da sve vidis i u velikim brzinama, boje i ostrina ok
                            - imaju DVR , nije losa stvar, koristim ga tu i tamo
                            - podesiv IPD( jako bitno jer kolko vidim svatko ima drukcije, tako da imas savrsen fokus bas po tebi)
                       
2. Attitude V3    - slika kao u Dominatorkama V2 sto mi je super
                          - nema DVR, ali nije neka drama
                         - u kompletu dobijes raceband modul sto recimo ne dobijes u Dominatorkama, a ipak kosta cca 30ak dolara
                         - uglavnom ja sam full zadovoljan s njima, da nemam Dominatorke V2 definitivno drugi izbor

3. Dominator v3 - slika je ok, ali nekako ostrina prenabrijana, neznam nisu mi legle bas, ne svidja mi se jer su 16:9 format, jer su
                             sve kamere 4:3 pa to nekako razvuceno izgleda, ali ima rijesenje, nova Foxeer 16:9 kamerica, stavim link dolje
                           - prednost nad Dominatorkav2 i Attitudev3 je taj faceplate i puno bolja batka , ali to se da naknadno kupiti za obe
                              gore navedene

4. Dominator v1 - stara generacija, manja slika nego u gore navedenima, ali ostra, malo svjetline fali ali naviknes se
                           - ja sam dugo vozio na njih i bile su skroz ok
                           - jedino sto fali je to sto nema podesavnje IPD pa nekom tko ima veci razmak izmedju ociju nece odgovarat

5. Base SD         - e ove sam probao od kolege Bodula i cvike su super, svjetlina ok, slika malo manja nego nego na Dominatorkama v2                                   ali sve se vidi super, ima lagani blur po rubu , ali stvarno mali, ne smeta, jedino kod njih nema ugradjeni                                                           prijemnik pa moras koristiti vanjski, ali opet nije neki problem jer je slika stvarno upotrebljiva za ganjanje                                    - imaju podesavanje IPD                          


6.  Attitude V2     - e ove cvike su mi enigma, kao po fatsharkovim specifikacijama isti monitori kao u Base SD, ali ja kazem da                             nemaju, slika je dosta losija nego u Base SD, imaju full blura po  rubovima, kao da imas tunel vision, onak                          nakon leta me zna zabolit glava. A steta imaju ugradjen prijemnik i lagane su


7. Predator v2    - neznam sta bi reko za ove, mala slika sa blurom,  meni nikako ne pasu, e sad cujem od ekipe da su im super,                                                    neznam jel to kaze onako , ali ja bi radje sacekao i skupio vise para i kupio bolje


Evo ovo su moja dosadasnja iskustva sa fatshark cvikama, znam fakat su skupe i po meni ne vrijede te pare, ali kad vidim da ljudi daju za mobitele po par tisuca kuna koji ce za pola godine vrijedit mozda pola teorija pada u vodu, jer kad imas pravu sliku onda ti je gust letiti

Odg: Cvike i kamerice - mini racing quad

Reply #1
Sto se tice kamerica definitivno su najbolje PZ0420 i HS1177,  imaju Nextchip 2040 i to je dobitna kombinacija, jednom sam nabavio sa 2090 i nije tako dobra kao ove.


Za sve koji imaju Dominatorke V3 izasla je nova kamerica u 16:9 formatu i lude rezolucije i sto je nevjerovatno imaju latency samo 10ms kao i ove gore navedene, definitivno treba probati. Evo jedan test te kamere

http://www.surveilzone.com/Foxeer-XAT1200M-16%3A9-1200TVL-DC5-22V-Mini-FPV-Camera-g-1487



http://www.youtube.com/watch?v=RFdu5AJlJd4

Odg: Cvike i kamerice - mini racing quad

Reply #2
Hvala na info kompa...  ;)
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: Cvike i kamerice - mini racing quad

Reply #3


Odličan post Seki,


inače Dominator V2 i Attitude V3 imaju apsolutnu istu optiku, a bilo je po netu
(fpvlab i sl.) da od sredine sijecnja 2016 Attitude V3 dolazi sa maskicom kao i Dominator V3 tako da
je nije potrebno kupovati (moje nisu dosle)


Odg: Cvike i kamerice - mini racing quad

Reply #4
Za FPV početnika je dovoljan Base model?  :)