Skip to main content

Topic: Fatshark Dominator V2/V3 NexWave RX modul i SkyZone TX - kompatibilnost (Read 9965 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Fatshark Dominator V2/V3 NexWave RX modul i SkyZone TX - kompatibilnost

Da li je itko ikada koristio phones out na Dominatorkama? I s kojim odašiljačem?

Naime imam problem da čujem brum (50Hz) na tunanom (ugođenom) kanalu. Probao sam na pamet prebacivat bandove A, B, C i D (pošto mi se upute ne čine baš 100% točne u odnosu na dip prekidače )ali bez obzira na kvalitetu slike čujem brum.
Koristim 5823 32ch TX koji nema integrirani mic ali kada spojim ton generator na audio in čujem ton ali s 50Hz brumom??!!!! Isto tako kada kratko spojim audio ulaz imam brum.
Kada nije upaljen TX ili kada se makne s "živog" kanala dobijem normalni šum. Također kada izađem van brum prelazi u blagi šum kako razina signala pada.
U FatSharkicama je NexWave -90dBi modul bez ona dva dip switcha.

Doduše cijeli setup testiram na stolu u radioni gdje je oko mene 200m PGPa ali opet ne bi smjelo to imat utjecaja + koristim oklopljeni kabel od OSD to TX+ što sam probao mijenjat pozicije modela po prostoru bez ikakvih promjena.

Evo probao i sa miniquadom tj s drugim TX (isti model) i opet čujem brum. Nažalost cvikama se ispraznila batka pa nisam stigao otići van probat na "neutralnom" terenu.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Fatshark Dominator V2 - phones/line out problem

Reply #1
Pod brum misliš na onaj zvuk kao da probija masa?
Meni je isto tako na dominatorkama v3,jedino što sam posebno stavio mikrofon pored tx-a jer ga nema ugrađen u sebi.Tx je Skyzone TS5823 200mW,NextWave Rx i fatshark spironet antene. Uspio sam dobiti prihvatljivi šum tako da sam stavio magnetni oklop oko žica koje idu u tx i mrvicu izvukao konektor od slušalica i kao da manje bruji ali definitivno negdje nešto probija. Pročitao sam negdje na netu da su neki problem riješili sa drugim neznam više dužim ili kraćim konektorom od slušalica

Odg: Fatshark Dominator V2 - phones/line out problem

Reply #2
+1 here,

bilo mi čudno što nisu slušalice u paketu,
a kada sam spojio svojih par što imam doma i sve davale šum, bilo mi malo čudno, no kako je to za minija, nije krucijalno, makar bih volio čuti u letu ako dođe do promjene zvuka u radu...


isto tako i DVR snimka nema ništa bolji zvuk...isti šum
imam raceband RX u FS dom V3, ako je možda do njega...ako i vi isto imate te 'non fatshark'

do TXa nije jer ih imam 3 i svi prenose zvuk uredno na 8'' LCD, bez ikakvog šuma/zujanja

Odg: Fatshark Dominator V2 - phones/line out problem

Reply #3
Da pod brum mislim 50Hz iz mreže.
Probao maloproje sa miniquadom (gdje nema mikrofona) ali je audio in zašlusan. Znači čim dobije dobar signal brum se pojavi ?!!?! Maloprije sam naručio mikrofon modul sa eBaya za 4$. Jednostavno mi se ne da sad ići kupovat SMD i zmišljat toplu vodu. Ono što sam primjetio da TX audio in dosta nisku osjetljivost tako da  kada namontiram mic modul možda signal nadjača brum (s/n ratio). ?!?! Znam da sa TS351 TX modulom koji na power boardu ima i integrirani mic tih problema nisam imao tj zvuk je bio super.
Čak sam probao sa ekstension kabelom za Fatsharkice (koji sam napravio da mogu iz auta letit dok je RX modul na krovu) probao posebno "puštat" signal sa 6 tj 6,5Mhz "međe" ali sa oba pina dolazi brum.

Mislim da sluške all inclusive nisu problem nego negdje u audio sekciji ali gdje???Čekam mic premda ću kasnije probat s moba pustit signal pa da vidimo
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250


Odg: Fatshark Dominator V2 - phones/line out problem

Reply #5
Test 1
Kada Sharkice spojim putem isporučenog AV kabela (RX modul disabled) na DVD player zvuk u šluškama je normalan.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Fatshark Dominator V2 - phones/line out problem

Reply #6
Ajmo reć da je riješeno 8) 8)
Pošto RX modul ima audio izlaz s dvije međufrekve 6 i 6,5MHZ  :-\ sinulo mi je da FatShark koristi stereo signal i kad ono stvarno. FatShark TX podržava L i D audio s time da zapravo lijevi koriste za audio, a desni za datu (tracker ili.....). E sad pošto SkyZone (ili sl. clone) imaju mono ulaz očito isti nije mogao udovoljit audio bandwidthu, a i na fpvlabu sam naišao na sličan problem sa 1,3GHz modulom gdje je lik trebao prebacit "među" na 5,5MHz.
Skinuo shield odlotao prvo 6,5MHz što nije dalo uopće zvuk i na kraju odlotao 6MHz i na njegovo mjesto stavio 6,5 (pošto sam oštetio lemnu točku s pumpom na origig poziciji) i dobio čist zvuk na SAMO lijevom kanalu.
Eventualno da uspijem popravit solder pad i odem kupit još jedan 6,5MHz rezonator bi dobio zvuk i na drugome kanalu ali za sad ću ostavit ovako kako je.
Idem probat DIY elektret mikrofon spojit da vidim jel ima zvuka. Također koliko sam skužio audio in na TX je oko 0dB ojetljivosti tj linijski ulaz.

[attach=1]
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Fatshark Dominator V2 - phones/line out problem

Reply #7
Dakle rješenje je imat fatshark tx ili otvorit rx i kemijat sa rezonatorima ako se koristi drugi tx..a ova druga opcija što si radio dali se to može kako rješit izvan rx-a

Odg: Fatshark Dominator V2 - phones/line out problem

Reply #8
Svaka cast Kreso...

Odg: Fatshark Dominator V2 - phones/line out problem

Reply #9
Dakle rješenje je imat fatshark tx ili otvorit rx i kemijat sa rezonatorima ako se koristi drugi tx..a ova druga opcija što si radio dali se to može kako rješit izvan rx-a
Ne jel fizički moraš uklonit/zamijenit komponentu. Ionako iste moraš odlemit s vanjske(donje) strane modula, a izvlači ih se s gornje. Nikakav problem jer se shield samo skine - drži na trenje :) .
Mirna ruka, pumpa za tinol i dobar špic. AKo kreneš s nekim krampom od lemilice onda neće dobro završit. U principu ti pumpa ni ne treba nego je dovoljno izvuć 6MHz rezonator i to bi trebalo biti to.
 
Za sada bih se strpio dok ne vidim kako to sve funckionira kada stavim mic pa javim. Ne bih želio nekog krivo navest da si sj... modul dok nisam ni sam 100% siguran.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Fatshark Dominator V2 - phones/line out problem

Reply #10
Dakle rješenje je imat fatshark tx ili otvorit rx i kemijat sa rezonatorima ako se koristi drugi tx..a ova druga opcija što si radio dali se to može kako rješit izvan rx-a
Ne jel fizički moraš uklonit/zamijenit komponentu. Ionako iste moraš odlemit s vanjske(donje) strane modula, a izvlači ih se s gornje. Nikakav problem jer se shield samo skine - drži na trenje :) .
Mirna ruka, pumpa za tinol i dobar špic. AKo kreneš s nekim krampom od lemilice onda neće dobro završit. U principu ti pumpa ni ne treba nego je dovoljno izvuć 6MHz rezonator i to bi trebalo biti to.
 
Za sada bih se strpio dok ne vidim kako to sve funckionira kada stavim mic pa javim. Ne bih želio nekog krivo navest da si sj... modul dok nisam ni sam 100% siguran.
Ja imam posebno modul sa MICom na dronu pa isto postoji brum ako si na to mislio...

Odg: Fatshark Dominator V2 - phones/line out problem

Reply #11
To nema veze.Brum nastaje zbog razlike u audio "pojasu" izmedju SkyZonea i FatSharka
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250


Odg: Fatshark Dominator V2 - phones/line out problem

Reply #13
Ima i u Electronic centru u Tratinskoj - 6,5KN. Malo su višlji od NexWaveovih ali mislim da će taman uć. Sad sam spojio mic onak sa žicama u zraku i ima dosta slab output pošto sam ga spojio po osnovnoj šemi bez ikakvog tranđe. Mislim da ovi što dolaze s Ebay imaju 1 stupanj pretpojačala i stabilizator. Naravno sve u SMD tehnici.


Doslovce
[attach=1]
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250