Skip to main content

Topic: Popravak punjača (Read 2912 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Popravak punjača

Pozdrav.
Imam jedan Turnigy Reaktor 300w koji je pustio bjeli dim. Dali netko ima iskustva sa popravkom punjača ili preporuku za neki servis koji bi mogao riješiti problem ako je uopće riješiv. Nosio sam ga u jedan RTV servis ali nakon 2 mj. kaže frajer da nije uspio pronaći u katalogu o kojim se komponentama radi. Očito lik zna samo televizore popravljat. Ako netko može pomoći neka se javi jer solidan je to punjač, možda ima nade.
Hvala.

Odg: Popravak punjača

Reply #1
Di si ga kupio? Ako je hobby king i ako nije proslo godinu dana posalji im mail. Meni su izgorili vodovi na balance portovima i vratili mi novce. Uspio sam ga slozit jos k tome. Kad ga ustekas na napajanje jel ima znak zivota?

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk


Odg: Popravak punjača

Reply #2
Nije sa hobby kinga. Nema nikakvih znakova. Koliko se ja razumijem u elektroniku, na prvu što se vidi kad se otvori je izgoreni mosfet na ulazu. Nisam ništa htjeo sam dirat pa sam ga odesao na servis. Idem danas po njega pa ću vidjet dal je išta dirano ili ne.

Odg: Popravak punjača

Reply #3
Ako je MOSFET na ulazu postoje određene šanse da je samo on (pregrije se), zamjeniš ga sa nekim iz novije generacije switching MOSFETA, sa što manjim RDS ON i što više Amp, pogledaj u Elmatisu, to ti je to.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Popravak punjača

Reply #4
Tipa neki IRF ili BUZ. Jesi pogledao na forumima da li je netko već popravljao!?Mislim da ti se nikome u servisima ne da s time zaj..........rađe nekom daj nekom frendu elektroničaru ako ga imaš naravno?
Probaj vratit dim unutra ;D
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Popravak punjača

Reply #5
Pokupio punjač maloprije u servisu, tzv. Nisu ga ni pogledali, a kamoli pokušali popraviti. Kupio sam nove MOSFETE, oznaka im je IRF 3205.
Moram zamijeniti jednog koji je izgorio i još dva, jednom su pukle nožice dok sam pokušao pročitati oznaku a treći je isto neki klimav pa da i njega promijenim. Javim dali je proradio. Neznam kako ubacit slike da vidite o čemu se radi?

Odg: Popravak punjača

Reply #6
Takodjer si provjeri u zenerice na gateovima i eventualni driver tranzistore ako ih ima
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Popravak punjača

Reply #7
Vratio sam mu bijeli dim u mosfet. Promjenio tri na ulazu i to je to, na prvu. Zaboravio sam u servisu prednju ploču sa tipkama tako da ne mogu isprobat dali puni ali mislim da je sve ok. Nisam ga trebao ni nosit nigdje neko sam riješiti  i gotovo. Mislim, ajd neka netko zaradi koju kunu, al očito nemaju svi interesa. Hvala na sugestijama.

Odg: Popravak punjača

Reply #8
To ces tek vidjet kada krenes punit s vecom strujom! Ovo sto radi u idle nis ne znaci puno.Sorry, znam da ti ne pomaze. Pitanje je da li ta 3 kom rade u paraleli tj u kojem su odnosu.Vidjet ces.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Popravak punjača

Reply #9
A da. Zato i kažem da je na prvu ok.

Odg: Popravak punjača

Reply #10
Na drugu nije ok. Pražnjenje radi ali punjenje ne. Kad treba početi puniti resetira se. Sam dalje neću moći vjerojatno ništa.

Odg: Popravak punjača

Reply #11
Cek, kako se kvar dogodio? Pitam jer postoji mogucnost da je neki LowESR kondic prdnuo
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Popravak punjača

Reply #12
Prilikom regenerativnog pražnjenja. Imao sam dvije lipice koje su mi ostale pune i praznio sam ih prema akumulatoru. Nije mi to bilo prvi put. I nakon par minuta dim. I to je to.

Odg: Popravak punjača

Reply #13
Proba sam sad neku malu struju punjenja stavit i resetira mi napajanje zbog kratkog spoja. Kod veće struje niti ne počme puniti nego odmah reset punjača.