Skip to main content

Topic: Prva jedrilica (Read 7184 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Prva jedrilica

Pozz

Novi sam ovdje , pa bi trebao pomoc oko kupnje.

Zanima me neka jedrilica, htio bi da leti cim dulje
______________________________________
Treba mi neka jedrilica.  (Gledao sam Ranger 2000)

Reciever i Transmiter.   (Turnigy 9x  + Frsky modul i reciever ?)
Punjac.  (??)

Baterije.  (??)
Sta mi jos treba.  (??)

______________________________________

E sad preporuke sta bi bilo najbolje ...  Dal da kupim daj ranger 2000, dal da kupim turnigy 9x pa nadogradim s tim frsky ili kupim bolju stanicu , koju ?  ?Dal se moze na turnigy stavit telemetrija da vidim bateriju ili kako to funkcionira ?
I di bi najbolje bilo to kupit ?  Gledao sam na hobbyking , dal ima negdje drugdje jeftinije ?Gledao sam da kupim na banggood ali ce carina zaustavit pa mi dode na isto ?








Odg: Prva jedrilica

Reply #1
Pozdrav Davide
Sto se tice jedrilice to uzmi sa Hobbykinga, trebas jos punjac i bateriju a po pitanju stanice, definitivno bi ti preporucio Jumper t16. To je multiprotocol radio i mozes se spojit na bilo koji resiver, a range je isti ili cak i bolji nego kod frsky transmittera. Ja sam je uzeo sa Hobbyrc.co stranice i stigla je u par dana i mogu ti reci da sam super zadovoljan. Ispod imas link od t16, pa pogledaj
https://www.hobbyrc.co.uk/jumper-t16-transmitter-with-hall-sensor-gimbals

Odg: Prva jedrilica

Reply #2
Pozdrav Davide,
dobro došao u ove vode, kao prvo ne znam koliki si početnik ali ne želim puno pametovati već odmah prijeći na stvar, Stanica x9 solidna može se nadograđivati nije nešto extra ali dugo traje-za preporuciti. Volantex modeli malo zvrckasti triba ga malo dorađivati što nije za početnika, vjerovatno bi ti odgovarao PNF model tipa Bixler-a, Easy stara ili Easy glidera, probao sam ih nepoderivi, a ako se nesto i dogodi lako se poprave.

Prije svega učlani se u neki klub upoznaj starije članove koji će ti sigurno pomoći u tvojoj nakani

PS
moje mišljenje i ne odražava stanje javnog mijenja.[emoji16]

LP
Nino

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu

Odg: Prva jedrilica

Reply #3
Hvala na odgovorima !
nesto malo znam , imao sam prije multirotor ,.. pratim youtube videe xD


Nego zanima me koje baterije da uzmem za taj Ranger 2000 ?   te koja najjaca stane unutra ?  htio bi da leti cim dulje ,..

Vidio sam ima one neke graphene baterije i ostalo pa sad nez koje da uzmem pa mi treba savjet .
Te jos punjac,  imax charger, ili koji je dobar za preporucit ?
I dal trebam neki flight controler za tu jedrilicu , da stabilizira ima ono acro mod i to :D ?

Odg: Prva jedrilica

Reply #4
Dobro došao u RC svijet i na ovaj forum. U taj avion ti ide 2200mAh 3S 25C LiPo Battery i mislim da ti i ne treba veći kapacitet. To ti je jedrilica, digneš je motorom u zrak i ugasiš motor i jedriš, loviš termiku. Vjeruj mi, naletjeti ćeš se, što više budeš letio i letovi će ti biti duži. Ne treba ti stabilizacija za taj avion.
Ako želiš letjeti acro onda je to druga priča, trebaš drugi avion.
Malo si prouči ovu temu  http://www.flyfreak.net/index.php?topic=15164.0
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Prva jedrilica

Reply #5
I da, prije samostalnog leta dobro bi ti došao simulator i svakako pomoć nekog tko zna letjeti da ti zadovoljstvo ne bi trajalo 5sek ;)
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Prva jedrilica

Reply #6
Ma bas to ak nema FC nece dobro proci. Daj si vidi tu na forumu ima par modela stvarno.... jeftino sto decki prodaju... pa uzmi jedan jeftiniji pa da ti nebude kasnije zao. Polupaj ga pa onda slazi nesto. Sklepas home made za par sto kuna i przi briga te. Simulator nije losa stvar.
Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

Odg: Prva jedrilica

Reply #7
Pozdrav kolega,ja imam Ranger 2000 i letim ga FPV.Model je odlićan ali on ima plastični trup pa kao početnik ćeš imati i grubljih slijetanja te će biti teže popravljati plastiku.
Predlažem ti Easy Glider jer je cijeli od stiropora pa je svaki popravak lagan ,da i još nešto Easy glider je stabilniji i puno lakši od Rangera.Oba lete na 3S bateriju.
Poz.  Štefo

Odg: Prva jedrilica

Reply #8
Dopuna .Ranger 2000 letim sa 3s  5200mah.
Dovoljno za pola sata leta.


Odg: Prva jedrilica

Reply #10
Davno sam imao Easy glidera i moram ti reći model je za 10.
Predlažem ga svakom početniku,kako za letenje tako i za popravke.
Mislim da će se sa mnom složiti svi stariji kolege.
Rangera nisam kupio u trgovini već sam se trampio sa kolegom iz zagreba.Baterija koju si pokazao je dobra za Rangera dok za Easy glidera ide manja a leti jednako dugo.Easy glider je čak i bolji za jedrenje.

Odg: Prva jedrilica

Reply #11
Jedna opaska za Ranger 2000: nemoj računati na batku 3S 2200mAh za nju, jer je to avion dizajniran za FPV i naprijed ima mjesta za staviti pola snimateljskog kombija HTV-a, što nije problem, ali je problem što su pri dizajniranju uzeli u obzir i težinu te opreme i tako podesili CG. Drugim riječima, ako staviš tu batku, avion će ti biti jako repat i onda moraš stavljati utege u nos kao balast, a to nije dobro. Ako se odlučiš za Rangera, obavezno uzmi batku kakvu Štefo ima ili nešto tako slično/teško.
Inače, i ja bih ti savjetovao Easynešto ili Bixlera, manje stresa ćeš imati za početak.
EDIT: za početak ti preporučam da si kupiš Flysky i6x sa receiverom za manje od 300kn: https://www.banggood.com/Flysky-FS-i6X-2_4GHz-10CH-AFHDS-2A-RC-Transmitter-With-X6B-i-BUS-Receiver-p-1090406.html?rmmds=search&ID=42482530816&cur_warehouse=CN .Za početak ti je ta stanica i više nego dovoljna, domet veći nego što ti treba, a jeftina i dobiješ sa receiverom. Kada malo duže budeš letio s njom i poželiš nešto "jače", već ćeš i sam znati što ti najviše nedostaje na ovoj stanici i sam ćeš znati kakvu želiš stanicu za "ozbiljne" avione. A ovu uvijek možeš prodati uz mali gubitak novaca ili si je ostaviti kao simulator na PC.
samo zemlja je granica....


Odg: Prva jedrilica

Reply #13
S tim radiom se mozes spojit na bilo koji resiver, a ja bi uzeo nesto od frsky, onda imas telemetriju i javlja ti stanje baterije, signal i jos svasta. Npr. ovaj
[US$32.99 34% OFF] FrSky X8R 2.4G 16CH SBUS Smart Port  Full Duplex Telemetry Receiver With New Antenna RC Parts from Toys Hobbies and Robot on banggood.

https://banggood.app.link/jk3FywZf80

Jos napomena da sa stanicom ne dobiješ baterije, znaci trebaju ti dvije 18650 baterije,ali to lako nađes kod nas.
Ove su odlicne:

https://www.njuskalo.hr/baterije-punjaci/samsung-18650-punjiva-baterija-30q-3000mah-oglas-27076824

Odg: Prva jedrilica

Reply #14
Hvala

Nego kad narucujem sa hobbykinga

Uvjek stavim EU ?  

Sta ako stavim global ili Uk vidim da je jeftinije