Skip to main content

Topic: Preporuku za punjač Li-po baterija (Read 8843 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Preporuku za punjač Li-po baterija

Pozdrav. Trebao bih preporuku za punjač Li-po baterija.
Trenutno bi punio 3S 2200 mAh baterije, a u budućnosti i možda nešto više ćelija.
Na preporuku sam sa alija naručio kopiju Imax B6 u verziji AC/DC ali sada bude 2 mj od narudžbe. Pitanje hoće ikada stići.
Ovaj puta bih nešto naručio sa EU web shopova ali ne znam koje su pouzdane trgovine i koji punjač uzeti.
Izdvojio bi 50-60e ali kako gledam neke recenzije za solidan punjac treba 100+ eura. Jeli baš treba toliko?
E sada jeli baš mora biti AC/DC. Ne. Ako je nešto ok uzeo bih i DC pa zasebno napajanje.
Od napajanja nešto od ovih https://www.chipoteka.hr/kategorija/3136/ispravljaci
Gledao sam i hobbyking. Na EU skladištu samo onaj Turnigy Reaktor punjač od 120e


Re: Preporuku za punjač Li-po baterija

Reply #2

Takav isti čekam sa aliexpressa. Možda stigne svaki dan, možda nikako. Ali već sa lud od čekanja. Model stoji jer ne mogu napuniti baterije.

Re: Preporuku za punjač Li-po baterija

Reply #3
Hehe, bio sam u istom problemu prije par mjeseci. Avion i baterije doma, a punjac nikako da dode. 
Strpljen spasen :) 



Re: Preporuku za punjač Li-po baterija

Reply #6
Sorry, dao sam ti krivu informaciju. Ja imam IMAX B6AC koji ima dvostruko napajanje (220 i 12 V).
Pozdrav

Re: Preporuku za punjač Li-po baterija

Reply #7
Ma tak i gledam da bude AC/DC verzija.

Re: Preporuku za punjač Li-po baterija

Reply #8
Iskrena preporuka. Preporodio sam se. Iako imam original Imax, koji sada sluzi kao poljski punjač jer je mali i moze raditi preko auto akumulatora, uzeo sam ovaj, da, malo skuplja varijanta no vjerujem da je to to u zivotu kaj se tice punjača. Super radi, fenomenalno izgleda, prepun funkcija i priključaka, čak i USB ima, i najvaznije je kaj mozeš svaki od 4 kanala upotrijebiti kako zeliš. Jedan puni, drugi dela storage, jedan 3S drugi 4S itd.

Kako rekoh, i iz vlastitog iskustva, jednom uloziš, pogotovo ako misliš dugo se baviti modelarstvom na struju, i da sebi skratiš muku punjenja jednu po jednu bateriju i skratiš si vrijeme isčekivanja da odeš na livadu, razmisli o ovom modelu: RC-PLUS CUBE 100 QUAD CHARGER AC/DC 4X100W



https://www.lindinger.at/at/akkus/ladegeraetenetzgeraete/ladegeraete-12v-und-230v/rc-plus-cube-100-quad-charger-ac-dc-4x100w
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Re: Preporuku za punjač Li-po baterija

Reply #9
To punjač je baš vrh. Tek ulazim u hobi i nebi se baš zaletavao. Zelja je postojala od uvijek ali su mogućnosti bile problem. Nisu ni sada neke ali odlucio sam izdvojit neki iznos.

Pokušao sam naći neku logiku u cijenama i ispada cijena od 40/50 eur po 100w izlazu. Tak da je taj tvoj kao 4 kom ovih malih sto sada gledam.

Jeli kada kreces puniti moras istovremeno krenuti sa npr sve 4 batke, ili npr mozes u nekom trenutku dok puni 2 kom, spojiti još jednu ili 2?

Nisam siguran jesam dobro shvatio, npr. kada se puni preko jednog izlaza > letva za vise batki > tipa 2 ili vise istih batki    da se na ovaj nacin zapravo ne može točno izbalansirati svaka pojedina ćelija već je to moguće samo pute višekanalnog punjača, tipa tvog?

Re: Preporuku za punjač Li-po baterija

Reply #10
Ako pod letva misliš na balanser priključak, da, i mali imax ga ima, i super radi, lijepo puni i lijepo balansira. No fakat mi je dojadilo puniti batke jednu po jednu, sizifov posao kad imaš nekoliko modela, pa jedan ima ovakve drugi onakve itd...s ovime sam si uljepšao zivot modelarstva na struju. A tu su i druge dodatne funkcije kojih na malim punjačima nema.

Kaj se tiče punjenja/rada punjača po kanalima, ovaj je kao 4 u 1 tj svaki kanal radi zasebno i koristiš ga kako ti treba u tom trenutku. Znači potpuna autonomija po kanalu i pregršt funkcija pa ne ovisiš samo o jednoj radnji, već ih imaš 4 odjednom, a uključuješ i biraš kanale kako ti treba i za kaj ti treba.

Uglavnom, preporod kako rekoh. Vazna ti je stvar kod njega kaj nije ko imax i takvi mono punjači, znači kaj je u velikom armiranom kučištu koje ima aktivno hlađenje, pa nema frke da stoji na nekakvoj podlozi doma pa je ošteti. Stvarno odlična stvar. A cijena ti se isplati kad prvi put napuniš 4 baterije odjednom i shvatiš pa gdje je bio do sada.

Ukratko, 4 odvojena kanala za punjenje,balansiranje,storage,discharge bla bla, svi poznati tipovi baterija, uključena oprema, alarmi za nepravilno spajanje, za kraj punjenja, lcd displej sa lijepo vidljivim podatcima kaj trenutno kanal radi, dodatni priključci poput usb i ac/dc...zaista opremljen model, a i provjereno radi, sa dva neovisna info mjerača sam uspoređivao sa imax, koji isto lijepo radi (original geniue model) i daje iste pa čak i malo bolje rezultate recimo pri balansiranju.

Eto, lijepo radi, i najviše od svega, štedi vrijeme, a upravo sam to od njega i očekivao. A dobio sam puno više.

Uglavnom kaj god da uzimaš pazi da ima mogućnost rada na akumulator auta, da ima balansiranje i storage modove, da ima balans pločicu i da ima review na netu da je ok. Ipak puni opasne LiPo baterije i stalno je pod naponom pa je siguran i kvalitetan uređaj MUST BE, i vrijedi u taj dio opreme uloziti koju kunu više ;)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Re: Preporuku za punjač Li-po baterija

Reply #11
Sto si naveo sve stoji. Za svoja 2 modela, sky surfera i phonixa uzeo sam 4 baterije 3s 2200. Na brzinu sam bacio matematiku. Ispada da bi na punjac koji sam mislio kupiti mogao puniti max 3 kom odjednom (pri 1C).

Pod letvom mislio sam na ovaj razdjelnik
https://oscarliang.com/ctt/uploads/2016/10/DIY-Charger-PSU-power-supply-IMG_4822.jpg

Za sve 4 trebao bih ici na 2 kanalno od 200w ili na punjac tipa tvoga.

Re: Preporuku za punjač Li-po baterija

Reply #12
Ma to je neka kemija slozena od pc napajanja, pa zato ima takvu "dasku".

Gle, imaš dva modela, 4 baterije...ubrzo, vrlo ubrzo ćeš ih imati 3 4 5...a baterija troduplo. Sve sam ti rekao. To je nepromjenjiva ruta u modelarstvu-citius altius fortius. Think pink ;)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Re: Preporuku za punjač Li-po baterija

Reply #13
Koliko dugo treba imax b6 punjac da napuni npr 2200mah 3s bateriju?
Živjeli!