Skip to main content

Topic: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por (Read 148259 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #210
@Remote
Znamo iz kojih vrmena je taj poučak, žalosno je da se po njemu i danas radi. Mi nismo savladali tu tranzicij iz jednog društva u drugo baš zbog takvih poučka. Zbog toga će Rimac otići van i ne brinem  se ja za njega uopće, ima za njega svugdje mjesta osim u domovini. Dečko je hrabar uz to kaj je pametan jer gurnuo je on sa ovim automobilom električne automobile deblo naprijed.
Nam ostaje njurganje uz pivu :) sve me to sjtilo kad je Velimr Srića nudio besplatno usluge našoj vladi pa su ga otkantali pa je išao Mesiću kao predsjednik će skužit :) naravno i on ga je otkantao Lenjinov poučak u praksi.
 
Vratimose mi E autu koji mene jako zanima.
 
@Bubi
Ovo je super i 50km je za većinu potreba dovoljno samo onda trebš dva auta. Jer ak bi htio primjerice otić u Rijeku nemreš sa E autom koji prolazi 50km u komadu.
Pročitat ću kasnije ovo kaj si linkao.
 
Meni bi bio dovoljan auto koji prolazi 250km u komadu a to nije više nemoguće. U tom slučaju bi mi bio dovoljan jedan auto, dva si nemem priuštiti jer i ovaj jedan mi je već po đepu :)
 
Sa Rimčevom tehnologijom u malom gradskom autu ili obiteljskom autu riješio bi se taj problem dva auta. Jasno to će potrajati dok bude dostupno običnim smrtnicima. No ide to sve brze naprijed.
 
Evo E trabant koji je super bio a složen za malo novaca. Drugi dio filma o E peglici.
KS automagazin elektro trabant

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #211

Ja stvarno ne razumijem vašu rečeničnu konstrukciju.


Njega rijetko tko kuzi, na njegovom gastrabajtersko-hrvatskom jeziku :)
Molio sam ga jos prije godinu i pol da nas pusti na ovoj temi da se veselimo Rimcu i svemu
sto se vrti oko toga ... al ne nema predaje :)  I opet usporedjuje kurske i japanske sljive?!
Ovaj Dodge je neko kompaktno americko smece a Rimac ima super sportski auto! :)


A za Iveka evo jedno predavanja od sat i pol pa vidi sta je od Rimcevih komponeti njihovo
u autu!
http://www.youtube.com/watch?v=d9V4H08Junw





Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #212
Ivek je Nevjerni Toma! :)

Pravi hrvatski mentalitet!

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #213
@Remote
Znamo iz kojih vrmena je taj poučak, žalosno je da se po njemu i danas radi. Mi nismo savladali tu tranzicij iz jednog društva u drugo baš zbog takvih poučka. Zbog toga će Rimac otići van i ne brinem  se ja za njega uopće, ima za njega svugdje mjesta osim u domovini. Dečko je hrabar uz to kaj je pametan jer gurnuo je on sa ovim automobilom električne automobile deblo naprijed.
Nam ostaje njurganje uz pivu :) sve me to sjtilo kad je Velimr Srića nudio besplatno usluge našoj vladi pa su ga otkantali pa je išao Mesiću kao predsjednik će skužit :) naravno i on ga je otkantao Lenjinov poučak u praksi.
 
Vratimose mi E autu koji mene jako zanima.
 
@Bubi
Ovo je super i 50km je za većinu potreba dovoljno samo onda trebš dva auta. Jer ak bi htio primjerice otić u Rijeku nemreš sa E autom koji prolazi 50km u komadu.
Pročitat ću kasnije ovo kaj si linkao.
 
Meni bi bio dovoljan auto koji prolazi 250km u komadu a to nije više nemoguće. U tom slučaju bi mi bio dovoljan jedan auto, dva si nemem priuštiti jer i ovaj jedan mi je već po đepu :)
 
Sa Rimčevom tehnologijom u malom gradskom autu ili obiteljskom autu riješio bi se taj problem dva auta. Jasno to će potrajati dok bude dostupno običnim smrtnicima. No ide to sve brze naprijed.
 
Evo E trabant koji je super bio a složen za malo novaca. Drugi dio filma o E peglici.
KS automagazin elektro trabant

Za ovaj mali auticak trebaju samo kvalitetne Baterije i ima da ideeeeeeeeeeeee

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #214

Ja stvarno ne razumijem vašu rečeničnu konstrukciju.


Njega rijetko tko kuzi, na njegovom gastrabajtersko-hrvatskom jeziku :)
Molio sam ga jos prije godinu i pol da nas pusti na ovoj temi da se veselimo Rimcu i svemu
sto se vrti oko toga ... al ne nema predaje :)  I opet usporedjuje kurske i japanske sljive?!
Ovaj Dodge je neko kompaktno americko smece a Rimac ima super sportski auto! :)


A za Iveka evo jedno predavanja od sat i pol pa vidi sta je od Rimcevih komponeti njihovo
u autu!
http://www.youtube.com/watch?v=d9V4H08Junw

Bubiii
hvala na paznji a ovaj Poucak zadrzi,
vi koji ste tu naravno da znate mnogo vise nego mi vani,
a Rimac nece mrdnuti iz Croatie to ce vrijeme pokazati.
Hercegovac je to !



Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #217
što reći, koju poruku poslati

bravo Rimac, švaka čast!

ovako nešto je po meni najveći uspjeh domaće pameti u zadjih 20 godine na polju tehnologije

pazi, španjolci ugovore posao sa EU da naprave auto, ne mogu ga napraviti

znači imaju novce, imaju internet, telefon i sve drugo mogu pretražiti cijeli svijet da nađu auto koji će predstaviti kao svoj uspjeh

i koji auto kupe?

možda se iz naše "žablje" perspektive ne čini tako, ali danas je svijet manji nego što nam se čini, bar za neke ljude

glupo bi bilo pomisliti da Rimac jedini ovako nešto radi trenutno, sigurno je u ovom trenutku bar 10 takvih automobila u testnoj fazi, ustvari mislim da je brojka prilično veća, ali... tko je uspio projekt dovesti do kraja i voljan ga je prodati (što je bitno, jer top 10 svjetskih  proizvođača to naravno ne želi)

još jednom svaka čast "dečku", a u razmjerima tog biznisa, on je stvarno dečko

i sad ono što me ne veseli je na žalost realnost
on je materijalno zbrinut vjerojatno do kraja života bio i prije nego je išao u sve to
ovaj projekt je po meni s njegove strane dovršen, pokazao je  sebi da je uspio napraviti  ovako nešto (što mi se čini da mu je najbitnije)

ima varijante, nastaviti graditi firmu u relativno teškim uvjetima ili krenuti drugim putem (za par mjeseci vjerujem da će netko od velikih, ako već i nije pregaziti svoj ego i ponuditi neku nemoralnu ponudu), prodati sve, pomoći zaposlenicima koji to žele da odu raditi van i svi sretni

za velike igrače to su mikroskopski novci, ovdje se 10 mil eura čini  kao sav svijet, ali zamislite koliko godišnje jedna toyota ili das  auto potroši na wc papir

namjerno nisam išao u dio "što to sve znači za državu" i koliko  se godišnje daje poticaja za poticanje davanja poticaja i subvencija za subvencioniranje subvencioniranih djelatnosti koje redom generiraju gubitke, a te subvencije i poticaje troše na...

primjer od neki dan, glavni kolodvor u zg, danas mijenjaju sustav prebacivanja skretnica je star 80 godina!!! dan danas, dok ovo pišem, u nekoj kućici na glavnom, uz zvuk radio Sljemena, kavu i pljuge vjerojatno sjedi lik koji ručno  prebacuje 57 prekidača i prati crvene i zele lampice, a vlakovođe se nadaju da ga jučer žena nije jako iznervirala i da ima punu koncentraciju danas...


Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #218
on je njima prodao 1 auto,
ne cijeli patent i slična prava, zar ne?

kako to oni sada prezentiraju kao da je njihov proizvod?  ???
ofarbali auto, drugi farovi, spojler na bunker i idemo...
inovativni pogon, inovativni modovi, regenerativno kočenje... hrpu specifikacija nabrajaju... i na kraju designed by : njihova firma i uz poticaj EU.

nigdje ni R od Rimca u opisu i naljepnicama po autu.
samo da je to njihov prototip.

ili sam nešto propustio negdje? :-\


Quote
In September 2012 Applus IDIADA was chosen by the European Commission to develop an electric high-performance sports car, comparable to or even better than sports cars with conventional engines. The vehicle should also incorporate the latest technologies in electric powertrain, active safety and communication systems.

The prototype should help overcome the current technological and social barriers of electric cars and promote acceptance of electric vehicle technology by the public and the mass introduction of this type of vehicle into our society.


Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #220
Rekao je Rimac da oni u biti zive od razvoja za druge firme i od prodaje svojih sustava drugima. Isto je rekao da su upravo razvili auto za drugog proizvodaca, ali je sve corporate secret pa je po novinama bio prikazan samo pokriven auto...

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #221
facebook stranica Applus IDIADA:

[attach=1]


facebook stranica Rimac automobili:

[attach=2]


slučajnost?  ;)

 

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #222
Ma sve se lijepo vidi na njihovom FB-u ... Rimac logo na svakom cosku,
steta sta nije i na autu i sta sluzbeno, bar za sad, nitko ne spominje njih ...


Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #224
Žalosno, prefarbali auto, stavili šank za spojler, ubacili neka druga svjetla i rekli-evo španjolski proizvod.

Kad već nedaju lovu naši, mogli su bar sponzorirati zaštitu proizvoda koja bih ih koštala nekoliko A4 papira