Skip to main content

Topic: LawMate 1.2GHz video prijemnik - home made tuning (Read 4257 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

LawMate 1.2GHz video prijemnik - home made tuning

Evo da nabacim par slikica od doticnog uredjaja, vrhunska kvaliteta prijema i bez prerade ali neka se nadje.. :P
Dovoljno se samo spomenut da recimo kod kineskih prijemnika nastaje pucanje slike u slucaju preleta iznad samog prijemnika ili u neposrednoj blizini, kod ovog nema takvih problema ili ako se pojave su stvarno minimalni;
Kasnije cu napisat detalje o kanalima, potrosnji,blabla....

Odg: LawMate 1.2GHz video prijemnik - home made tuning

Reply #1
Cijena se krece oko 50$ samo za prijemnik dok se FOX ili slicni prodaju za iste pare u kompletu sa predajnikom;
Vidi se na slikama razlika RSSI signala sa 26MHz i 17MHz SAW filterom, razlika je strasna, lako izracunat koliko u postotku se dobiva, uglavnom u praksi od 400-1000m produljuje domet, ovisi i o konfiguraciji ostale opreme
Kanali:
CH1-1080Mhz
CH2-1120Mhz 
CH3-1160Mhz
CH4-1100Mhz
CH5-1140Mhz
CH6-1180Mhz
CH7-1260Mhz
CH8-1280Mhz

Odg: LawMate 1.2GHz video prijemnik - home made tuning

Reply #2
Koji je RSSI napon idealan?

Odg: LawMate 1.2GHz video prijemnik - home made tuning

Reply #3
Koji je RSSI napon idealan?
2-3V, slika je ok do nekih 1,7V, ispod toga pocinje snjezit ili pucat
u ovom slucaju kako sam ja ubacio 17MHz SAW unutra i ako imas na prijemniku patch ili yagi antenu zna dolazit do vitoperenja slike na blizini zbog prejakog signala ali zato na daljinu imas signal da se ukakis, ne zucne slika


Odg: LawMate 1.2GHz video prijemnik - home made tuning

Reply #5
Da, to je taj model. Nisam primjetio da ima problema sa 2,4GHz, za kratke relacije cu koristit jednu patch 8dBi i jednu orginal a za long range idu 2 komada yagi 13dBi. taman sa nocas odradio modifikaciju na trackeru da mi se vrti na panorami oko osi 360 stupnjeva, jos moram doraditi samo prijenos na tiltu da moze nositi vece opterecenje, pan nosi 50kg :D

Odg: LawMate 1.2GHz video prijemnik - home made tuning

Reply #6
Kad sve isprobaš i testiraš napiši kako radi sve skupa!
 Ako se ova tvoja kombinacija pokaže dobra možda se ponovo odlučim potrošiti koji dolar u BEVRC :).

Pozdrav