Skip to main content

Topic: Raspis: 2. F3A Fizir-Cup - Nedelišće (Read 13448 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Raspis: 2. F3A Fizir-Cup - Nedelišće

Raspis natjecanja u akrobatskom letenju
"2. F3A  Fizir-cup"

Organizator:
Aeroklub Rudolf Fizir - Ludbreg

Datum i mjesto:
Subota, 30.04.2010., UL aerodrom Nedelišće.

Natjecanje:
Natjecanje će se održati u slijedećim kategorijama: F3A-osnovni, F3A-sport, F3M i F3A-P11.

Za modele postoje slijedeća ograničenja:
F3A-osnovni:    nema ograničenja
F3A-sport:            nema ograničenja
F3M:               raspon mora biti veći od 2 m
F3A-P11:            Model ne smije biti dulji od 2 m i raspon ne smije biti veći od 2 m. Ukupna masa ne smije prelaziti 5 kg

Natjecatelj se može natjecati samo u jednoj kategoriji.
U sve četiri kategorije prva tri mjesta dobivaju pokal.
Ukoliko neće biti dovoljno prijava za neku kategoriju, ona se može ukinuti tj. natjecatelji će se prebaciti u lakšu kategoriju.

F3A-osnovni, F3A-sport, F3M, F3A-P11
Leti se 3x poznati program (u prilogu), ocjenjuju se dva bolja turnusa

Freestyle
Letjeti se može sa SVIM vrstama RC modela.
Vrijeme leta je 4 min. od uzlijetanja ili ako je let uz glazbu od početka glazbe (natjecatelj ili pomoćnik daju znak podizanjem ruke za početak glazbe). Glazbu pripremite na CD-u.
Letenje u freestyle-u se neće ocjenjivati.

Program:
8:45 - 9.15 dolazak, trening, prijava
9.15      briefing
9.30      početak prvog turnusa
- ručak
- početak drugog turnusa
- početak trećeg turnusa
- slobodno letenje
- proglašenje pobjednika i podjela pehara


Kotizacija:
Kotizacija iznosi 100kn ili 15 EUR, u koju ulazi ručak i piće za natjecatelja i jednog pomoćnika.

Prijava:
Mora sadržavati: ime i prezime, klub ili mjesto, frekvencija i kanal, kategorija, i podaci o modelu.
Prijave će se uzimati do 23.04.2010. radi lakše organizacije. Tada će se odrediti kategorije u kojima će se odvijati natjecanje. Ukoliko neće biti dovoljno natjecatelja za određenu kategoriju, ona će se spojiti sa lakšom kategorijom.

Prijave na: davor@servus.hr

Organizator ne snosi odgovornost za eventualnu štetu prema trećim osobama, a natjecatelji osobno odgovaraju za eventualnu štetu nastalu osobnom krivnjom.

U slučaju odgode zbog loših vremenskih uvjeta biti ćete obaviješteni najkasnije dan ranije na forumu.

Karta:
Čakovec UL & modelarski aerodrom - Google Karte

GPS: N46 °21.895'    E 016 °23.177'

Davor Balažić, 098/349-351
AK Rudlof Fizir, Ludbreg
Pozdrav,
Davor Balažić
www.id-fotostudio.hr


Odg: Raspis: 2. F3A Fizir-Cup - Nedelišće

Reply #2
Da li je netko protumacio figure svih programa i tocno sta sa modelom treba napraviti.
Meni tu nije sve najjasnije, malo sam ispao iz toga, tako da mislim da bi netko trebao to napraviti kako ne bi doslo do krivo izvjezbanog programa.

Mislim da bi bilo najbolje da Marko napravi video snimak i da sa malim avionom objasni polozaje i manevre.

Ako ne Marko molio bih organizatora da to napravi...

Recimo u sport programu je dosta dobro sta postoji objasnjenje sastrane, to puno pomaze, ali mislim da bi za pocetak dok se ljudi ne izvjezbaju trebali biti detaljniji....

Ranijih godina u SLO dolazilo je do nepoznanica, a bilo je sve dosta dobro objasnjeno.

Ako sve to postoji super, ali molio bi samo link....


Odg: Raspis: 2. F3A Fizir-Cup - Nedelišće

Reply #3
Imam vec sve programe snimljene u Aerofly-u Pro Deluxe, ali nisam nasao nacin da ih stavim na youtube, ako netko zna kako, odmah cu ih staviti.

Odg: Raspis: 2. F3A Fizir-Cup - Nedelišće

Reply #4
Evo nasao sam ovdje objasnjenje figura i pomocu tog objasnjenja nisam uspio objasniti u potpunosti M program....
 
 Snimi video sa malim model u ruci i objasni sve figure, jer na natjecanju se na taj nacin i radi brifing.
 To je jako vazno da se moze ispravno vjezbati i da vidimo da li svi jednako tumacimo figure.
 
 Mora se objasniti sve, od toga kako stoji model recimo kada je na noz ili okomitom penjanju, da li je trbuhom ili ledima prema nama i sl.....


Odg: Raspis: 2. F3A Fizir-Cup - Nedelišće

Reply #6
promijenjena su ograničenja
Pozdrav,
Davor Balažić
www.id-fotostudio.hr

Odg: Raspis: 2. F3A Fizir-Cup - Nedelišće

Reply #7
Zasto raspon u F3M mora biti veci od 2m, ja ne vidim razloga za to....

Odg: Raspis: 2. F3A Fizir-Cup - Nedelišće

Reply #8
F3M je zamišljena kategorija za scale modele. Možda ne treba ograničiti raspon, ali na taj način sam htio izbaciti F3A modele.

Ako želite mogu maknuti sva ograničenja.
Pozdrav,
Davor Balažić
www.id-fotostudio.hr

Odg: Raspis: 2. F3A Fizir-Cup - Nedelišće

Reply #9
Mislim da ne bi trebali ogranicavati, jer ako netko ima sposoban model da to odleti, a ogranicenje mu je samo raspon i radi toga ne moze letiti to je lose za pocetak kategorije, odnosno nije stimulirajuce.
Naravno moze onda vjerovatno letiti P11 sa tim model, ali ako mu je P11 pretezak radi nekog razloga za izvjezbati onda smo tog covjeka zeznuli.
Mozemo napraviti ogranicenje da se sa istim modelom ne moze letiti F3M i P11, na taj nacin ako zeli moze letiti oba dvije kategorije, ali sa razlicitim modelima, a ako ima smo jedan model onda se mora odluciti sta zeli.......

Odg: Raspis: 2. F3A Fizir-Cup - Nedelišće

Reply #10
Natjecati se može smo i jednoj kategoriji.
Mislim da F3A modeli imaju P11, a mogu birati sport ili osnovni. U prvom sam raspisu napravio grešku i zabranio letjeti lakše F3A kategorije sa F3A modelima.

Uglavnom imamo 4 kategorije i trenutno samo dvije prijave!
Previše kompliciramo i previše mogućnosti nudimo, a na kraju od toga ništa ne bude.



Pozdrav,
Davor Balažić
www.id-fotostudio.hr

Odg: Raspis: 2. F3A Fizir-Cup - Nedelišće

Reply #11
Sve sam to vec prosao u drugim natjecateljskim kategorijama....


Uvjek se dozvoljava natjecatelju da se natjece u vise kategorija, ali naravno sa drugim modelom za svaku kategoriju.

Recimo moguce je da se jedan natjecatelj natjece u slobodnom letu u A1 i A2 katgoriji u istom danu pa cak i ne samo u A1 i A2 nego i gumenjacima i penjacima u isto vrijeme, naravno ako on to fizicki stigne, ali uglavnom moze prijaviti sve.... ali za sve mora imati razlicite modele.

Postoji kategorija koja se razvija, a to je F1N i F1N-150. F1N je modeli do 150mm raspona i model se pracka pomocu gume, a F1N nije ogranicena rasponom i dozvoljava se da da sa malim modelima takmici na istom natjecanju u obje kategorije samo je obavezno tada F1N-150 model bacati iz ruke sto je pravilo vece kategorije. To je tako da bi bilo sto vise natjecatelja, pa makar se oni i ponavljali, ali na taj nacin ce se covjek vise izgustirati a time i vise uzivati i imati ce vise poticaja time se baviti...

Mislim da sto vise dozvoljavamo i sto smo fleksibilniji imati cemo vise natjecatelja, a pogotovo za pocetak, tek kasnije treba eventualno uvoditi ogranicenja kada se za tim pokaze realna potreba i kada se sa tim ogranicenjima slozi vecina ljudi koji nastupaju na natjecanjima....

Sto se tice prijava one su uvjek u zadnji cas.... to je tako jer ja osobno jos ne znam da li cu biti slobodan ili ne, a i dosta je bilo nedefiniranih stvari tako da mozada zato ljudi malo okolisaju, a mozda jos vjezbaju i ne znaju koju kategoriju prijaviti jer nisu izvjezbali program..... a bez ogranicenja bi mozda mogli prijaviti sve sto ih zanima, a i tako ce nas biti malo i sve ce se stici odletiti.....




Odg: Raspis: 2. F3A Fizir-Cup - Nedelišće

Reply #12
Da ne bi navodio samo primjer iz slobodnog leta.

U F3J kategoriji imamo Hucaljuk Arijana koji leti kada se natjece za Hrvatsku repku na Europskim i Svjetskim prvenstvima za seniore i juniore.
Nase je pravilo da svaki natjecatelj mora za repku imati 3 modela.
FAI dozvoljava da se junior natjece za senore i junore, ali sa razlicitim modelom.
Posto je nase pravilo da mora imati 3 modela Arijan ima 6 modela 3 za seniore i 3 za juniore i tako se natjece, dakle ako tu nema ogranicenja na takvoj vrsti natjecanja, ne znam cemu onda sluze nama ogranicenja.

Mislim da se moramo samo drzati toga da moras imati razlicit model za drugu kategoriju da netko ne bi letio sa F3A modelom osnovni ili sport program, osim naravno ako mu to nije model za tu kategoriju....

Odg: Raspis: 2. F3A Fizir-Cup - Nedelišće

Reply #13
Zbog manjka interesa za F3A letenje smanjili smo broj kategorija u kojima će se održati natjecanje.
Sva ograničenja su maknuta.

Novi raspis je u prilogu.

Napominjem da je 23.04.2011. zadnji rok za prijavu, pa vas molim da se prijavite na vrijeme.

Pozdrav,
Davor Balažić
www.id-fotostudio.hr

Odg: Raspis: 2. F3A Fizir-Cup - Nedelišće

Reply #14
Super poceo trenirati sport, a sada imam tjedan za F3M.... :)