Skip to main content

Topic: PRogramiranj eTUrnigy 9x - upute? (Read 6802 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

PRogramiranj eTUrnigy 9x - upute?

Nakon raznih opcija i prethodnog ispitivanja što uopće konačno stigao Turnigy 9x  - HVALA na pomoći BGNJIP-u, koji je imao slobodnu dozvolu i posredovao !!


Moj sadašnji problem je da TUrnigy 9X  ne znam programirati... :'(

upute koje sam skinuo s neta, samo daju šture podatke koji je koji parametar, ali s time nisam uspio daleko stići.
tražim neki materijal KAKO SE PROGRAMIRA; PRIMJER, step by step...

za rad na simulatoru, da li je poseban setup, jer ima opcija TRAINER ???
da ne duljim, ako ima gdje kakav dobar materijal za čitanje , zahvaljujem .... ;)

Odg: PRogramiranj eTUrnigy 9x - upute?

Reply #1
Upute s net-a ti daju osnovni uvid u menu, a na tebi je da malo istražuješ :) inače, na jutubu imaš podosta videa o funKcijama pa si pogledaj - http://www.youtube.com/user/richardmrazek

Što se tiče simulatora, treba ti kabel i sim softwer. Da bi stanica ispravno radila u sim modu, moraš odpojit (izvuč) stražnji modul...ne zaboravi stanicu podesiti u PPM mod. TRAINER mod nema veze sa simulatorom.

Odg: PRogramiranj eTUrnigy 9x - upute?

Reply #2
Hvala, super link - prvi koji sam našao na YOutubeda zbilja kaže korisne detalje.. iako sam pregledao dosta movia. o T9x
na njegovoj stranici ima i dodatnih - www.ok_rimr.com


SImulator imam, almighty sa DealExtreme, ali nemam u stanici ništa, pa ne mogu ni probati dok ne složim nešto...
to da se odvaja radio modul nigdje dakako ne piše???  :-X

TRAINER mode dakle ništa ne treba dirati?????   pretpostavio sam da je to upravo za to, jer se port za simulator zove u manualu tako...

Odg: PRogramiranj eTUrnigy 9x - upute?

Reply #3
SImulator imam, almighty sa DealExtreme, ali nemam u stanici ništa, pa ne mogu ni probati dok ne složim nešto...
to da se odvaja radio modul nigdje dakako ne piše???  :-X

Kako misliš "nemam u stanici ništa"? Pa ne moraš ništa posebno podešavati u samoj stanici - ako želiš biti ziher - napraviš si, kao zadnji model u stanici, SIM model - staviš acro (heli ili glider, manje bitno) i spremiš kao "simulator", staviš da bude PPM mod, a palice da budu u MODE 2 i to je to.

Ilitiga step by step:

1. držiš malo duže MENU tipku i potom uđeš u izbornik SYSTEM SETTINGS
2. odabereš MODE SELE (menu - kratko) i tu odabereš bilo koji TURNIGY i potvrdiš menu - kratko)
3. zatim odabereš MODE NAME (menu) i tu voziš gore-dole-lijevo-desno da bi odabrao slovo i dužim pritiskom na MENU odabareš..kad si gotov (menu - kratko)
4. odabereš TYPE SELE i uzmeš ACRO i (menu - kratko)
5. valjda sad znaš kako se potvrdi neka promjena :) - MODEVAT - PPM - potvrdiš
6. STICK SET - MODE 3

Pažljivo izvčeš modul sa stražnje strane kako ne bi potrgao žicu koja je spojena na antenu. Modul "zaljepiš" privremeno krep ili sličnom trakom da se ne miče i spojiš stanicu sa sim kablom na pc, dalje je sve stvar podešavanja kontrola u programu u kojem ćeš letjeti.

Odg: PRogramiranj eTUrnigy 9x - upute?

Reply #4
skužio sam rukovanje menijima i settings opcijama, ali mislio samda je default da nisu opcije u nekom aktivnom stanju, da se moraju svi aktivni parametri uključiti izabrati kako god to zvali.
tako dakle ti veliš da se komande ponašaju OK dovoljno za sim, jasno nisam znao da se vadi radio modul.

doduše to sam i sam mogao skužiti jer sam u DISPLAY modu lijepo vidio da reagiraju komande kako treba, kad izaberem STICK mode koji mi odgovara (meni je to Mode 2...)

a u redu je da se stanica upali kad uštekam konektor od simulatora, iako je inače OFF ?
tx
M

tx na detaljnom step by step hodogramu, toliko sam već skužio, ali dobro da piše, jer će netko već čitat ovo pa će bit korisno ;)

 

Odg: PRogramiranj eTUrnigy 9x - upute?

Reply #5
skužio sam rukovanje menijima i settings opcijama, ali mislio samda je default da nisu opcije u nekom aktivnom stanju, da se moraju svi aktivni parametri uključiti izabrati kako god to zvali.

Kad ćeš letit, neke opcije ćeš morat mijenjat (reversat servo ili slično), al to nema veze sa simulatorom  ;)

a u redu je da se stanica upali kad uštekam konektor od simulatora, iako je inače OFF ?

Normalna stvar, bez brige  ;)