Skip to main content

Topic: PEVEC - Bjelovar ima balzu ;) (Read 30349 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: PEVEC - Bjelovar ima balzu ;)

Reply #15
Stari moj nemreš uspoređivat balzu i jelovinu hrenovka...
Da je jelovina dobra za išta osim ramenjače i sl., modeli bi se gradili od nje...
Osim toga, tko kaže da moraš kupit letvice, možeš si ih sam izrezivat.
Ak je to skupo, reci di si našao balzu iste kvalitete, a jeftiniju, puno nas bi to voljelo znati
MAK Zapad

Odg: PEVEC - Bjelovar ima balzu ;)

Reply #16
pevec u puli nema balzu
tako je i u Rijeci..dodes do djelatnika i pitas..Dobar dan imate li mozda balze?..a on gleda u mene ko tele u sarena vrata i pita sta je to..onda neznam dal sam ja ili je on specijalac
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: PEVEC - Bjelovar ima balzu ;)

Reply #17
pevec u puli nema balzu
tako je i u Rijeci..dodes do djelatnika i pitas..Dobar dan imate li mozda balze?..a on gleda u mene ko tele u sarena vrata i pita sta je to..onda neznam dal sam ja ili je on specijalac
vidim da su ti tvoji i ovi moji prodavaci bili na istom tecaju prodaje
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: PEVEC - Bjelovar ima balzu ;)

Reply #18
Slazem se sa svime ekipo.Jarun75 proveo sam tu racunicu,ali mi se ne da zekat s time.Dalje Robi vjeruj mi letvice od jelovine su taman,naravno teze su od balze ali zato i radim kombinaciju stiropor -jelovina,i sto se tice rezanja....da imam tracnu pilu ne bi se niti javljo na ovu temu... :-)

Odg: PEVEC - Bjelovar ima balzu ;)

Reply #19
Alo, ajde malo razmisli... Kaj bi ti npr. plankirao napadnu ivicu nekog krila jelovinom? To kaj tebi trebaju samo letvice ne znači da se balza koristi samo kao nekakva ramenjača i tome slično.
MAK Zapad

Odg: PEVEC - Bjelovar ima balzu ;)

Reply #20
Slazem se sa svime ekipo.Jarun75 proveo sam tu racunicu,ali mi se ne da zekat s time.Dalje Robi vjeruj mi letvice od jelovine su taman,naravno teze su od balze ali zato i radim kombinaciju stiropor -jelovina,i sto se tice rezanja....da imam tracnu pilu ne bi se niti javljo na ovu temu... :-)

ak te jelovina veseli slobodno se javi imam sušene par godina ostatak od gradnje i dobiš badava .....
a i po turopolju po pilanama imaš svega od trešnje do prave hrastovine ..

pa o čemu pričate di možeš uspoređivati balsu sa jelovinom i ostalim drjevljem ....


Odg: PEVEC - Bjelovar ima balzu ;)

Reply #21
Ok.Ne da mi se vise raspravljat.ljep pozdrav svima i uzivajte!!

Odg: PEVEC - Bjelovar ima balzu ;)

Reply #22
Letvice od jelovine imaju limitiranu upotrebu u modelariji jer im je struktura rastresito-krupnovlaknasta pa se loše bruse.
Od četinara se zato koristi smreka, koja može biti odlična ako je fine strukture. Izbjegavati onu koja miriši po smoli, tu nema lijepljenja !
Dobra je i lipa, vrlo elastična i odlično se brusi, nešto više o letvicama napisao sam ovdje:
http://www.flyfreak.net/samogradnja/build-log-stojedinica/msg14099/#msg14099

Damir

Odg: PEVEC - Bjelovar ima balzu ;)

Reply #23
Nije da reklamiram, ali Leo Modeli ima balze na kubike, reže i brusi na dimenzije. Sad dobio Graupnerovu balzu.

Pa nazovite

Odg: PEVEC - Bjelovar ima balzu ;)

Reply #24
prije koju godinu se pisalo o nekom drvetu koje je jeftinije i bolje od balze u svim segmentima pa ako se tko sjeca koje je to drvo nek me prosvjetli.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: PEVEC - Bjelovar ima balzu ;)

Reply #25
nasao sam, google je moj najbolji prijatelj ;)

radi se o paulovniji. ima li toga u prodaji i gdje?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: PEVEC - Bjelovar ima balzu ;)

Reply #26
Najbrže rastuće drvo je Paulovnija, raste ko luda 3-4 m godišnje . ;) ;) ;) ;) ;)
Tereba ga samo posaditi i poslije nekog vremena otići na pilanu da ti ga izrežu. :D :D :D :D
Ima je za kupiti u MBM Lučko košta cca 300 tinjak kuna po komadu. :-\ :-\ :-\ :-\

Evo ideje za biznis
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: PEVEC - Bjelovar ima balzu ;)

Reply #27
pevec u varaždinu ima isto balzu, :) danas slučajno nabasao :)

Odg: PEVEC - Bjelovar ima balzu ;)

Reply #28
prije koju godinu se pisalo o nekom drvetu koje je jeftinije i bolje od balze u svim segmentima pa ako se tko sjeca koje je to drvo nek me prosvjetli.

Imam komad i stavit cu Sliku, 2.5cm ili 5cm za godinu u promjeru ali je tesko kao nasa Jelovina,
ni blizu Balze

Odg: PEVEC - Bjelovar ima balzu ;)

Reply #29
25 mm sto znaci 50 mm u promjeru za godinu

e sada,
koliko znam nesto bolje ob Balze ne postoji ako se ne varam

Pozz, Iv