Skip to main content

Topic: letimo i mi u ivanic - gradu (Read 191686 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

letimo i mi u ivanic - gradu

u ovoj temi cemo stavljati video uratke i fotke modelara iz ivanica. za sada smo dvojica: jobescu i eewan,  letimo na vise lokacija koje izabiremo prema vremenskim uvijetima i vremenu kojeg imamo na raspolaganju.


evo snimke prvog leta mini hypea nakon rekonstrukcije prednjeg kraja. snimka je od prije od prije nekih mjesec dana, a losa je jer nemam firewire kabel pa je skidano preko usb-a.

let je sniman na polju gospođica u sumi zutici. mjesto je odlicno za letenje, ali je sa svih strana okruzeno vodom i cesto se ne moze doci do njega jer se naplavi prijelaz.

mini hype at fiel gospodjica near ivanic - grad

uskoro ce biti jos snimki i fotografija.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: letimo i mi u ivanic - gradu

Reply #1
pa red je bio da krenete sa snimanjem.....

bravo za pilota......

snimatelju treba malo prakse.... xe xe
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: letimo i mi u ivanic - gradu

Reply #2
snimamo se mi cesto, ali do sada nisam nista skidao na komp.

upravo skidam ostale snimke sto ih imam pa cu uskoro i to staviti ovdje
struja zakon, nitro USTAV


Odg: letimo i mi u ivanic - gradu

Reply #4
zac, nakon godinu i pol sam trebal i bolje od ovoga sto znam. 8)

vec sam na forumima vise puta pricao o modelima od EPP-a sa HC. neunistivi su jer im je konstrukcija od karbona i prevuceni su sa EPP-om, a okretnost modela moze se vidjeti na slici. model ima prejak setup za svoju tezinu, ali ovako je prezabavan i prkosi zakonima fizike. motor je od 220w, a tezina je 600 grama, okret prema naprijed model napravi u prostoru od jednog metra...

video je sniman proslog proljeca na aerodromu u breskoj zelini kraj ivanica. u zadnje vrijeme tu najcesce letimo jer je blizu, a pista je lijepo pokosena pa je idealna za motornjake.

gee bee - cudo od aviona - aerodrom zelina.wmv

za stvarno malo para puno zabave
struja zakon, nitro USTAV

Odg: letimo i mi u ivanic - gradu

Reply #5
evo jos snimka hypea nakon pada. tu sam se jos privikavao na model i to je bio drugi let sa njime. iz nepoznatog razloga je model postao neupravljiv i zapiknuo se u zemlju. moguc uzrok je bio taj da sam lose izveo spoj serva i kormila i da se servo zacvikao jer se sipkica mogla prebaciti preko rucice i blokirati je, ali u to nisam siguran. model je nakon toga polijepljen epoxy ljepilom od komada koji su se mogli polijepiti, a neke sam rezao nove. ljetos je model dozivio novi udes gdje se prednji kraj rascvao i nije se vise mogao pokrpati, a i da se mogao postao bi pretezak pa sam napravio kompletno novi prednji kraj iz nule. model je sada u stanju kakvo je na videu u prvom postu.

oprez, nije za ljude slabijeg zeluca  :)

mini hype - prvi krs
struja zakon, nitro USTAV

Odg: letimo i mi u ivanic - gradu

Reply #6
ovo je bio smješak od srca
xe xe
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: letimo i mi u ivanic - gradu

Reply #7
jucer se malo letjelo na aerodromu u zelini. jobescu je bio sa svojim barunom, a ja sa hypeom nisam ni poletio jer mu je napukao trup prilikom paljenja sa alnaserom????

evo snimke jobescuovog baruna

crveni barun
struja zakon, nitro USTAV

Odg: letimo i mi u ivanic - gradu

Reply #8
hvala eewan na snimci. fokker je najnoviji model u mojoj floti i moram priznati da sam malo ponosan na njega  ;D - ima u njemu okretnosti više nego što sam očekivao, a sa spuštenim flaperonima može jako sporo...
sve u svemu jako zabavan avion za letenje..


Odg: letimo i mi u ivanic - gradu

Reply #10
pozdrav dečki,
 dobar je Fokker Triplane, ima brdo snage za izvlačenje.
 meni se sviđa i kao model za radit.
 

Odg: letimo i mi u ivanic - gradu

Reply #11
ovo je u stvari drugi pokušaj izrade Fokkera, prvi je bio obložen debelom Pevecovom folijom, pa se pokazao preteškim za elektro. sad čeka konverziju u metanolca, al još će malo pročekati...

Odg: letimo i mi u ivanic - gradu

Reply #12
Gdje si skinuo nacrte za fokkera, zakon je
Da li se negdje može nabaviti nacrt ili skica sa dimenzijama za gee bee
Karlo. 098-711-540, Sisak