Skip to main content

Topic: Prvi RC uradak (stirodur) (Read 8211 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Prvi RC uradak (stirodur)

Reply #16
Mrak uradak odn. avijonček! Pa ak imaš tak lepe aeroprofile na krilima i na repu, zakaj nisi napravili i na poprečnim krlicima kaj drže gornje krilo? Simetrični aero profil, kaj ne bi avijonček onda imal manji drag?
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Prvi RC uradak (stirodur)

Reply #17
Hvala, u pravu si, popraviti ću to na idućem. Nego jesi li ti vidovit  :D ??? Nevjerojatno baš se sad spremam rezati taj dio. Stavim kasnije fotku aviona po dijelovima...

Odg: Prvi RC uradak (stirodur)

Reply #18
Evo i fotke Ultimate - Kita
nekaj kemijam da bi na ovog stavio servaće unutra pa mi se s tim mjenja i sam monoglok(ovo na slici od stiropora je samo za probu).
A u planu je i jedan u kombinaciji izo-flor(tijelo) i stirodur(krila).


Odg: Prvi RC uradak (stirodur)

Reply #20
Odavno niko nista nije pisao na ovom postu ja sam poceo raditi ovaj model pa me interesuje ima li ko da je vec zavrsio i vozio ovaj model ????

Odg: Prvi RC uradak (stirodur)

Reply #21
Da, ja ga vozim mjesec dana i model je OK, lako upravljiv ali i osjetljiv na vjetar. Sve u svemu zadovoljan sam sa modelom i letnim karakteristikama i zahvalan kolegi Kingu koji mi ga je narezal!!!

 

Odg: Prvi RC uradak (stirodur)

Reply #23
Bravo majstore, odlično ti izgleda Ultimate. Moj prijedlog ako ga već nisi nemoj ga bojati nego ga obuci u foliju.

I kod mene se malo radilo, nekak mi žao razbit mog Biplane-a, pa sam odlučio napravit neki drugi za učenje:

- Citabria
prva verzija (monoblok-stirodur)mi je ispala malo preteška, letio nekih 10-15 metara lagano prema dolje. :(
druga verzija - kombinacija trupa od stiropora, bočne strane izoflor, obučeno u 40 mikronsku foliju rezultiralo je puno lakšim avionom. Ispala za moje pojmove prebrza jurilica, rezultat 2 leta i 2 ubijena propelera.
Citabria uglavnom preživjela, dala se popravit za 10-20 min. posla.
No privremeno odustao od nje, napravit ću istu takvu kad naučim malo bolje letjeti.

- EzFly
moja verzija  :)  Treba mi jedno popodne u miru da ga završim ali nikako da dođe na red...pitanje trenutka...  ;)

- Lil Ripper
sve izrezano ali nikako ga staviti na kup...isto pitanje tenutka...  ;)

- nova verzija Ultimate-a u izradi - bit će sav od profila kao na slici + prozirna kabina + dosta toga(on će pričekati zimu)...

a za nedovršenost svega toga kriva su 2 Zagija, koja ganjam, razbijam i popravljam kad god stignem...  8)

Odg: Prvi RC uradak (stirodur)

Reply #24
Fino svaka cast  ;)

Nego daj mi reci molim te od kud ti stirodur od 4 mm...gdje ima za nabavit u zg i koja je cijena
....jedini stirodur koji sam vidio u bauhausu brijem su bile dvije sljepljene ploce (narancaste )od po 2 cm, znaci 4 sveukupno. (ploce su tak ljepljene da se valjda slazu ko puzzle kad se nekaj gradi)

Odg: Prvi RC uradak (stirodur)

Reply #25
Hvala,  ;)

nisu to ljepljene ploce od 2 + 2 cm negu su tako rezane (falc)pa izgleda ko da su dvije al je jedna,
a 4 mm nečeš naći nigdje. Ja si ih režem na cnc-u.