Skip to main content

Topic: glinamol? (Read 2697 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

glinamol?

pozdrav svim forumašima,bacio bi se u izradu jedne jedrilice 1.8 metarske nesto takvo i sada onaj dio u sredini sam mislio oblikovati pomocu glinamola(kalup) i onda na njega staviti bocu plasticnu i onda u vrucu vodu,pa bi se plastika oblikovala premat om glinamolu i model se nikad ne bi potrgao a i ujedno bi bio lagan kao i onaj od stiropora a da ne govorim za mogucnosti prozirnog modela i stavljanja ledica unutra show na zemlji pa me zanima da li bi takvo sto bilo izvedivo ili sam pretjerao s mastom? zahvaljujem svima

Odg: glinamol?

Reply #1
U potpunosti izvedivo samo sto bi umjesto vruce vode trebao koristit onaj industrijski fen za skidanje boje..

Ja razmisljam o necem slicnom, ali cu kalup raditi od staklenih vlakana i epoxidne smole..

Odg: glinamol?

Reply #2
ma premekana je boca...to bi se savijalo brutalno kaj vam je :-\

Odg: glinamol?

Reply #3
Nebi kada se smanji boca na temperaturi, sigurno... ali opet, radije fiberglass

Odg: glinamol?

Reply #4
radije koristi obični gips.
glinamol ti popuca ako je predebeli.
i ako ga staviš u vodu ziher puca.

 

Odg: glinamol?

Reply #5
ja sam za ASW-28 kabinu napravio kalup od modelarskog gipsa:
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: glinamol?

Reply #6
u hvala vam na svim komentarima =) ovo za fen je super jako super ideja .aha a taj gips modelarski kako se on radi? je li skup? mislim ja sam onako totalni pocetnik i ne znam kako bi to neslavno zavrsilo  :'( :o :( @klimgonac kalup izgleda PREBRUTALNO =)

Odg: glinamol?

Reply #7
ma taj gips u bauhausu kosta cca10kn za 2 kg. ja sam imao originalnu kabinu, jos dodao rubove od deprona i onda u nekoliko navrata zamijesao gips i ulio unutra. otprilike konzistencija i gustoca jogurta tako da se stigne gips rasporediti prije nego stvrdne. jedino je ova kabina toliko velika da ni 2kg nije bilo dosta   :D

i to je to. jednostavno.
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.