Skip to main content

Topic: Folije za presvlačenje (Read 25856 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.



Odg: Folije za presvlačenje

Reply #18
bas sam ovih dana oblacio model u jeftinu samoljepljivu foliju i to zato da ustedim posto mi je plan doticni model remontirati posto je precvrst i pretezak za moj ukus. kad ga olaksam oblacit cu ga u termofoliju.

11 kuna metar, super se lijepi na sve, malo je teza, ali na raspon od skoro 1,5 metara i svu bespotrebnu tezinu nisam se puno sekirao radi toga.

ovo krilo ima 146 cm raspon i obuceno je samo odozgo, dolje je bojano crnom bojom. razlika tezine prije i nakon oblacenja i dodavanja sheme je nesto manje od 60 grama.


ovak izgleda cijeli model. ne mogu reci kolika je razlika u tezini prije i poslije posto sam izbacio oko 1/2 kg ojacanja iz njega, a bio je i mastan pa sam sa pastom od pudera i acetona izvukao masnocu iz drveta pa se i tu nesto izgubilo.



kum mi je nekoc radio u grafickoj firmi pa mi je od tamo donio raznih folija na kojima pise da su profi. probavao sam sa njima, ali se nisu pokazale upola dobre kao ove najjeftinije od 11 kuna za metar i koje su made in germany. folija se zove d-c-fix.


struja zakon, nitro USTAV

Odg: Folije za presvlačenje

Reply #19
Je eevan, lijepe boje i ok je ako se lijepi na foliju ili balzu.
Malo je teška i dosta slabo drži na stiroporu, imam ih par varijanti a zadnju sam koristio na zebragiju  :) .



Folija se može naći u Bauhausu ( Konrad Hornschuch AG, d-c-fix )

Odg: Folije za presvlačenje

Reply #20
Pitanje, ja sam tražio folije u Bauhausu na Jankomiru ali cijene nisu bile niti blizu 11Kn, nego oko 30ak, pa sad
di se može ta folija kupiti za te novce?
Zadnju foliju sam kupio danas u KEMOBOJI u Aveniji Dubrava koja je 45cm širine i 16.50Kn po metru dužine.

LP

Odg: Folije za presvlačenje

Reply #21
Nitko nije napisao da je 11kn u Bauhausu vać da se može naći u Bauhausu možda eewan zna gdje ima jeftinije od 20-30kn.

Odg: Folije za presvlačenje

Reply #22
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters

Re: Odg: Folije za presvlačenje

Reply #23
Pitanje, ja sam tražio folije u Bauhausu na Jankomiru ali cijene nisu bile niti blizu 11Kn, nego oko 30ak, pa sad
di se može ta folija kupiti za te novce?
Zadnju foliju sam kupio danas u KEMOBOJI u Aveniji Dubrava koja je 45cm širine i 16.50Kn po metru dužine.

LP

Narodne novine. Ima jedan thread koji sam ja započeo, tamo je popis dućana sa tim folijama

Odg: Folije za presvlačenje

Reply #24
Meni se ta traka isto pokazala dobrom.Njom obljepljujem sve i ima je dosta.

Odg: Folije za presvlačenje

Reply #25
d-c-fix folije po 11 kuna ima u ivanicu u elekto centru petek: http://www.ecp.hr/ecp-prodavaonice

i meni se svidja ova spomenuta traka za raditi s njom, ali je preslab izbor boja, a netko je vec rekao da je crvena u stvari narancasta. jos jedan problem je da sa njom posao obljepljivanja traje cijelu vjecnost ako se zeli biti uredan.

evo zadnja dva rada koja sam obljepljivao u selotejp. na dvokrilcu je ulozeno malo truda, a na migu daleko vise pa se vidi i razlika.



struja zakon, nitro USTAV

Odg: Folije za presvlačenje

Reply #26
Bio danas u KIK-u, nema trenutno samoljepive folije nikakve.

Veli curka koja radi tam da im roba stiže svaki tjedan, ali doslovno ne znaju što dolazi dok ne otvore kutije :D
Dakle, čujemo se idući tjedan.


Odg: Folije za presvlačenje

Reply #28
Propade biznis oracoveru :)

Super ti to ispada, fen je na najjace postavljen ili?
Da li moze sa obicnim?

Odg: Folije za presvlačenje

Reply #29
Ne može sa običnim fenom i da, fen za skidanje boje je postavljen na maksimalnu temperaturu. Iz tog razloga je potrebno brzim pokretima prelaziti preko folije da se ne progori.
Iskreno i meni se desilo u početku dok nisam skužio kako se radi da progorim.
''Samo jednom se ljubi, sve je ostalo praksa''.  :D