Skip to main content

Topic: Multiplex EasyStar,pitanje (Read 3598 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Multiplex EasyStar,pitanje

Za pocetak pozdrav svima,zovem se Tomislav.Polako ulazim u svijet ovog hobija,imam jedno pitanje u vezi ovoga modela vidio sam da se pocetnici upucuju u nesto jednostavno poput ovoga..

http://www.der-schweighofer.at/artikel/52593/bk_easystar_white_edition_1370_mm_multiplex

Zanima me za ovaj easystar,koliko sam uspio procitati on dolazi u kitu samo sa motorom,bez ostale elektronike (servo,esc) ?
Ili je sve vec u kitu osim stanice,prijemnika i baterije ?

Hvala !!

 

Odg: Multiplex EasyStar,pitanje

Reply #1
Da, ja sam dobio motor (sa četkicama) i prop. Ostalo moraš naručiti pa ti savjetujem da i motor drugi naručiš, bez četkica naravno (Brushless)
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.


Odg: Multiplex EasyStar,pitanje

Reply #3
Hvala na odgovorima !!  :)

Odg: Multiplex EasyStar,pitanje

Reply #4
Imam jos jedno pitanje,pa cu ga postaviti ovdje da ne otvaram novu rubriku bez veze... Stigao mi je punjac i baterija za master cp radi se o ovome.

Punjac : http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__7028__Turnigy_Accucel_6_50W_6A_Balancer_Charger_w_accessories.html

Baterija : http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__21334__ZIPPY_Compact_1000mAh_3S_25C_Lipo_Pack.html

Sad me zanima u vezi ovoga punjaca i baterije ?? Lipo Storage Opcija
Koju amperazu izabrati za navedenu bateriju o.5 ili max opcija 1.0 A ?? dalje us nastavku te opcije mi ostaje 3S 11.1 V kao sto pise na bateriji ??
Jos nesto kada uspijem namjestiti sve parametre na punjacu i kada startam Lipo Storage,kako cu znati da je to odradeno,samo ce stati ?? ili moram napraviti capacity cut off da samo stane ??

Bio bi zahvalan ako netko ima volje da mi odgovori,da budem iskren neznam jesam li cak dobro i pitanja postavio !! Hvala Tomislav

Odg: Multiplex EasyStar,pitanje

Reply #5
Max discharge za taj punjač ti je 5W. Što znači kad bateriju staviš na storage mod, ako ju treba prazniti max struja će za 3S bateriju biti oko 0,5A. Ako ju treba puniti možeš ići na 1 A.

Ukratko staviš u storage modu na 1A i punjač će sam odraditi što i kako može.

Kad je gotov sam prekine - možda i svira - ne znam.

Prije nego što skineš bateriju provjeriš stanje pojedinih ćelija - ima tamo neki gumb s kojim listaš kroz paramtere.

Btw - imam jedan EasyStar II pa ako hoćeš možeš probat letit s njim.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Multiplex EasyStar,pitanje

Reply #6
Hvala ti na odgovoru,bilo je bas onako kako si rekao !!
Sto se tice letenja neznam sta da kazem,velika ti hvala i za to mozda i prihvatim jednog dana kada nebudem bio opasan za sebe i okolinu !!  ;)

Odg: Multiplex EasyStar,pitanje

Reply #7
Nemaš brige, spojimo dva radia u učenik/učitelj i letiš koliko ti srce želi.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Multiplex EasyStar,pitanje

Reply #8
pozz svima,opet jedno pitanje narucio sam si nitro buggy pa me zanimaju svjecice (glow) primjetio sam da ih ima svakavih vrsta npr... tople,hladne ? sta to u biti znaci ako mo moze netko objasniti ? I dakle jos jedno pitanje,mora li se nitro motor prije samoga starta grijati ?? hvala...


Odg: Multiplex EasyStar,pitanje

Reply #10
Hvala....  ;D


Odg: Multiplex EasyStar,pitanje

Reply #12
hvala na brzom odgovoru,problem je bio u glow plug-u.... :D

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.