Skip to main content

Topic: Brzina isporuke HK Global? (Read 3717 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Brzina isporuke HK Global?

Kakva su vaša iskustva s narudžbama sa HK Global skladišta?

Evo sa supporta, na moje opće iznenađenje, saznajem da su "no tracking" paketi brži naćin isporuke naspram "tracking" (skupljih) paketa...

Quote
For this order 2008782691, It was posted on 5/03/2014 via International (Registered) Air Mail with 6 to 39 business days transit time. You may track it also by using this tracking number RQ215405974SG through this link: http://www.singpost.com/index.php
 orders 2008760684 and 2008759829, It was posted on 4/03/2014. There is no tracking number because you have chosen Standard (No Tracking) Mail. The transit time of that is 2 to 21 business days.

Odg: Brzina isporuke HK Global?

Reply #1
Ma taj estimate ti ništa neznači. Uvijek iskoče neke nove godine, zabrane slanja baterija, promjene dostavljača, kaos u skladištu i sl. Uglavnom se na 10 narudžbi 3 otegnu iz razno raznih razloga. Ja sam od tih jeftinih dostava (sa i bez trackinga) doživio da dostave u roku od tjedan dana, a neke sam čekao dva mjeseca.

Uglavnom, prilikom narudžbe pokušaj napraviti mentalnu vizualizaciju svega što će ti trebati za neki projekt jer najgori osjećaj je čekati nešto mjesec dana da bi na kraju skužio da ti fali neki adapter od 50 centa. I onda opet čekanje od mjesec dana.

Ovaj hobi ti se sastoji od 10% letenja, 20% slaganja i 70% sjedenja na pragu i čekanja poštara  8)

Odg: Brzina isporuke HK Global?

Reply #2
Slažem se o postocima potpuno, s time sa je u fazi početne nabave omjer 5% vremena odabir i naručivanje komponenti, 15 % razgovor s online chatom prodavača i po 40 % provjera stanja na trackingu i čekanje poštara...


Sent on the road from my iPhone feat. Tapatalk
Multirotor FTW!

Odg: Brzina isporuke HK Global?

Reply #3
daleko od ovoga sam ja u tome zaglibio, valjda se iskustvo ne broji u postovima :D

imam preko 15 narudžbi u HK-a i iz eu i iz global (HongKong, Fiji, Singapur) još od 2009, i jos stotine sa drugih stranica, brzine su tu negdje, ali u prosjeku, sa HK global je dosta sporije od drugih "global" stranica.

Izgleda da HK koristi "announcement" kod poštanskih ureda.
Nakon što je narudžba "printed" oni težinu paketa mjere, šalju pošti primaoca i dobijaju tracking kod od pošte, a isporuka iz skladišta od poštanskog ureda na špediciju traje dok se ne napuni kontejner.

Tako stvari na skladištu mogu bit i po mjesec dana, a da nisu u Backorderu već stoji da su poslane, samo čekaju da im se napuni kontejner da imaju veće premije od pošte...

Problem u svemu je 48 sati za slanje koje garantiraju, a ne ispunjuju, već varaju ljude, pa se zna dogodit da već 3 od 7 pošiljka sa globala do mene putuju preko 2 mjeseca.
Garancija svih tih pošta je max. 31 dan na sve vrste pošiljki + nekih 20% za blagdane - za cijeli svijet.

Zadnjih 7-8 mjeseci se sve usporilo, a njihov support onemogućava da se ikome žališ i prijaviš išta, ili bar mi objasne 48 satnu garanciju.

I dalje stoji pitanje koliko znate o tome da "no tracking" dolazi brže od "tracking" pošiljki.
Do sad sam sve tracking imao, pa neznam za uspoređivat. Sad sam naručio 3 pošiljke od jednom, 2x "no tracking" i 1 "international tracking", pa da imam šta za uspoređivat :)

Odg: Brzina isporuke HK Global?

Reply #4
Moje iskustvo sa HK International(Global),jedan paket je stigo za za 10 dana,dok sam sam iduči paket čekao ravno mjesec dana,znači varira im.Svi paketi su imali tracking broj,bolje je da imaju jer ako se slučajno nešto desi ,stvari se lako pronađu ili garantiraju nove ako se nepronađu .A ovo sa čekanjem na duže vrijeme je  valjda kako napune kontenjere i šalju za Europu sve zajedno sa ostalim paketima.

Odg: Brzina isporuke HK Global?

Reply #5
Momci, jel zna itko otprilike koliko je cekanje za "air parcel" posiljku?
Znaci ne onaj najjeftiniji shipping iz Kine za 3$ već onaj za tridesetak?

Odg: Brzina isporuke HK Global?

Reply #6
Hk internacional, vec tjedan dana od dobivenog tracking numbera, nikakvog pomaka, stovise tracking number uopce nije registriran

RP400438849SG

Odg: Brzina isporuke HK Global?

Reply #7
Kažu da SG pošta šalje pakete prema nama 2 puta mjesečno.
Ako paket stigne na poštu u pravo vrijeme ide sljedeči dan, ili ako stigne u krivo vrijeme čeka 2 tjedna...

Broj sam dobio 28.10.:
7.11.2014. 15:27:00
SINGAPORE
SINGAPORE S05
Insert item into bag
10.11.2014. 14:20:24
CROATIA
ZAGREB 10003
Receive item at office of exchange
10.11.2014. 17:12:38
CROATIA
ZAGREB 10003
Insert item into domestic bag
10.11.2014. 20:53:58
CROATIA
10705 Zagreb LK
Receive item at location

Odg: Brzina isporuke HK Global?

Reply #8
Ja sam sa SG poštom uvijek imao dobra iskustva, u cca 10tak narudžbi s njima paket je u roku 10 dana max bio u Singapuru i 10 dana poslije u HR. Znao sam paket dobiti za 10 dana,, nikad nisam čekao dulje od 3 tjedna.

Što se tiče kineske pošte, moje iskustvo je da su se puno promijenili i to nabolje. Većinu robe naručujem sa Aliexpress.-a, vrijeme čekanja je u prosjeku 2 (u većini slučajeva) do 3 tjedna max što je po meni za 5 s obzirom da je na 90% stvari poštarina bespla i preporučena.

Odg: Brzina isporuke HK Global?

Reply #9
Hmm, niste me bas shvatili; pitao sam bas za Air Parcel slanje iz international skladišta (38$ ako se ne varam) :)

Odg: Brzina isporuke HK Global?

Reply #10
Ja sam 8.11 naručio 2 paketa jedan paket je sa EU skladišta i stigao je jučer s time da sam ja na otoku pa kasni dostava jer je u Rijeci bio 14.11 znači super brzo


ovaj drugi sa globalnog znači 8.11 i ništa još se ne može ni pratiti, katastrofa poslano :


http://ips.posta.hr/IPSWeb_item_events.asp?itemid=RP400478785SG&Submit=Submit



Shipment


International (Registered) Air Mail 751g - 1kg US$18.99


Leti samo leti :-)