Skip to main content

Topic: Samogradnja F16- pomoc (Read 2845 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Samogradnja F16- pomoc

Trebam jednu malu pomoc gleda nacrta i dimenzija ploče deprona. Naime dimenzija ploče je 1*0,5 m,   a dimenzija aviona je 1,04   i  0,74 m.

Gledajući nacrt izgleda mi da se trup reže iz jednog komada. Da li ste kod samogradnje kupovali veće ploče deprona ili se neki djelovi mogu zalijepiti ( krila)?

Zahvaljujem na odgovoru.

Odg: Samogradnja F16- pomoc

Reply #1
Pretpostavljam da govoriš o najvećem dijelu, tj trup  sa krilima.
Možeš to jednostavno prepoloviti na nacrtu pa onda ta 2 dijela spojiti.
Ja sam nekad radio od 2 dijela uzduž, a nekad popreko, kako ti paše, mislim da ćeš ovdje raditi popreko zbog dužine ploče.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Samogradnja F16- pomoc

Reply #2
Tako je govorim o trupu. A kako rijesiti onda problem spajanja ove šipke što drži krila, s čim ij učvrstiti? Pretpostavljam da ona ide također iz dva dijela ( svaka za svoje krilo).

Odg: Samogradnja F16- pomoc

Reply #3
pa kasnije, urežeš u krilo kad ga slijepiš u 1 komad, šipku ne dijeliš nikad. Lijepiš sa epoxyem 5 minutnim

Sent from my GT-I8190N using Tapatalk

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Samogradnja F16- pomoc

Reply #4
uostalom, skini si onaj dokument iz teme modelarstvo-kako početi i sve ti tamo piše

Sent from my GT-I8190N using Tapatalk

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Samogradnja F16- pomoc

Reply #5
http://www.flyfreak.net/samogradnja/mw-build-logs/ medju prvih par stranica se prica samo o f16 falconu ...
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

 

Odg: Samogradnja F16- pomoc

Reply #6
Pretpostavljam da imaš nacrt kao ovaj moj na slici. Ja sam okrenuo ploče stiropora (onaj što ide ispod laminata, 6mm)kak' sam ti nacrtao i spoio sa papirnatom ljepljivom trakom. Na slici sam razdvoio ploču 1 i 2 samo da bi bolje shvatio o čem pričam.
 Kad izrežeš trup, presaviješ dijelove i tanko namažeš ljepilom i to ti je to (traku možeš odlijepiti kad se osuši ljepilo, netreba ti više).
 Ploču 2 sam stavio na crtu gdje izrezuješ elevon, njega bi i tako odrezao poslje.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Samogradnja F16- pomoc

Reply #7
Zahvaljujem svima na odgovoru. Radio sam po ovom nacrtu sto je Darko zalijepio. Nadam se da cu brzo pokazati uradak :D

Odg: Samogradnja F16- pomoc

Reply #8
Tu smo da pomognemo 8)
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Samogradnja F16- pomoc

Reply #9
Jesi ga zgotovio, kako leti?
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.