Skip to main content

Topic: Letenje FPV-a sa naočalama - ilegalno (Read 3268 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Letenje FPV-a sa naočalama - ilegalno

Ne znam da li ste pročitali...ali u Americi pokušavaju zabraniti FPV sa naočalama....a ako tamo uspiju, brzo će se to raširiti i na nas :(


Tu sve piše:


http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/newsPage.asp



Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Letenje FPV-a sa naočalama - ilegalno

Reply #1
To traje vec dugo vremena, a sada je postalo i sluzbeno.
 
Iovako je bilo pitanje vremena kada ce banati FPV, buduci se hobby popularizirao zadnjih par godina i neiskusni ljudi su poceli raditi gluposti - uglavnom thx to dji

Odg: Letenje FPV-a sa naočalama - ilegalno

Reply #2
Bilo je pitanje vremena kada će se dronovi početi prodavati uz vegetu.Protiv toga se jednostavno nemože.
Sva sreća sa zaostajemo 20 godina za normalnim svijetom tako da ćemo se naletjeti.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''


Odg: Letenje FPV-a sa naočalama - ilegalno

Reply #4
Slažem se sa ZEDom, puno ljudi leti damo gdje se ne bi smjelo, i to ne samo sa multirotorima.
To je taj naš ego, kad se okupe znatiželjnici, a ti baja koji nešto leti...pa glavni na skupu....dok se neko zlo ne dogodi, nedajbože izgubiš kontrolu nad letjelicom a ona se zapuca u nekoga.


Na žalost , mnogi mladi modelari i početnici (ne svi-čast iznimkama koji razmišljaju svojom glavom) se dosta često kur*e u naseljenim mjestima, između zgrada, na šetnicama...sa svojim modelima, ne razmišljajući o tome da niti jedan model nije igračka, već može postati opasan predmet koji je u stanju i ubiti čovjeka.


I onda, kad se neko zlo dogodi, popušit ćemo i mi svi ostali...nažalost.
Primjer je Italija.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.


Odg: Letenje FPV-a sa naočalama - ilegalno

Reply #6
Borise, a gdje sam ja to napisao da samo FPVejaši voze gdje ne bi smjeli?? Svi to rade, NEMAMO PISTU ZA MODELE, HALO :D


Statistički, najveća sranja naprave klinci sa DJI Phantomima koje ne znaju letit a snimali bi ekipu na Trgu i slično. Radi takvih nastaju sranja.

Odg: Letenje FPV-a sa naočalama - ilegalno

Reply #7
:)
Do sada smo bili na rubu zakona, od sada cemo biti izvan :)

Odg: Letenje FPV-a sa naočalama - ilegalno

Reply #8
Jedino ostaje letit u sred šumetine, kao ja  8)


Odg: Letenje FPV-a sa naočalama - ilegalno

Reply #10
Ak sam dobro skužio, na nas koji ne vozimo fpv ovo ne utječe?
Spektrum dx7s i razni modelčeki



 

Odg: Letenje FPV-a sa naočalama - ilegalno

Reply #13
I nevezano sa ovim, prošli mjesec jednom čovjeku kojeg znam došla carina jer ga je netko prijavio da prodaje rakiju. Došla dva auta, izašli oni van, izvadili značke, skoro pretresli cjelu kuću a zbog čega, zbog dvije litre rakije  :o

Pouka
Neće vam ništa bit dok vas netko ne prijavi, zato nemojte raditi sranja po naseljenim mjestima nego odite u prašumu. I pazite da ne ubijete kakvu divlju svinju  :D