Skip to main content

Topic: Srušio se MIG-21 (Read 6360 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Srušio se MIG-21

Reply #1





Quote
@Tomislav Kozacinski snimio je MiG-21 u plamenu iznad Velike Gorice.Ja sam sliku prekadrirao i pomogao da se stvari malo bolje vide



Odg: Srušio se MIG-21

Reply #4
Dobro da nemaju u službi Ca.311 iz doba NDH, mogli bi kojeg reparirat.
 

Odg: Srušio se MIG-21

Reply #5
kaže u jutarnjem: problemi sa stajnim trapom.....pa ovo na slici ne izgleda kao problem sa stajnim trapom...osim ako mu gume gore
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: Srušio se MIG-21

Reply #6
Ranije je drugi Mig imao problem sa stajnim trapom ... sletio iz treceg pokusaja ...



Quote
Iznimno loš dan za HRZ. Prvo emergency situacija u kojoj MiG nije mogao izvući kotač prilikom slijetanja na aeromiting u Zadru. Ovaj incident je sretno završio. Nažalost drugi MiG je imao manje sreće.










Odg: Srušio se MIG-21

Reply #7
Ovaj desni je pao ... 121 ...
... zadnja slika na zemlji!



Odg: Srušio se MIG-21

Reply #8
jel to onaj što je bio u dežurnoj pari prije nego su se vratili ovi iz Ukrajine?
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: Srušio se MIG-21

Reply #9
Neznam, ovaj što je pao je bio na remontu prije 12 godina u Rumunjskoj ... a ovaj kojem je trap zakazao je vjerojatno bio sad, pretpostavljam jer je na novo prelakiran :)

Odg: Srušio se MIG-21

Reply #10
Pao je ev.ozn. 121, a ovaj na slici sa izvucenom jednom gl. nogom je ev.ozn. 135.
Vjerojatno je otkaz stajnog trapa posljedica neceg drugog.
Po plamenu bi se reklo da je bilo problema sa motorom, pa je hidra s te strane otkazala mozda zbog temperature?

Kao problem ce se pokazati papir o produzenju resursa.

Sreca u nesreci je da je izbacivo sjedalo odradilo posao kako treba.

Cestitke pilotu i oruzarima na Plesu!
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Srušio se MIG-21

Reply #11
BTW zivim u Podbreznici, Velika Gorica, prag piste mi je 500m zracne linije, ali nisam cuo eksploziju.
Bilo je cudnih zvukova, motor koji zvuci cudno za miga pa sam izasao pogledati ali vec je proletio.
A vidio sam ih i kad su odletili, kockica, dva sivka i 121.  Mislim da je 121 isao prvi.
Da se nesto desava sam skuzio po sirenama, ali mislio sam da su to glavesine koji se vracaju iz knina.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG


Odg: Srušio se MIG-21

Reply #13
121 nije mogao izvuc trap kod Plesa pa je obisao jedan krug,izvuko ga i u drugom kruzenju prije slijetanja mu se turbina razletila.Tako sam ja cuo.
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Srušio se MIG-21

Reply #14
Hvala puno dečki na informacijama.... :(
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes