Skip to main content

Topic: Srušio se MIG-21 (Read 6349 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Srušio se MIG-21

Reply #15
Lijepo je stanje Pervan opisao 2008.
http://www.youtube.com/watch?v=v8cP7japGvU
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

 

Odg: Srušio se MIG-21

Reply #16
Evo editirana snimka
http://vocaroo.com/i/s1OHG80BqLFh

Mjesto pada
[attach=1]


Dvije su priče: prva je problem sa glavnim stajnim trapom 135ice u Zemuniku - završena sretno.
Druga je priča problem 121 sa nosnom nogom - iz komunikacije sa tornjem i startnom se čuje da je pilot rješavao problem kao da je samo nosna noga u pitanju. Nakon problema sa nogom, krenulo je sa otkazima hidraulike, prvo jedna, pa druga da bi kulminiralo eksplozijom aviona.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24


Odg: Srušio se MIG-21

Reply #18
U prvom prilazu su sa zemlje primjetili da desna noga nije izasla.
Pilot je uvukao dvije koje su izasle, izvukao ponovo, u ponovljenom, znaci drugom prilazu, opet javljaju da desna nije izvucena.
Pilot ponovo uvlaci ove sto su uspjele izaci. Aktivira izvlacenje u nuzdi (prazni N2 bocu direkto u hidro sustav - ima ovdje znalaca migovih sustava koji bi bolje objasnili), ide u treci prilaz, sa zemlje javljaju da su sve noge izasle.
Pilot u pratnji (vitez 11) potvrdjuje da je stajni trap izasao u cijelosti. Nakon par sekundi isti javlja da se avion srusio a pilot se uspio izbaciti.
Tak sam ja shvatio onu snimku.
Ja sam cuo ta dva preleta, isao sam vidjeti sto je jer mig nije zvucao kao da je u spustanju, a i nije bio jer je bio u preletu.
Nisam do sada cuo za izvlacenje stajnog trapa u nuzdi na migu.
Desavalo se na pilatusima, uglavnom zbog neiskustva pilota, a prepoznaje se po tome sto vrata stajnog trapa ostanu otvorena, Tome sam jednom svjedocio. I u takvim slucajevima ide istraga.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Srušio se MIG-21

Reply #19
Po meni ništa strašno se nije dogodilo ali se dogodilo......


Čestitke pilotu i njegovom binomu u pratnji.
Dečki svaka čast.






Srušio se MIG-21

Reply #20
Priduzujem se cestitkama. Smirenost i velika hrabrost bitno da je dobro sve proslo te da nema ozljedjeni.
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Srušio se MIG-21

Reply #21
Čestitke pilotu , nije nimalo lako iskočiti iz mlaznjaka i to sa ovako male visine.... 8)...ali držim da je došlo vrijeme zamjene ovih ''staraca''.Znam da je svaki avion ''nov'' dok se servisira i dok ima dijelova,ali ipak što je preslano ni mački nije drago... :'(
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Srušio se MIG-21

Reply #22
Pretpostavljam da kad je aktiviran N2, za izvlacenje kotaca u nuzdi, od pritiska popucale hidro instalacije i kako sve na Migu prolazi blizu vruceg motora hidro ulje se jednostavno zapalilo.
Kad je ostao bez hidraulike + pozar u motornom prostoru jedino sto je mogao (i napravio) je usmjeriti letjelicu prema nekoj livadi i "napustiti avion".


Sva sreca da je prosao bez ozljeda jer KM1 tzv. kičmolomac, nije poznat po blagotvornom djelovanju na pilota. Pogotovo ne na rubu parametara iskakanja.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Srušio se MIG-21

Reply #23
Evo sazetka izvadjenog iz clanaka Jutarnjeg
http://www.jutarnji.hr/-zao-mi-je-ljudi-kojima-sam-pokvario-dan-kad-im-je-moj-mig-tresnuo-ispred-kuce----/1211497/



Iznad Tounja u 14.35 na 4500 metara, taman smo preskakali jedan oblak, kad mi se upalila signalizacija opasnih režima na T10 tabli, koja pokazuje što ne valja, pa vidim pad pritiska u hidrosustavu. Tada sam znao da nešto neće biti kako treba i rekao vođi da idemo što prije na ispod 2000 metara i brzinu smanjujemo na 500 km/h.
Čim sam ugledao pistu, krenuo sam smanjiti kut, išao sam na Čiče da izbjegnem Veliku Goricu i naselje, što bih inače trebao obletjeti. Tada još uvijek ne razmišljam da neću sletjeti. Pokušavam izvući trap i s tim malim pritiskom dobivam signalizaciju da su vani desna i prednja, tražim od kolege da mi potvrdi lijevu, pa od tornja isto. Nisu vidjeli desnu. Aktiviram busterni, pomoćni pritisak i uspijevam spustiti desni. Potvrđuje mi kolega da je vani. Ja kažem OK. Mislim ići odmah na slijetanje, na 600 metara sam.
U istom času pali mi se signalizator opasnih režima, alarmira mi se busterni sistem, ali treba mi samo 15 sekundi da sletim, samo da ga ispravim i dolje sam. Ali čujem strašnu eksploziju u motoru, upalilo mi se sve što je moglo u kabini, obrtaju su pali na nulu, avion je krenuo prema dolje. Znao sam da je to to, da padam.
A ostala mi je samo sekunda do iskakanja. Palicu sam povukao na sebe i udesno koliko sam mogao. Vidio sam da sam prešao cestu. To znači da sam prešao tih 500 metara i ostavio kuće u Lomnici iza sebe i da sam mogao iskočiti. Samo to mi je bilo bitno. Iskočio sam. Digao glavu, vidio da se padobran napuhnuo, i za 2,5 sekundi već bio na tlu. Avion je pao 50 metara od mene.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Srušio se MIG-21

Reply #24
Svaka čast pilotu, odlučno i brzo je postupio.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis