Skip to main content

Topic: Problem u ESC ili ? (Read 1417 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Problem u ESC ili ?

Evo društvo imam jedan problem.

Nemam baš iskustva s tom elektronikom i nov sam u svemu tome pa ... pomozite ako znate i imate volje,  :(
Imam T-rex 550 i gore je originalni Align 70A Brushless ESC(Governer Mode) RCE-BL70G u kombinaciji
sa CC BEC PRO V2 20 A 12 S i sve je do sad radilo super.

No odjednom na zadnjem letu je odjednom počeo, trokirati na sekundu, sekundu i pol, kao da ga prebaciš na HOLD i onda opet nazad na IDLE 1
gdje opet normalno radi  i tako... Uspio sam se spustit fala bogu bez kršenja....,

Sad kad ga ponovno pokušavam pokrenuti, kad prebaci sa HOLD na IDLE 1 i motor drnda lijevo desno  u mjestu po par milimetara,
kao da nezna u koju stranu da krene.... Ako ga ja rukom zavrtim i okrenem u pravu stranu, on ponekad i nekako pokrene, tada zavrti i skoro
da postigne okretaje i opet ugasi, pa opet nakon sekundu, dvije pokrene, vrti, pa opet ugasi i tako onda stalno u krug...

Do sad nisam imao ovakvu situaciju, a nažalost, nemam baš ni previše iskustva s tim....

Jel' imao neko od vas ovakvih situacija i u čemu je problem?

U ESC- u ili ?
Jel se to da popravit, preprogramirat ili kaj ?  :(

Ili jednostavno moram kupit novi ESC ili?


Help please ?

Odg: Problem u ESC ili ?

Reply #1
Ili ti se odlemio jedan konektor od motora (provjeri mozda je samo slabi kontakt) ili je prdnula jedna faza na regleru.
Cest problem kod Align reglera.

Provjeri prvi da se nije program zblesirao pa ti je kut promjenio. Probaj prvo resetirati regler na tvornicke postavke.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Problem u ESC ili ?

Reply #2
a evo čuli smo kasnije se telefonom :)


Ali evo opet ipak zvanično , ovako preko  foruma  ...


VELIKO HVALA Igore, na savjetima, probat ću, pa ću vidjet jel nešto od toga !