Skip to main content

Topic: SBUS  (Read 4474 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

SBUS

rijec je o taranis stanici i x8r reciveru
ako spojim nazu putem Sbusa dali ostalih 6-7 kanala mogu koristit za nesto dr npr pitch gimbala okidanje fotka na kameri itd?




Odg: SBUS

Reply #1
Mislm, zasto ne?




Odg: SBUS

Reply #2
neznam do sad nisam koristio sbus opciju a treba mi vise kanala pa gledam koje opcije imam na raspolaganju i kako to funkcionira

Odg: SBUS

Reply #3
Mozes uparit i takva dva recivera, pa dobiti 16 kanala!


Odg: SBUS

Reply #5
Nema kod taranisa koji je kanal za sto! Svaki kanal se isprogramira za bilo sta i mogu se bindati 2 prijemnika i sljaka s punih 16 kanala!

Cak se da staviti jos jedan modul na taranis i onda ide gore 4 recivera, pa imas 32 kanala!


Odg: SBUS

Reply #7
to je onda to, sbus aileron elevator throttle rudder i imam jos 8 kanala za ostale sitnice   :)

Odg: SBUS

Reply #8
vas dvojica se niste bas razumili.

originalno pitanje je ako spojis SBUS na nazu, da li ti ostaje 7 PWM kanala slobodno za druge stvari, jel to to?

Moguce da cak i da, ne pise eksplicitno nigdje koliko ja nalazim da li se PWM izlazi gase ako koristis SBUS, moguce je da rade paralelno, sto bi tebi bila premija. u tom slucaju bi morao malo reprogramirati na Taranisu koji PPM input komandi na koji SBUS kanal ide, PWM izlazi su fixni kanali na prijamniku 1-8, tako da inpute komandi preraspodjeli na recimo PPM kanale 9-16 na stanici (koliko ti vec treba), a na 2-8 si nastimaj za ostale sto vec trebas u PWM modu, kamera i to.

Odg: SBUS

Reply #9
originalno pitanje je ako spojis SBUS na nazu, da li ti ostaje 7 PWM kanala slobodno za druge stvari, jel to to?
[/size][/color]
[/size]storm da bas to je pitanje [/color] :)


Odg: SBUS

Reply #11
Znaci prvih osam kanala je preko sbusa i ide na nazu, a drugih osam ide direkno na uticnice na reciveru od 1 do 8, ali su to sada kanali od 9 do 16 ;)

Odg: SBUS

Reply #12
pogledam hvala coljo ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: SBUS

Reply #13
ti imas taranis? kako si zadovoljan s njom


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: SBUS

Reply #14


Imam taranis i prezadovoljan sam!

Kvalitetna koda kosta 500eura, a mogunosti pet puta vece nego na stanicama od 2000 eura!

Da je bolje, nebi valjalo ;)

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.