Skip to main content

Topic: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija (Read 62057 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #255
Ok, djelomicno ak ne i potpuno si u pravu, ali ovaj servis izvan garancije me podsjeca na frendovu situaciju s laptopom i krepalom maticnom za isti. Laptop vrijedio 5k a maticna dosla 6k  :D  Pa ti popravljaj


Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #257
Ok, djelomicno ak ne i potpuno si u pravu, ali ovaj servis izvan garancije me podsjeca na frendovu situaciju s laptopom i krepalom maticnom za isti. Laptop vrijedio 5k a maticna dosla 6k  :D  Pa ti popravljaj

Pa otprilike tako se to kod nas zna desiti, ali znajuči DJI i da treba promjeniti cijelu ploču sigurno neće biti skuplja od cijelog phantoma, pogledaj recimo Inspire kameru/gimbal, ak tresneš i uništiš je da se ne može popravit, Kopterworx je ima za 540Eur, što i nije tako puno s obzirom da je to i gimbal i kamera, daleko skuplje je Hero4B i Zen H4-3D recimo, a gimbal i kamera sa Phantoma2 Vision plus je opet bezobrazno skupa bila (neznam koliko je sad). Znam da bi bilo daleko jeftinije na phantomu 3 promjeniti recimo izgoreni ESC nego cijelu ploču ali industrija ide u smjeru podizanja stupnja integracije, to dakako donosi više prednosti nego nedostataka, konkretno u svijetu UAV najbitnija je manja težina komponenti, ok to što je njima lakše tako i proizvodit, manje kablova/žica/interferencija...
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #258
slazem se s onim djelom manje kablova i zica  ... integracija je zapravo veliki napredak , zao mi je onih koji misle suprotno ...
dx9-xd8-gobac630

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #259
Nema ti šta biti žao ikoga  :)
Fantom je zamišljen i napravljen tako da krajnji korisnik i njegovi rođaci nemaju potrebe gurati šarafcigere u njega iz bilo kojeg razloga.
Životni vijek mu je godina dana (koliko treba do idućeg modela), manje vani, više kod nas, pa zato i jedini oni koji imaju potrebe prčkati po njemu dolaze iz "manje bogatih" zemalja.
Za sve ostale vrijedi pravilo kada nešto ode ili u servis ili kupiti novoga.



Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #262
Ok jurilica vrlo prepoznatljivog dizajna, ne razumijem zašto im je tako teško napraviti nešto drugačije. ::)
S druge strane kamera je katastrofa, moj mob iz 2011 radi bolje snimke - ipak kažu da će finalna verzija imati bolju kameru, nekako sumljam al dajmo im šansu. Gimbal se trese kao lud valjda zbog loše balansiranih propova, ko će ga znati.
Ne znam zašto guraju nešto što je puno lošije od onoga što se već neko vrijeme prodaje.

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #263
to ti  je konkurencija sličan proizvod za manje novaca 

za mene preskupo i jedno i drugo
DJI MAVIC PRO


Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #265
Mudro. Ako tako ostane onda su se izgledom približili klasičnim "kućnim" uradcima ali sa svojom tehnologijom što bi moglo privući i taj dio tržišta. Tahoe Ed kaže da će to biti razvojna platforma za programere. To bi i moglo biti točno jer kako kažu sada će se najveći novac u svijetu dronova vrtjeti upravo oko toga dijela priče.

Guidance: DJI’s revolutionary sensor kit that helps your platform see its environment and recognize when obstacles or other objects are nearby.
 
Ovo posebno veseli jer se očito prilagođavaju zakonskim regulativama. Novi kontroler i da 4 motora i dalje... ;)

lp
Toni

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #266
Vrlo je lako zakljuciti da ce vec vjerojatno sljedeca generacija Inspirea i Phantoma imati real time izbjegavanje prepreka.
Ja mislim i da ce DJI s vremenom razviti kompletan multirotor OS koji ce se koristiti na svim njihovim sustavima (jer ionako se furaju na Apple).

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #267
Evo i ja dobio danas priliku provozati inspire. Iskreno nisam nesto odusevljen letnim perfomansama tako skupe masine. Sjecam se jos davno kad sam letio svoj quad sa Nazom, meni je to nekako ljepse letilo. E sad nije to moje , dali to se treba ustelati, nemam pojma. Drugo kad smo letjeli sa dva kontrolera tako da jedan vozi quad a drugi gimbal slika tog video streama na samom tabletu je koma. Kao da je 3fps i nakon doslovno 20m je pucao video link. Sa jednim kontrolerom je to jos nekako funcioniralo, ali i dalje jako lose. Jel ima neki prijedlog sta bi moglo biti

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #268
Ovako skroz jedno pitanje za multirotor znalce!!!
Vidim da Inspire ima zakosene propelere prema van u lijevu i desnu stranu od par stupnjeva (dakle nisu vodoravno u odnosu na centar letjelice, da tako kazem)

Koje su prednosti i nedostaci navedenog??!!!
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #269
@Sekile,

Na cemu se vrtila aplikacija, android ili iOS? Android nakon zadnjeg updatea ima opakih problema sa lagom i na Inspire i na P3.


Ne znam na osnovu cega ocjenjujes letne performanse doticnog, jer meni je iskreno dosta besmisleno kad ljudi koji jure fpv na minijima ocekuju nesto slicno na doslovno letecim kamerama. Inspire je samo to, to nije kvad za zabavu niti za rekreativno letenje to je stroj kojemu je glavna stvar dostaviti sto mirniju sliku iz zraka i da se uklopi u workflow tipicnih ekipa koje snimaju, jer prosjecni pilot nema pojma o snimanju kao sto niti prosjecan kamerman nema pojma o letenju. Zato duple kontrole.
Sto ti tocno nije valjalo u letu?