Skip to main content

Topic: SU-27 (Read 3788 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

SU-27

Kupljen ovdije na forumu (hvala Tomi), danas planiran prvi let nažalost otkazan zbog vijetra pa sam malo taxirao po parkiralištu starog Lidla.Ako netko ima kakve sugestije, prijedloge i sl. u vezi ovog modela....
http://www.youtube.com/watch?v=m0r_7LnQSfQ
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: SU-27

Reply #1
Najbitnije ti je da provjeris CG bar 100puta, ako nisi 1000% siguran u CG, nemoj niti pokusati poletit!

Odg: SU-27

Reply #2
Ako nije ništa mijenjano na avionu i baterija je prosiječne težine 3S 2200 mAh CG bi trebao biti dobar.
Imao takav model i mogu reći da paziš da ne smanjuješ  previše brzinu u zavojima .Ja nisam pazio :'(

Odg: SU-27

Reply #3
Da, avion je tako konstruiran da nema mjesta za neko veliko micanje CG, po raznim forumima sam gledao gdje bi bio CG i samo na jednom sam našao podatak da je 6 3/8 što bi bilo 161.9mm, EXPO na 40%, aileron 22 gore i 19,5 dole a elevon 9,5 gor i dol.
Dok sam ga taxirao probao sam ga da se odvoji od zemlje i mislim da neće biti problema, lijepo poljeće samo sam morao odustati od poljetanja jer čim bi izašao iz zavjetrine vijetar ga baca na stranu (polomio vrh krila :'( )
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: SU-27

Reply #4
To je znaci bilo na snimci kada je zaronio u pod, mislio sam da si prenaglo skrenuo.

Odg: SU-27

Reply #5
Na ruder (prednji kotač) sam stavio EXPO 65% baš da mi se to nedesi, ali mi je svejedno pri skretanju zaronio na krilo dok nisam skužio koju brzinu podnosi u zavoju, ali me vjetar zeznio kad je otpo vrh krila.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: SU-27

Reply #6
Ja cu samo dodat da pripazis CG, garantiram je je repat!

Odg: SU-27

Reply #7
Dali netko zna točno gdje mu je CG? Ni na službenim stranicama nema nikakvi manual >:( .
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.


Odg: SU-27

Reply #9
Pošto sam 2 komada vozil, i treći se upravo slaže, CG je bil točno na vrhu otvora gdje servo kabel ide u trup. Znači ona rupa koja se skriva sa malim, plavim komadom stiropora. I meni letjeli bez problema sa tom pozicijom Cg-a.....


Zadnja rečenica, riječ grass, početak slova a, meni je tu na svima bil CG....




Odg: SU-27

Reply #10
Ok, još sam na jednom mjestu naišao da je tamo ali ovo iz prve ruke je najpouzdanije. Hvala :)
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: SU-27

Reply #11
Težak za letjet naročito ako nije dobro zbalansiran i ako si početnik
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20