Skip to main content

Topic: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj......... (Read 162812 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #165
Ja moram napomenut da je skoro u svakoj kupnji koju sam obavio preko foruma bila neka mala cakica. Mozda cak i nenamjerna, ali bila je. Popigana krila, nezaljepljen avion kako treba, itd. itd. itd. (znat će vlasnici o čemu pričam :D )

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #166
Ma mislim..I ja sam tako jednog tu kolegu zajebo rekavši da ću sigurno uzet propelere pa se nisam javio..upo sam u neke problem,love nestalo I jebiga,malo neugoda malo obaveze,čovijek lako(rado) zaboravi...zato I postoji kapara
Oprost FrankyCro,nastojat ću se odužit nekako u budućnosti...

Ma nemaš se šta ispričavat, ja stavim na oglas ono za što mislim da mi više neće bit potrebno, ako se proda, ok, ako ne isto ok, ja bi najviše volio da nemoram ništa ni prodati, ali uvijek postoje i neke druge stvari koje čovjeku zapadnu za oko a budžet ograničen. Bio sam loš trgovac priznajem, skoro ništa nisam uspio prodati kao posljedica toga skupilo se viška dijelova za skoro cijeli jedan kopter, između ostalog i ti propeleri su na njemu, pa ću malo da letam s dijelovima koji su trebali biti prodani  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #167
Kupovina stanice
     Pokušat ću opisati kako sam kupovao stanicu. Nastojat ću iznositi činjenično stanje sa što manje emocija.
U modelarstvu nisam nov, imam poprilično staža a i po starosti spadam među starije pa čak i najstarije modelare. Do sada sam imao Futabu F14, Hitec5 i Futabu FC18. Nakon gubitka modela zbog smetnji i otkaza odlučio sam prijeći na 2,4 GHz. Na Njuškalu sam pronašao oglas koji je nudio ono što mi je odgovaralo.

Kontaktirao sam prodavača koji je nudio novu stanicu pod garancijom po cijeni od 549,00 kn uz rok isporuke od 7 dana od datuma uplate. To mi je odgovaralo, naročito rok isporuke pa sam 26.04. izvršio uplatu.

11. 05 poslao sam sljedeći mail:
     Poštovani !
  U ponudi ste naveli rok za isporuku stanice 7 dana. Pošto je prošlo dvostruko od toga zanima me gdje je zapelo i kada se mogu nadati primitku.
  Pozdrav, Josip Piha
Odgovor:
Poštovani
meni je jako žao, ali i sami znate da su naše službe jako spore
Ponovo urgiram.  
       A onda šok. Bruno Šarić, prodavac, poslao mi je mail sa kodom za praćenje paketa po kojem je paket stigao iz Kine u Švicarsku pa u Zagreb na poštu carinjenja.

Sljedeći šok. Pošta od mene pismenim putem traži račun koji ja naravno nemam. Tražim od Brune račun pa ga mailom šaljem i dobivam potvrdu o primitku.
Ponovo čekanje.
Novi šok :   23. 05. stiže paket ali poštar traži 175,69 kn za dostavu. Platio sam jer da nisam stanica se vraća pa bi se pozdravio i sa onih 540 kuna. U paketu  račun za carinska davanja – PDV je zaračunat na cijenu po računu – 116,89 kn plus poštarina od Zagreba do Slavonskog Broda sveukupno kao što sam naveo 175,69 kn.
Naravno iz mene se puši pa upućujem sljedeći mail:
 

      Konačno je stanica stigla. Cijena stanice koju ste naveli na Njuškalu je 549,00. Istu cifru ste mi potvrdili mailom. Toliko sam Vam i uplatio.Na stanicu je obračunat PDV i poštarina što sam morao platiti poštaru ukupno 175,69 kn. Sve to možete vidjeti iz priloženih računa. Navedeni iznos uplatite mi na račun HR *************, Josip Piha, Slavonski Brod, Ulica breza 5

Odgovor:
     Poštovani

poštarina je uračunata u cijenu od 549,00 Kn,  nitko tko je naručio stanicu kao Vi nije ništa plaćao tako da to morate vidjeti sa njima

ja uvijek naglasim ako ima dodatnih troškova

Lp
 Ponovo šaljem mail navodeći da nisam poslovao niskim drugim nego s njim pa prema tome za mene treča strana i ne postoji, da je dogovorena cijena bila 540 kuna I da ne pristajem ni na kakve dodatne troškove.
Odgovor:
Poštovani

nisam naveo nikakve troškove jer ne postoje, carina naplaćuje pristojbe bez ikakvih cijenika , već kako im paše tako da to sa njima morate riješiti

Lp
Zaključke i sud donesite sami. Ovo pišem nakon nekoliko dana koliko toliko smiren, osim kada pogledam stanicu. Vjerujte mi nisam još u nju stavio ni bateriju. Mislim da poslije ovog Bruno Šarić više neće naći niti jednu budalu poput one koju svako jutro vidim u ogledalu. Trdoglav kakav jesam ne mislim odustati. Nije u pitanju novac, spreman sam potrošiti puno više da bih došao do pravde i zadovoljštine
            Josip Piha
Slavonski Brod.

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #168
jozo, ti si u pravu.

Ako se već radi o dropshippng iz Kine, ili barem zemalja izvan EU, to je potrebno naglasiti baš zbog ovakvih situacija.


Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #169
jozo, ti si u pravu.

Ako se već radi o dropshippng iz Kine, ili barem zemalja izvan EU, to je potrebno naglasiti baš zbog ovakvih situacija.

Ja bih posjetio ovog covjeka radi tih novaca. Nije do 170 kn, nego je stvar principa.

Vi ste jedan od onih koji su nasjeli na ovakvo sto.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/prodajaonline2014 Evo brdo oglasa koje covjek ima, i vjerujem da ima poprilicno onih koji dodatno plate carinu, pdv i dodatne postarine, a covjek fino stavi u dzep zaradu za klikanje po web shopovima. 

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #170
Inače, imam dropshipping obrtić. Ali, sve ide direktno s veleprodaja u Hrvatskoj unutar 48h i uglavnom bez avansnog plaćanja.
Puno shopova funkcionira na taj način, pogotovo otkada smo u EU.

Međutim, ovaj lik, kako mi se čini, nema obrt.
Nema jasno definirana pravila.

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #171
Kojih sve kretena ima i pazi ti njega to trebate rijesiti s carinom.
Jozo, kontaktiraj njuskalo podrsku i objasni ukratko o cemu se radi, pa kojih idiota ima.



Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #174
KRIMINALNO!
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #175
Prijavit ga poreznoj, ne radi cinkanja niti bilo čega već radi bezobrazluka...

 

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #176
Primio sam novi mail koji prenosim bez komentara.
rcmodeldijelovi
   
19:53 (prije 7 minuta)
      
Poštovani

vidim da ste se već "pohvalili" na forumu flyfreak, rok isporuke je bio dogovoreno 7-10 radnih dana kao što je vidljivo po broju za praćenje 29.4.2014 zaprimljena narudžba, 8.5.2014. preuzeta, to što je Vama carina naplatila to morate sa njima riješiti jer ja svakome napomenem kada narudžba može biti carinjena, tako da nije u redu da pišete o meni laži i ostalo i sam sam modelar i od toga svega nemam nikakvu korist, jedino što pomognem drugima da provedem narudžbu za njih, kako ne bi ovdje kupovali po 3,4,... puta većim cijenama,

Lp

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #177
Jao evo već polako kipim  >:( Kakvih ljudi ima. Pa da ste htjeli kupovati sa hobby kinga onda to sigurno nebi radili preko neke nepoznate osobe uzeli bi sami. Znači taj čovjek ustvari prodaje stvari koje nema?? Nigdje logike kako možeš prodati nešto što nemaš??? ::)

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #178
Ma lik je ocito clan/lurker na ovom forumu, obican svercer koji mulja ekipu i ako se vec fura na dobrotvora koji pomaze ljudima trebao je navesti da ce carina vjerojatno opaliti dodatna davanja, a ne zavaljati covjeka.
Nigdje u oglasu se ne spominje dropship ili narucivanje izvana.

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #179
dobro da sad znamo i za tog "trgovca"

najbolje kaj jos tebe ide prozivati zato kaj je zajebao.

na onom zigu od poste se vidi datum 23.5. sto je daleko vise od 7 dana od uplate koja je bila 26.4. vec i to je dovoljno, a sa 170 kuna dodatka na cijenu je stvarno previse.

pitaj gospodina bi li on to od tebe otkupio sa tih 170 kuna razlike posto on misli da je to posteno, odgoda isporuke se podrazumijeva. :D
struja zakon, nitro USTAV