Skip to main content

Topic: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj......... (Read 163526 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #180
Malo OT ali unatoč ovoj prijevari kako to da ga nisu trazuli eori broj ?

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #181
klasicna klošarska spika,

"ma ja ti to sredim buraz..."

a kad treba platiti carinu, onda lagano bacanje grbe i spike "to je tvoj problem"

i jos se ovdje ide pravdat, da mu je on u biti pomogao...

show

ustvari, kako bi to nasi portali napisali:

strava na flyfreaku :)

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #182
Malo OT ali unatoč ovoj prijevari kako to da ga nisu trazuli eori broj ?

A zašto bi tražili EORI broj?
Ja sam puno skuplje stvari uvozio, i dalje uvozim na svoje ime iz trećih zemalja i ne traže mi EORI broj.
EORI broj imam, ali nikad me nitko nije tražio.

Lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #183
HM..HM...I HM...
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #184
A što da kažem za moj slučaj .Od   davorvž kupio quad za 2300 kn .To sve ok .Spucao sam ga i prije godinu dana i zamolio ga da mi ga pokrpa i usput da mi stavi neku elekroniku   .Poslao sam mu quad ,gopro 2 i još 1500 kn za neke dodatke i posao .   Od quada  ni q
Prije se je bar javljao sa nekom isprikom  ,a sada  nestao .Ne bi mi bilo teško  potegnut 500km do njega ali nisam siguran ako bi ga našao doma .


Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #185
Malo OT ali unatoč ovoj prijevari kako to da ga nisu trazuli eori broj ?

A zašto bi tražili EORI broj?
Ja sam puno skuplje stvari uvozio, i dalje uvozim na svoje ime iz trećih zemalja i ne traže mi EORI broj.
EORI broj imam, ali nikad me nitko nije tražio.

Lp

Ma u onoj temi dal vam dolaze paketi isto jedan kaže da treba drugi ne, e sad gledam po carina.hr to je obvezno, ugl. manje bitno...

LP, Izvinte svi za OT

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #186
A što da kažem za moj slučaj .Od   davorvž kupio quad za 2300 kn .To sve ok .Spucao sam ga i prije godinu dana i zamolio ga da mi ga pokrpa i usput da mi stavi neku elekroniku   .Poslao sam mu quad ,gopro 2 i još 1500 kn za neke dodatke i posao .   Od quada  ni q
Prije se je bar javljao sa nekom isprikom  ,a sada  nestao .Ne bi mi bilo teško  potegnut 500km do njega ali nisam siguran ako bi ga našao doma .

Ma nemoj se brinut, ne samo da ti je pokrpan nego, sad imaš X8, a kamera nije više GP2, sad je gore GP4 u dolazu. Bit ćeš prvi u Hrvatskoj s takvom makinom. Nema ti ravna samo sačekaj iza izbora u slijedećoj godini, jer se sada radi na predizbornoj kampanji pa se ne stigne poslat Quad tebi.
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

 

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #188
To su ti danas shopovi bez lagera, isto takav ti je i shop
http://www.jeftinjava.com
Sve dolazi izvana ništa na lageru, pa kak ti grah padne u vodu.
Sve u svemu treba se paziti,

Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #189
ma ima toga I po Europi I svijetu također..ta isti slučaj sam opisao u temi dal vam dolaze paketi sa francuskim dućanom
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #190
Kupovina stanice
     Pokušat ću opisati kako sam kupovao stanicu. Nastojat ću iznositi činjenično stanje sa što manje emocija.
U modelarstvu nisam nov, imam poprilično staža a i po starosti spadam među starije pa čak i najstarije modelare. Do sada sam imao Futabu F14, Hitec5 i Futabu FC18. Nakon gubitka modela zbog smetnji i otkaza odlučio sam prijeći na 2,4 GHz. Na Njuškalu sam pronašao oglas koji je nudio ono što mi je odgovaralo.

Kontaktirao sam prodavača koji je nudio novu stanicu pod garancijom po cijeni od 549,00 kn uz rok isporuke od 7 dana od datuma uplate. To mi je odgovaralo, naročito rok isporuke pa sam 26.04. izvršio uplatu.

11. 05 poslao sam sljedeći mail:
     Poštovani !
  U ponudi ste naveli rok za isporuku stanice 7 dana. Pošto je prošlo dvostruko od toga zanima me gdje je zapelo i kada se mogu nadati primitku.
  Pozdrav, Josip Piha
Odgovor:
Poštovani
meni je jako žao, ali i sami znate da su naše službe jako spore
Ponovo urgiram.  
       A onda šok. Bruno Šarić, prodavac, poslao mi je mail sa kodom za praćenje paketa po kojem je paket stigao iz Kine u Švicarsku pa u Zagreb na poštu carinjenja.

Sljedeći šok. Pošta od mene pismenim putem traži račun koji ja naravno nemam. Tražim od Brune račun pa ga mailom šaljem i dobivam potvrdu o primitku.
Ponovo čekanje.
Novi šok :   23. 05. stiže paket ali poštar traži 175,69 kn za dostavu. Platio sam jer da nisam stanica se vraća pa bi se pozdravio i sa onih 540 kuna. U paketu  račun za carinska davanja – PDV je zaračunat na cijenu po računu – 116,89 kn plus poštarina od Zagreba do Slavonskog Broda sveukupno kao što sam naveo 175,69 kn.
Naravno iz mene se puši pa upućujem sljedeći mail:
 

      Konačno je stanica stigla. Cijena stanice koju ste naveli na Njuškalu je 549,00. Istu cifru ste mi potvrdili mailom. Toliko sam Vam i uplatio.Na stanicu je obračunat PDV i poštarina što sam morao platiti poštaru ukupno 175,69 kn. Sve to možete vidjeti iz priloženih računa. Navedeni iznos uplatite mi na račun HR *************, Josip Piha, Slavonski Brod, Ulica breza 5

Odgovor:
     Poštovani

poštarina je uračunata u cijenu od 549,00 Kn,  nitko tko je naručio stanicu kao Vi nije ništa plaćao tako da to morate vidjeti sa njima

ja uvijek naglasim ako ima dodatnih troškova

Lp
 Ponovo šaljem mail navodeći da nisam poslovao niskim drugim nego s njim pa prema tome za mene treča strana i ne postoji, da je dogovorena cijena bila 540 kuna I da ne pristajem ni na kakve dodatne troškove.
Odgovor:
Poštovani

nisam naveo nikakve troškove jer ne postoje, carina naplaćuje pristojbe bez ikakvih cijenika , već kako im paše tako da to sa njima morate riješiti

Lp
Zaključke i sud donesite sami. Ovo pišem nakon nekoliko dana koliko toliko smiren, osim kada pogledam stanicu. Vjerujte mi nisam još u nju stavio ni bateriju. Mislim da poslije ovog Bruno Šarić više neće naći niti jednu budalu poput one koju svako jutro vidim u ogledalu. Trdoglav kakav jesam ne mislim odustati. Nije u pitanju novac, spreman sam potrošiti puno više da bih došao do pravde i zadovoljštine
            Josip Piha
Slavonski Brod.

E di nisam ovo prije vidio. I mene je sredio. I muljao me sat vremena preko maila, ja tražio da vrati novce, on nije htio, ja tražim da mi da račun narudžbe i tracking broj on ništa ne odgovara pa je gospodin ljepo dobio prijavu u poreznu a sutra ide prijava u policiju i u erste banku. A još mu slijedi prijava na njuškalo. Pa nek vidi koga će on veslat.

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #191
Moze li me neko savjetovati sta da poduzmem, naime iz schweighofera sam  narucio i 14.04.2014. i dobio model mustang p 51 ali mojom greskom je dosao modelcic sa stanicom i u dogovoru sa njima odmah sam vratio taj model i zamolio ih da mi posalju drugi model ili da mi se vrate novci. Model je stigao u Austriju i podignut je sa njihove poste i tu sve zastaje, na moje mailove su najprije par puta odgovorili ali svaki put druga osoba i imas osjecaj da oni uopce ne razumiju.Sada vise i ne odgovaraju,probat cu ih nazvati ali se bojim da na engleskom nece ici a njemacki neznam.