Skip to main content

Topic: DANAS PAO Germanwingsov A320 sa 148 osoba !! (Read 8816 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: DANAS PAO Germanwingsov A320 sa 148 osoba !!

Reply #30

Zamisli da taj sustav zakaže i pilot ne može odgovoriti npr nekim manevrom i onda softver preuzme kontrolu nad zrakoplovom (npr ako otkaže jedan motor ili eleron..).Upravo imaš takav primjer u modelarstvu autopilot na modelu aviona "ne shvaća" da je neka kontrola otkazala i u slučaju RH (return home) pokušava zrakoplov okrenuti u željenom pravcu i tu nastaju problemi.
u modelarstvu Ti nemaš hrpu senzora koje airliner ima - za airspeed znam da koriste 2 ili 3 kom. za slučaj da se jedan i li dva smrznu..i ostali senzori su također redunantni, kao i flight Computer - nije samo jedan..dva su... uostalom ovo o čemu ja pričam bi bio EMERGENCY SUSTAV, koji bi se sam aktivirao samo u ekstremnoj situaciji koja se ne dešava tijekom normalnog leta.. Znači ako se tijekom leta desi situacija da se zrakoplov zatekne u nekom neobjašnjivom položaju ili poniranju koje je totalno van svih margina - e tada bi sustav nastupio i preuzeo kontrolu. Znači kao krajnja moguća mjera.. Proguglaj si malo o Predator UAV - projektu pa vidi što je s teh. strane sve moguće i to na platformi koja košta desetinu cijene jednog linijskog aviona.. 


A što se tiče ovog slanja podataka u realnom vremenu u centralu to se u potpunosti slažem s tobom.
[/quote]

Odg: DANAS PAO Germanwingsov A320 sa 148 osoba !!

Reply #31

Zamisli da taj sustav zakaže i pilot ne može odgovoriti npr nekim manevrom i onda softver preuzme kontrolu nad zrakoplovom (npr ako otkaže jedan motor ili eleron..).Upravo imaš takav primjer u modelarstvu autopilot na modelu aviona "ne shvaća" da je neka kontrola otkazala i u slučaju RH (return home) pokušava zrakoplov okrenuti u željenom pravcu i tu nastaju problemi.
u modelarstvu Ti nemaš hrpu senzora koje airliner ima - za airspeed znam da koriste 2 ili 3 kom. za slučaj da se jedan i li dva smrznu..i ostali senzori su također redunantni, kao i flight Computer - nije samo jedan..dva su... uostalom ovo o čemu ja pričam bi bio EMERGENCY SUSTAV, koji bi se sam aktivirao samo u ekstremnoj situaciji koja se ne dešava tijekom normalnog leta.. Znači ako se tijekom leta desi situacija da se zrakoplov zatekne u nekom neobjašnjivom položaju ili poniranju koje je totalno van svih margina - e tada bi sustav nastupio i preuzeo kontrolu. Znači kao krajnja moguća mjera.. Proguglaj si malo o Predator UAV - projektu pa vidi što je s teh. strane sve moguće i to na platformi koja košta desetinu cijene jednog linijskog aviona.. 


A što se tiče ovog slanja podataka u realnom vremenu u centralu to se u potpunosti slažem s tobom.





To znači da bi avion imao slobodnu volju? :)  šalim se.
Treba još na tome puno raditi.


Odg: DANAS PAO Germanwingsov A320 sa 148 osoba !!

Reply #32
Pa i airbag u autu ima "svoju volju"... promatraj to tako... :D

Odg: DANAS PAO Germanwingsov A320 sa 148 osoba !!

Reply #33
Nije to lose, samo treba uvesti kontrolu ako avion uzme stvar u svoje ruke, trebaju biti 2 pilota da potvrde rucno preuzimanje komandi, ako je samo 1 pilot u igri onda ce biti RTH.


 

Odg: DANAS PAO Germanwingsov A320 sa 148 osoba !!

Reply #35
Mislim čak da će sindikat pilota biti vjerojatno protiv takve procedure,
pa se u EASA-i ozbiljno krenulo razmišljati i o drugom rješenju, preinakama izvedbe cocpita koje će se morati primjenjivati
kod ''prve ugradnje''  :) ,  dakle novih aviona,
a i stariji modeli će zasigurno morat' izvršiti preinake istog na taj standard .... :)


Odg: DANAS PAO Germanwingsov A320 sa 148 osoba !!

Reply #37
@Wirevt , nije čudno što je Nizozemac   imao ovakva ''mentalna  proganjanja'' , jer je od prve otmice putničkog zrakoplova (ako ste zaboravili ..to je prvi osmislio Jaser Arafat..u vremenu kada je bio sitna riba u PLO-u...a kasnije kao lider PLO-a , je dobio i Nobelovu nagradu za mir...kakva ironija sudbine i sramota ) pa do Germanwings-ovog slučaja ,svaki stoti srušeni avion je imao pilota samoubojicu.Mislim da je to 1%... a svak se nada da neće baš njega... :(

Note:Vidim da je co-pilot samoubojica ,dobio i grupu podrške na facebook-u.... :-X :(
LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: DANAS PAO Germanwingsov A320 sa 148 osoba !!

Reply #39
Još je samo potvrdio ono što smo već znali
Stalno nešto krpam