Skip to main content

Topic: Upozorenje ! (Read 2265 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Upozorenje !

Dragi moji forumaši, evo primio sam mail sa ovim upozorenjem u njemu.
neznam dal je to stvarno istina ili ne ,no, svakako vrijedi biti malo na oprezu,
zlu ne trebalo ....
Ako sam ikome pomogao ovim upozorenjem da mu se ne desi predmetnuto ''sranje''
bit će mi izuzetno drago !!
Pozdrav svima !
Pero  ;)


Evo ovo mi je pisalo u mail-u :

UPOZORENJE ZA SVE!
OVIH DANA NA MNOGIM MJESTIMA-BENZINSKIM PUMPAMA ILI NA PARKIRALIŠTIMA
DIJELE SE BESPLATNO PRIVJESCI ZA KLJUČEVE I MALI KIČ NAKIT ZA VAŠ AUTO..
TE STVARI NE UZIMAJTE!! U TOME JE UGRAĐEN ČIP...
KRIMINALNI TIPOVI VAS PRATE SA BENZINSKIH PUMPI SVE DO KUĆE
I NA TAJ NAČIN PRATE KADA STE KOD KUĆE I KADA NISTE..
KADA STE ODSUTNI KORISTE PRILIKU DA PROVALE U VAŠ STAN-KUĆU!!!!!
RADI SE O RUMUNJSKIM KRIMINALCIMA KOJI SU IZMISLILI NOVI NAČIN ZA PROVALE....
MOLIM OBAVIJESTITE I VI SVOJE PRIJATELJE!!!!!!!!!!!



Odg: Upozorenje !

Reply #2
Vijest stara 3. godine !

"Mailom se građane upozorava da se na mnogim mjestima - benzinskim postajama ili parkiralištima besplatno dijele privjesci za ključeve i mali kič nakit. A onda slijedi upozorenje: " te stvari ne uzimajte!!!!". U tome je navodno ugrađen chip, odnosno GPS lokator. Kriminalni tipovi vas pomoću GPS-a, koji može biti instaliran i na mobilnom telefonu, prate do kuće i na taj način znaju kada ste kod kuće i kada niste. Kada ste odsutni koriste priliku da provale! Nadalje se pojašnjava da je riječ o "rumunjskim kriminalcima koji su izmislili novi način za provale".
U Policijskoj upravi istarskoj provjerili smo je li zaprimljena kakva dojava o sumnjivim likovima koji dijele privjeske, k tome još i Rumunjima. No niti u Istri, a niti u susjednoj Primorsko-goranskoj županiji nisu zabilježeni slični slučajevi. Premda je Zagreb nešto udaljeniji zanimalo nas je nisu li se na zagrebačkom području pojavili sumnjivci, no ni tamo im nema traga."


Ako vam slućajno netko uvali GPS-lokator, izvaditi bateriju .....ili promijetniti SIM, pa ga koristiti za traženj modela  :D :D :D

Odg: Upozorenje !

Reply #3
@ Diogen
hvala na dodatnoj informaciji !
Sorry, nisam znao da je to kružilo net-om još prije tri godine !!  :(
Jbg, meni bilo novo, jer ja to tek danas dobio na moj mail, pa proslijedio !!!


hvala još jednom i pozz !




Odg: Upozorenje !

Reply #4
hvala još jednom i pozz !
Nema na ćemu Pero, oprez nikome nikada nije naškodio  ;) !

Prije par godina dobio sam na poklon slićnu spravicu 'Tilt Detector': postavi se kod transporta na osjetljivu robu koja mora stajati uspravno. Ako se prevrne, zabilježi vrijeme i mjesto i to se može koristiti kod reklamacije za oštećenje robe u transportu.
Uredno sam odmah vratio 'napravu' i rekao tipu - da se to postavi na ženu da se zna gdje i kada ju je netko 'prevrnuo' ... :D

Postoje puno bolji trikovi da te ukebaju da nisi kod kuće, no svatko sa malo soli u glavu skužiti će kako to izbjeći..
Damir

Odg: Upozorenje !

Reply #5
Na žalost, ništa od toga. Da je kojim slučajem GPS lokator, ja bi to prvi uzeo i hakirao za svoje potrebe. Najjeftiniji GPS modul je oko 10 dolara, tako da ne vjerujem da su rumunji smislili nešto jeftinije. Ako i postoji neki 'lokator', onda je moguće da je pasivan, recimo RFID ili slično (prima signal na jednoj frekvenciji, recimo 120 KHz, a odašilje na drugoj, recimo 13.56 MHz).

A što se tiče praćenja putem mobitela, pogotovo ovih pametnih - to već postoji, samo što nije svakom dostupno, pototovo ne rumunjima. Za ostale 'lokatore' ne znam, mislim da nema jednostavnog rješenja, pogotovo ne besplatnog. Ako ima, nek mi netko dokaže; slika, video... bilo što...

LP,
milan
---