Skip to main content

Topic: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA (Read 102358 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #450
Sve je to ok, ali gdi je kirner u toj cijeloj priči?  :D

I naravno, nemoj zaboraviti feder... S tim da bi ja stavil tlačni feder umjesto vlačnog i smjestil ga iza motora radi manje turbulencije i boljeg podešavanja hoda federa...  :D :D :D
Ideš, ovo leti... :D

na stolu: BT 1/6 F4U Corsair
build log: http://www.flyfreak.net/samogradnja/bt-f4u-corsair-u-16-skali/
u zraku: Skyartec 182 Cessna

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #451
Sve je to ok, ali gdi je kirner u toj cijeloj priči?  :D

I naravno, nemoj zaboraviti feder... S tim da bi ja stavil tlačni feder umjesto vlačnog i smjestil ga iza motora radi manje turbulencije i boljeg podešavanja hoda federa...  :D :D :D

Ma pokušavam još izračunati koliku silu mora imati feder  ::)   ......................... ;D
Kirner je najvažnija karika na mom modelu bez njega nema leta :D a njegova masa je stroga tajna s tim da špic kirnera
je posebna priča tu sam izgubio tri (3) dana da dobijem željeni kut 8) .

Inače da se pohvalim napravio sam rezalicu za stiropor. ;)

lp lija
            

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #452
Ma pokušavam još izračunati koliku silu mora imati feder  ::)   ......................... ;D
Kirner je najvažnija karika na mom modelu bez njega nema leta :D a njegova masa je stroga tajna s tim da špic kirnera
je posebna priča tu sam izgubio tri (3) dana da dobijem željeni kut 8) .

Inače da se pohvalim napravio sam rezalicu za stiropor. ;)

lp lija
          

Kaj se tiče federa: Kraut, Kraut i samo Kraut...  :D

Zanimljiva je geometrija tog kirnera, ali mi nije jasno zašto promjena profila od kružnog preko kosine do šesterokuta? To je zbog hvatišta sile ili? ;D

Kladim se da je konstrukcija rezalice isto tajna... :D
Ideš, ovo leti... :D

na stolu: BT 1/6 F4U Corsair
build log: http://www.flyfreak.net/samogradnja/bt-f4u-corsair-u-16-skali/
u zraku: Skyartec 182 Cessna

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #453
Ma pokušavam još izračunati koliku silu mora imati feder  ::)   ......................... ;D
Kirner je najvažnija karika na mom modelu bez njega nema leta :D a njegova masa je stroga tajna s tim da špic kirnera
je posebna priča tu sam izgubio tri (3) dana da dobijem željeni kut 8) .

Inače da se pohvalim napravio sam rezalicu za stiropor. ;)

lp lija
          

Kaj se tiče federa: Kraut, Kraut i samo Kraut...  :D

Zanimljiva je geometrija tog kirnera, ali mi nije jasno zašto promjena profila od kružnog preko kosine do šesterokuta? To je zbog hvatišta sile ili? ;D

Kladim se da je konstrukcija rezalice isto tajna... :D



Sad bi neko reko uzeo prvi kirner pri ruci i stavio ALI nije tako medjutim to si dobro primjetio
i nije bez veze odabran šesterokut o čem se radi, on je koristan samo kod brzina preko stopedeset na sat (150 kmh :D )
tu se razbija konfuzija protoka zraka preko šest(6) krakova kirnera i usmjerava se na vertikalac
koji zbog raspodjele sile nema nikakvu funkciju nego je samo poklopac za baterije. :'(

Rezalica nije tajna to sam napravio za 20 min. razvalio podnicu od kreveta susedu uzeo neku žicu i to je to.
Samo nisam nigdje uspio nač DC/DC pretvarač :o pa sam koristio obični.

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #454
Možda da se stavi kakav feder na vertikalac pa da ga feder vuče i ravna po potrebi... onda bi zapravo dobil zagi koji leti tam kam on hoće, a ne kud ga ti uputiš...  :D

ili još bolje, staviti kirner na feder... pa se pomacima federa korigira težište i onda ti zapravo niti netrebaju elevoni...  :D
Ideš, ovo leti... :D

na stolu: BT 1/6 F4U Corsair
build log: http://www.flyfreak.net/samogradnja/bt-f4u-corsair-u-16-skali/
u zraku: Skyartec 182 Cessna

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #455
Možda da se stavi kakav feder na vertikalac pa da ga feder vuče i ravna po potrebi...

Robi, ne kradi moje ideje od prije par godina !  >:(
Sa ovim vertikalcem Joža dignuo nekoliko pehara u Kupu, a i drugima je omogućio pobjedu ;)

D.

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #456
Ah..stavio sam krivu sliku gore: iskoristio sam onaj federčić koji služi za zatvaranje onih starih 3,5'' disketa..radi odlično.
Od duguljastog federa smo odustali jer je težak i reagira jako na temperaturne promjene
D.


Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #458
vidim ja da nemate mira, zato podižem cijeun plinske opruge na 120 kuna/kom, jer vidim potražnja opako raste...
inače snaga opruge je 540N pa ako vam je slaba znači da je model pretežak ili prebrz.
jedina stvar koja vam ide i koju nitko nije krivo napravio je pronači hvatište alata koji je Digi donio, a
sile koje su se opirale korištenju su bile kilometrima daleko i javljale su se u pravilnim vremenskim razmacima  na frekvenciji 900,1800 ili 2100MHz ali nisu mogle utjecati na tok događaja. Osim što je jedan modelar išao prema toj sili i kad ga je savladala počeo je tvrditi da danas ionako nije dan za letenje i da šeće sa "silom" po suncu....

 :D

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #459
Kako mjerite brzinu?



Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #462
kako god okreneš, najveća cifra za isti let ispadne u km/h  :)
ali jasno, tako je teže mjeriti, lakše je u m/s, jer lakše brojiš sekunde a i metar stane u auto  :D  ;D

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #463
kako god okreneš, najveća cifra za isti let ispadne u km/h  :)
ali jasno, tako je teže mjeriti, lakše je u m/s, jer lakše brojiš sekunde a i metar stane u auto  :D ;D
:D :D :D

usput, kod pravilno postavljene niskonaponske električne mreže na stupovima razmak između stupova je pedeset metara, pa  od prvog do trečeg stupa moraš doći za manje od sekundu i pol da bi bio brži od dvjesto kilometara na sat, ali uvijek onaj srednji stup stoji malo van ravnine pa još nismo uspjeli dobit točnu brzinu.
 :D