Skip to main content

Poll

Sto kazete na Zagi Dogfight da se ozivi ta ideja

  • Ja sam Za
    19 (95%)
  • Ja sam protiv
    1 (5%)

Total Members Voted: 20

Voting closed: July 26, 2010, 04:25:53 pm

Topic: samo ideja (Read 11084 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

samo ideja

Eto pala mi ideja napamet..pa me interesuje vase misljenje

Posto je upravo u HR nastupila "ZAGIMANIja" zakaj nebisno napravil i neko natjecanje iz njih..ono cistno iz zabave

pa sam ovak nest smislio : "Zagi Dog Fight" JA MISLIM DA NASLOV SVE GOVORI..znaci raspon do 120cm ,tezina po volji i setup po volji..a na krajevina kod vertikalaca dvije strake koje bi skidali...doduse mal bi bilo nezgodno zbog motora natrag ali mislim da bi se dalo fino skinuti trake...jedna ideja

"Mini Zagi"...to bi podjelio na dvoje kategorije "Mini dog fight" i "Mini pilon racing" kod dog fight takodjer trake pa da se skidaju,a kod pilon racing da se dva zagija utrkuju ciji je brzi i cije su preformance bolje pa bi isli po 2 modela i na ispadanje. Kod "Mini zagi" kategorije raspon do 90cm setup po volji i tezina.

"Depron Indoor Zagi" modeli od depronaili od klasicnog materijala setup po volji raspon do 100cm a onda bi bile kategorije : freestyle
                                                                                                                                               i sa zadanim akrobacijama.. nesto poput F3P kategorije


Vase misljenje postovani ZAGIMANIJACI  :D ;D
i daska ce letjeti ako stavimo motor

Odg: samo ideja

Reply #1
Eto pala mi ideja napamet..pa me interesuje vase misljenje

Posto je upravo u HR nastupila "ZAGIMANIja" zakaj nebisno napravil i neko natjecanje iz njih..ono cistno iz zabave

pa sam ovak nest smislio : "Zagi Dog Fight" JA MISLIM DA NASLOV SVE GOVORI..znaci raspon do 120cm ,tezina po volji i setup po volji..a na krajevina kod vertikalaca dvije strake koje bi skidali...doduse mal bi bilo nezgodno zbog motora natrag ali mislim da bi se dalo fino skinuti trake...jedna ideja

"Mini Zagi"...to bi podjelio na dvoje kategorije "Mini dog fight" i "Mini pilon racing" kod dog fight takodjer trake pa da se skidaju,a kod pilon racing da se dva zagija utrkuju ciji je brzi i cije su preformance bolje pa bi isli po 2 modela i na ispadanje. Kod "Mini zagi" kategorije raspon do 90cm setup po volji i tezina.

"Depron Indoor Zagi" modeli od depronaili od klasicnog materijala setup po volji raspon do 100cm a onda bi bile kategorije : freestyle
                                                                                                                                               i sa zadanim akrobacijama.. nesto poput F3P kategorije


Vase misljenje postovani ZAGIMANIJACI  :D ;D

Nemam Zagija, no zanimljivo....
...fali jos disciplina za opstanak, bez spagica.
Dva modela u zrak i jedan na drugoga, pa koji prezivi...


Giga..

Odg: samo ideja

Reply #2

Nemam Zagija, no zanimljivo....
...fali jos disciplina za opstanak, bez spagica.
Dva modela u zrak i jedan na drugoga, pa koji prezivi...


Giga..


kolega GIGA ...PA STO SE CEKAA dajde nam se pridruzite...kaj meni triba nekih 1 sat da napravim skroz Zagi odnosno da poleti sa servicima a nakon toga gust je odlican... a i ideja je isto odlicna.. :D :D
i daska ce letjeti ako stavimo motor


Odg: samo ideja

Reply #4
Danas sam sa jednim Zagi klonom pokušao vući trakice... ide bez problema, zalijepim  ih za vinglece i koliko god sam se trudio nisam je pokidao vlastitom elisom. Video kada se Marijomi vrati sa livade !


Podržavam ideju!


Damir

Odg: samo ideja

Reply #5
i ja sam isto to radio odnosno na vetikalce sam selotepon zaljepio trake od onih ukrasnih papira za cvjece onih mekanih i gugackih moja jedna spagica je bila 3m i bez broblema sam ju otkinuo odnosno isao sam iza ledja i kako sam brzo povukao palicu na sebe otrbnuo sam traku i skoro pola trake sam otkinuo..a skinuo sam ju bas zato jer je mekana...Nije tesko te trake potrgati a to kosta u konzumu tam kod Party odjela 12 kn 3 trake
5cm*3m
i daska ce letjeti ako stavimo motor


Odg: samo ideja

Reply #7
Nakon što smo u nedjelju vukli trake i ustanovili da nije problem, možemo probati recimo ovako:
-na svaki kraj krila (vinglec) direktno zalijepiti (bez predveza) crvenu krep traku za ukrašavanje dužine 5 metara širine oko 3 cm
-jedan dio letjelišta proglasi se zabranjenom zonom zbog publike, promatrača, parkirališta..
-na znak startera starta se i čeka 10 sekundi za početak borbe, isto na znak startera
-borba traje 5 minuta, učesnici nastoje presjeći elisom traku konkurenta ili ga onesposobiti u sudaru
-pobjednik je onaj tko sleti sa najvećim zbrojem dužina obje trake, ili tko zadnji sleti unutar 5 minuta sa ispravnim modelom, tj. modelom u letnom stanju (tolerira se ispražnjena baterija).

Svi učesnici izjavljuju da neće kriviti drugoga zbog sudara i oštećenja modela!
Svi učesnici dužni su nakon borbe pomoći u sakupljanju ostataka modela sa letjelišta!

Pa Zagiljupci , kako vam se ovo čini?

Damir

Odg: samo ideja

Reply #8
Kolega Diogen meni se cini idealnim..Dapace mogla bi ce napraviti i natjecateljska kategorija na osonovi ovoga...savrseno...imam sam to reci..
nek ostatak Ekipe izjasni svoje misljenje


Vuk-T
i daska ce letjeti ako stavimo motor

Odg: samo ideja

Reply #9
postavite anketu.... da vidite kome se to svidza a kome ne....  ;)
lp Nikola

Odg: samo ideja

Reply #10
a kaj s nama koji ne vozimo zagije?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: samo ideja

Reply #11
@red_bull: mislim da još nije vrijeme za anketu, treba prvo malo razmisliti i isprobati, osim toga kako da osiguramo da u anketi sudjeluju samo Zagiljupci?

@eewan: ti ćeš biti sudac


Dodao sam plavom bojom u prijedlog pravila jedan detalj....da se prazna baterija kod zadnjeg 'preživljelog' ne smatra onesposobljenim modelom.
Još ideja, dodataka, izmjena...... ???

Damir

Odg: samo ideja

Reply #12
setup unlimited?
po želji svaki sam složi šta želi?

mora biti "orginal" zagi ili mogu biti sve varijente delta krila sa recimo max rasponom 1,5m ?

uglavnoim zagi dogfajt bi trebal zaživeti po mojem  ;)

Odg: samo ideja

Reply #13
setup unlimited?
po želji svaki sam složi šta želi?

mora biti "orginal" zagi ili mogu biti sve varijente delta krila sa recimo max rasponom 1,5m ?

uglavnoim zagi dogfajt bi trebal zaživeti po mojem  ;)
Pa možda nebi bilo loše zbog sigurnosti setup ograničiti na 3S, znači bez EDF-a, ostalo po volji..
i razmišljam da bi trebalu uvesti da su krila isključivo od nekog ekpandiranog/ekstrudiranog materijala kao stiropor/depron/izoflor/stirodur... s time da se prednji kraj krila smije učvrstiti jedino ljepljivom trakom, a ne letvicama ili kaj drugo.... zamisli da si staviš naprijed preko stiro jedan karbonsko-kevlarski 'D-box', pa da vidim tko bi se usudil sudariti sa tobom.
ajmo, ideje, ideje... :-\

Damir

Odg: samo ideja

Reply #14
@red_bull: mislim da još nije vrijeme za anketu, treba prvo malo razmisliti i isprobati, osim toga kako da osiguramo da u anketi sudjeluju samo Zagiljupci?

Damir

imate pravo....

Quote
Pa možda nebi bilo loše zbog sigurnosti setup ograničiti na 3S, znači bez EDF-a, ostalo po volji..
i razmišljam da bi trebalu uvesti da su krila isključivo od nekog ekpandiranog/ekstrudiranog materijala kao stiropor/depron/izoflor/stirodur... s time da se prednji kraj krila smije učvrstiti jedino ljepljivom trakom, a ne letvicama ili kaj drugo.... zamisli da si staviš naprijed preko stiro jedan karbonsko-kevlarski 'D-box', pa da vidim tko bi se usudil sudariti sa tobom.
ajmo, ideje, ideje... :-\

Damir

mislim da bi trebali svi imat podjednaki setup bez velikih odstupanja... jer kada bi nekog lovio on bi ti zbriso taj cas ako ima jaci setup....

Nikola
lp Nikola