Skip to main content

Topic: Napajanje za 12V punjač (Read 1666 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Napajanje za 12V punjač

Pozdrav,
jel itko probao koristit ova napajanja za LED rasvjetu?
Koliko zapravo izdrži na primjer ovo sa 30A izlazom? Dali ga se može koristit za punjenje 2 paketa 6S baterije sa 5A?

Slab sam u polju struje, pa je svaki savjet dobro došao?

Hvala Vam!  8)

Zvezda

Re: Napajanje za 12V punjač

Reply #1
Naravno da to ovisi o samom napajanju za LED ( nisi naveo nikakve podatke o samom napajanju, a ima ih puno vrsta), ali ako govorimo o klasičnom napajanju za jednu LED traka cca 5m, mislim da se nećeš baš usrećiti, raditi će, ali ne s takvim strujama kakve ti želiš.  Jedna batka 6S ima cca 25V a želiš je puniti strujom od 5A, što znači da trebaš 125W napajanje minimalno. Htio bi puniti dvije takve batke, znači duplo, 250W napajanje. Ako koristiš 12V napajanje kako spominješ isto mora davati struju od 11A da bi, teoretski, imao istu snagu punjenja. Obična napajanja za LED imaju manje. A i to je sve teoretski, u praksi je to još malo nategnutije. Ako tek biraš napajanje za LED, onda kupi neko koje ima 300W i više. Za početak ti može dobro poslužiti i neko napajanje iz PC koji si rashodovao.
samo zemlja je granica....

Re: Napajanje za 12V punjač

Reply #2
Uzeo sam danas baš popodne, 30A, 360W...
Vidit ćemo kako bude funkcioniralo....

Zvezda

Re: Napajanje za 12V punjač

Reply #3
Za puniti 6S/7S treba uzeti napajanje maksimalne voltaže koju podržava punjač. Ovako punjač mora podizati napon sa 12V na napon punjenja tj 25V, a to je naprezanje za elektroniku,  Ja sam uzeo napajanje 24V. Jedno starije kinesko koristim za punjač, a noviji kinez za 3D printer. Stari kinez bolji od novog, manje se grije i nije bilo potrebno zalemiti komponente koje strše ...
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG